Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 788
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 21 486
Има ревност между децата, както и трябва да се обръща внимание на по- голямото, когато се появи бебе и да се преодолеят някои негативни чувства .

Братската/ сестринската обич се появява на по-късен и осъзнат етап и е много хубаво да имаш брат или сестра като голям. Но и това много зависи от родителите, ако делят децата, показват предпочитание и други грешки, в някои семейства има истински войни и ненавист между децата.

Всеки случай малкото дете, след като се усети, че това не е кукличка за игра, а човек, който му отнема от вниманието на мама и заради когото му се карат, а пък после трябва да отговаря за него и да го мъкне със себе си, наистина изпитва и някаква неприязън.Рядко се минава съвсем безоблачно.

# 556
  • София
  • Мнения: 62 595
Ревността не е чиста или мръсна, нито детска или възрастна - тя си е ревност. Също като другите емоции и чувства.

И като подложиш на съмнение качествата ми ти какво печелиш, Вайс? Ти ставаш ли по-знаеща и по-можеща? Или по-спокойна?

Мамасита, хич не ми дреме! Достатъчна ви е една дума и истерясвате. Сега кой е полятият с питие? Къде отиде самоконтролът? Възрастни хора сте, а се държите като 4-годишни.

# 557
  • Мнения: 30 802
Андариел, скоро си почнала работа след мноооого години прекъсване. В момента може би се чувстваш супер можеща и компетентна, откриваш какво е да си използваш мозъка след десетилетие и половина слугинаж.

Точно както аз малко минавам на фаза "супермайка" в ранните месеци след бебе.

Още си в меден месец.

Ще изтрезнееш.

# 558
  • Мнения: 21 486
Нищо лошо няма в това, че детето ревнува от новото бебе в семейството. Това са нормални и преодолими неща.
Семейството въобще си има.динамика - общо взето подобни отношения по-голям- по-малък,  първо и второ дете и следващи, има някои типични неща, които са си естествени в крайна сметка

Голяма работа, че детето ревнувало от появата на бебе и иска цялото внимание за себе си, или пък, че навива майка си за братче, а после се надява да го изхвърлите. Това са детски неща, нормално е.

# 559
  • София
  • Мнения: 62 595
Мерси, но се концентрирай върху себе си! Аз съм си много добре.Не съм искала съветите ти, нито мнението ти за мен, така че спокойно можеш да си ги спестиш. А и няма как да знаеш в какъв месец съм, не ми спиш в кревата, нали?
Говорим си тук за някакви неща, които дори не са лични, така че моя живот не го намесвай. Нека си говорим с аргументи, а не на ниво 4-годишни - когато не ти отърва нещо и реакцията ти е $пък, ти си тъпа$. Ми, хубаво, тъпа съм! И кво, ти по-умна ли стана?

# 560
  • Мнения: 30 802
Аз пък въобще не си губя времето да анализирам от какво е поведението, от ревност ли, от чист келешлък ли...

Просто правя така, че да не се случва, ако се случи- да не се повтаря.

# 561
  • Мнения: 21 486
Не мога да разбера защо е това надцакване в тая тема, което се получи, кой е по-безцеремонен с децата си.

Ми хубаво, всеки си знае положението и къщата, ама все пак нали не говорим за някакви външни индивиди, деца са, в къщи са, трябва да ни е гот и да ни е приятно, то кво се оказа, някаква гордост да не му цепиш басма.
В става така, то става, но е кофти обстановка, нормалните деца разбират и от добро, кви са тия седемгодишния, дето лежат по земята.

Никога не съм виждала такова нещо. То на седем години съвсем други работи са му в главата и основава манга клуб, ще реве на майка си за близалка, или да седи с него.

# 562
  • София
  • Мнения: 19 253
Е, ама някои рипнаха само при намека че мъжът им води събрачничка
А може би примерът не е толкова лош - детето/жената не искат да делят мама/мъжа с друга, искат цялата обич и внимание.
Ако сте чели "1000 сияйни слънца" - там двете жени се заобичаха и сдушиха.

Ирис, и според мен се преиграва.

# 563
  • София
  • Мнения: 12 374
Не се и съмнявам, че Ирис познава лично всички седемгодишни в страната. Аз познавам само няколко и смятам, че са различни. Едното момиче например се интересува от плуване и карате, друго редовно се тръшка за кукли още. Изобщо тея плитки обобщения са ми от типа на Всички жени искат да станат булки или Всички мъже обичат големи цици.

П.П. Какво е манга клуб?

# 564
  • Мнения: 21 486
Разбира се, че детето иска всичко - същевременно иска братче, защото другите имат, ама като се окаже, че трябва да дели стаята или да си дава играчките вече не му е толкова кеф. А пък и като му се карат заради него.

В Малкият Никола има едно много хубаво разказче, на едно момченце му се роди братче и всички му разказаха сега какво го чака, на него също не му беше много кеф, че му свършва царството, ама когато едно от децата се подигра на името на бебето Леонс , тутакси го ступа, щото никой не може да обижда семейството му.

# 565
  • София
  • Мнения: 5 198
Всъщност , Андариел е дала добър пример за ревността.
Имам сестри и брат, при нас нямаше ревност, но при други деца я има спрямо брат/сестра. Мисля ,че това е факт,който не може да се отрече.
"Няма пъл да й дам играчката,те са си само мои" "Мамо,защо гушкаш бебето,а не мен" и много други примери. Има и го обратния случай,когато голямото ревностно пази малкото от Всичко и Всички.
Ще бъде по интересно,освен заяждане да се изкарват и факти ,доказани от някого.
И Андариел ,Siren и Weiss ,сте много интересни ,пишете увлекателно. Определено "изпъквате" в темата.

# 566
  • Мнения: 30 802
Няма как ревността при децата във всички случаи да е еднаква с тая между съпрузи.

Най-малкото връзката майка-дете с възрастта отслабва, при това бързо- все по-малко те търсят. Съответно и децата имат по-малка нужда от внимание и не им пука, че друг люлеят на ръце, след като те примерно са израснали тая фаза, че и се гордеят с това.

# 567
  • София
  • Мнения: 62 595
Именно бурните реакции на примера с втората жена и новия брат*сестра, че и новия баща и наследството показват, че примерите са много точни. Предизвикват точно такава бурна реакция, колкото и самата мисъл вкъщи да се появи още една жена, която да трябва да обгрижват и да делят вниманието на мъжа - ревност при появата на съперник. Също и като появата на нов претендент за наслесдството - съдилищата са пълни с такива случаи.

Сирена, напълно еднаква е като изпитване. И не е ревност между братя и сестри или между съпрузи, а ревност на голямото дете към новопоявилото се бебе, както и ревност на жената при появата на втора жена в семейството, която да дели същия креват, същата маса, същия мъж под един и същ покрив. Не вярвам да не схващаш. но разбирам защо реагираш така.

# 568
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Бурната реакция не доказва нищо.
Ако аз сега ти кажа "Ти си много глупава!", навярно ще предизвикам достатъчно емоционална реакция от теб, което не доказва, че съм права, нали?  Grinning

# 569
  • София
  • Мнения: 62 595
Ми, не позна! Няма да има бурна реакция, защото не е важно какво мислиш ти - аз си зная, че съм умна. Изобщо, все по-дзен ставам. Чакай, забравих емотикончето -  Grinning Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт