Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 724
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 30 802
...аз си зная, че съм умна Grinning Grinning Grinning

Фаза е, ще ти мине:)

# 571
  • София
  • Мнения: 1 590
Ми, не позна! Няма да има бурна реакция, защото не е важно какво мислиш ти - аз си зная, че съм умна. Изобщо, все по-дзен ставам. Чакай, забравих емотикончето -  Grinning Grinning Grinning

Ми хубу, щом си умна Twisted Evil
Ама защо окепази интересната тема с безкрайни (и несвързани с нея) философии newsm78

# 572
  • София
  • Мнения: 62 595

Мерси, да ти се връща!


Луси, мерси и на теб! Давай с твоите крайни и свързани с темата прозрения!

# 573
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Те калпазанките са повече от една в темата.
Какво се реши от философките - има ли или няма ревност м/у братя и сестри?

# 574
  • София
  • Мнения: 62 595
С половин уста признаха, че имало ревност, ама детска, дето не била като на възрастните.  Joy Нещо като добрия холестерол и лошия холестерол.

# 575
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ревност има и не винаги братята/сестрите като пораснат имат добри отношения помежду си.
Не знам как някои може да твърди обратното...

# 576
  • Мнения: 30 802

Мерси, да ти се връща!


Луси, мерси и на теб! Давай с твоите крайни и свързани с темата прозрения!

Честно, затапване с "мерси, да ти се връща" не бях чувала някъде от шести клас насам...тогава ни звучеше много умно и затапващо...

# 577
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо смяташ, че те затапвам? Просто любезност, а и нали ти ми пожелаваш нещо хубаво - значи спокойно мога да ти пожелая да ти се връща. Или си злобна и ми пожелаваш нещо лошо? И ако е лошо - коя е причината? Дъ чойс и йорс.

# 578
  • Мнения: 15 216
Ревността не е чиста или мръсна, нито детска или възрастна - тя си е ревност. Също като другите емоции и чувства.
Естествено, че децата имат същите чувства и емоции като възрастните, но поради ред причини, реакциите им са коренно различни от тези на възрастните. Да не говорим, за индивидуалност.

Ти какво искаш да докажеш?

# 579
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, различни са реакциите и според самото дете. Както има деца, които директно си казват $искам да върнем бебето$, така и може да си мълчи, но да се проявява по друг начин - да стане най-доброто дете, за да го забелязват и хвалят. Не им е лесно на децата, добре когато са съвсем малки не го помнят.

Нищо не искам да доказвам, пиша по темата, която се обсъжда, в случая за възпитателния и необходим шамар и ревността на по-голямото дете към по-малкото.
За мен няма възпитатателен, нито необходим шамар, а е чисто изпускане на нервите от страна на възрастния. И се помни, и децата се озлобяват макар и малко. Има и ревност на по-олямото дете към новото дете в семейството.

# 580
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Децата не могат да разберат емоцията, която протича в тях като възрастните, не знаят и как да реагират, за да извлекат максимум полза от нея.
Родителите на повече от едно дете много добре знаят за ревността м/у децата им и явно заради това гледат да ги научат да си играят и занимават сами, за да няма излишни прояви на ревност.

Мамасита, сигурна съм, че със сина ти си играла какви ли не игри и си му угаждала на макс. Wink Сега не искаш да повториш тази "грешка" с дъщерите ти и си на път да допуснеш други "грешки". Пък и броя на децата не позволява нормална игра с тях на тази им възраст.

При нас е друго - често си играем с детето, но то само избира игрите, на които ще играем. Моето дете обича да играе с хора, а не с играчки и си измисля някакви сценарии. Покрай игрите с него ние се опитваме да го караме да прави неща, които не предпочита като моделиране и рисуване. Crazy

# 581
  • Мнения: 2 718
Просто се чудя как не е дошла още някоя мама да обясни, че туй са глупости дето ги говорите и трябва детето да се наръси със светена вода и калиев хиперманганат и готово. Туй за чудните свойства на панацея на калиевия хиперманганат го знам от форума. И за възпитание трябва да помага

# 582
  • Мнения: 15 216
Нищо не искам да доказвам, пиша по темата, която се обсъжда, в случая за възпитателния и необходим шамар и ревността на по-голямото дете към по-малкото.
За мен няма възпитатателен, нито необходим шамар, а е чисто изпускане на нервите от страна на възрастния. И се помни, и децата се озлобяват макар и малко. Има и ревност на по-олямото дете към новото дете в семейството.
Това го разбрах, повтаряш го на всяка страница, а мисля, че и "великият шамар" се изчерпа. Защо отиде на ревността, не разбрах, но аз не съм имала тези проблеми - по-голямо, по - малко, моите са равни. Wink Та затова попитах.

Долното е написано от човек, познаващ човешката душа много повече от всички психолози на куп.

...шамарът и милувката и целувката на родителите - всичко е от любов. Когато родителите бият децата си, сърцето им се измъчва. Когато децата изядат някой шамар, боли ги бузата. Следователно по-голяма е болката на сърцето от болката на бузата. Майката, каквото и да прави с децата си - било да им се скара, било да ги набие, било да ги помилва, всичко върши от любов, и всичко това излиза от едно и също майчино сърце...

# 583
  • София
  • Мнения: 62 595
Защото доста хора повдигнаха въпроса за ревността и поведението поради тази ревност. Не го ли забеляза?
Да, написах го няколко пъти за шамара, но пак се оказа, че има хора, които не разбират написаното, колкото пъти да го прочетат, и то защото не им изнася.

Абе, виж сега, майката може да го прави от любов, каквото и да прави, но може и да прекали или да постъпи грешно. Или децата да не го усещат като любов. И не вярвам, че когато родител удари шамар на детето си, душата го боли, а детето го боли бузата. А неговата душа къде е? Не зная кой е този познавач на човешката душа, но явно не признава детето за човек с душа, щом смята, че е само болката в бузата. По-скоро на родителя му гърмят бушоните или съвсем хладнокръвно удря шамара. Не че има по-малко зло, но мен хладнокръвният шамар повече ме плаши, защото е пресметнат да причини болка. Гръмналите бушони могат да се оправят с валериан и почивка, но хладнокръвието няма.

# 584
  • София
  • Мнения: 3 824
Душата го боли детето от срам и обида. Майките ги видяхме тук - нищо не ги боли. Гордеят се, че удрят.

Общи условия

Активация на акаунт