Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 758
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 840
  • София
  • Мнения: 12 374
Ясно, бе, Таис, разбирам те, и Мамасита разбирам, ама като се питаме това ли са децата в 6 клас, не е ли по-редно да си задаваме този въпрос спрямо насилничките, а не спрямо жертвата?

Аз си задавам въпроса и за двете страни. В 6-ти клас са ме занимавали толкова различни неща от тези, които май занимават днешните шестокласници, че се чувствам като безвъзвратно остаряла форма на живот  Tired

# 841
  • София
  • Мнения: 17 286
Е, те все пак не всички са такива. Сигурно и тогава е имало побойнички, само дето не всеки е ходил със смартфон да снима.

# 842
  • София
  • Мнения: 62 595
Някои шестокласници са $задръстени$ и се интересуват от други неща. Други шестокласници решават да се доказват колко са пораснали - пиене, пушене, първи опити за секс с по-големи.  В момента хвърлям боб, но аз залагам на това, че са на кварталния принцип, а не толкова да са в един и същи клас или училище.

# 843
  • София
  • Мнения: 19 249
По китайските магазини има какви ли не десени.
Съгласна съм, че не трябва да се съди за човек само по дрехите, които харесва или музиката която слуша, но няма спор, че принтове "голяма котка" и чалгата се харесват предимно от хора с определен манталитет.
А това са деца, чиито характер и вкусове все още се оформят.
Но все пак важна е постъпката, а не сутиенът на момичето. Едва ли си го е търсила (и то от момичета), както често се говори за жените по други поводи.

# 844
  • Мнения: X
Каквото и бельо да е носила битата, дори без бельо да е била, това не може да служи като оправдание за гаврата, на която е била подложена. Какъв "аргумент" може да бъде бельото и защо изобщо се изтъква? Един вид, курвето си го е заслужило.
Именно!

# 845
  • Мнения: 46 520
Ясно, бе, Таис, разбирам те, и Мамасита разбирам, ама като се питаме това ли са децата в 6 клас, не е ли по-редно да си задаваме този въпрос спрямо насилничките, а не спрямо жертвата?

Аз си задавам въпроса и за двете страни. В 6-ти клас са ме занимавали толкова различни неща от тези, които май занимават днешните шестокласници, че се чувствам като безвъзвратно остаряла форма на живот  Tired
Може ли линк къде пише, че са 6 клас?
На 14 е момичето, и по мое време на тези години започваха най-отворените да се занимават с такива неща.
Насилничките на 15.

Каквото и бельо да е носила битата, дори без бельо да е била, това не може да служи като оправдание за гаврата, на която е била подложена. Какъв "аргумент" може да бъде бельото и защо изобщо се изтъква? Един вид, курвето си го е заслужило.
Преди малко слушах момчето, заснело клипа. Точно това бяха думите му, че тя го е тормозила и затова е заснел гаврата. Не оправдавам поведението, само предавам казаното.
Възможно е наистина и двете страни да са насилници, просто в този случай е документирано едното насилие.

# 846
  • София
  • Мнения: 17 286
Възможно е наистина и двете страни да са насилници, просто в този случай е документирано едното насилие.

Да, това е напълно възможно и според мен.

# 847
  • Пловдив
  • Мнения: 647
" шок и ужас децата на България"  Laughing патетично  Laughing
Заглавието е тъпо, съгласна съм  Peace но експериментът наистина ме шокира и ужаси...

# 848
  • Мнения: X
Е, те все пак не всички са такива. Сигурно и тогава е имало побойнички, само дето не всеки е ходил със смартфон да снима.
Имаше, разбира се! Аз лично съм се била в училище точно в седми клас. Не съм била побойничка, защитавах се само, но успешно ми се получи - набих ги. Остана си между нас - участничките в боя.
Това с видеото по телефона е новото в днешно време.

# 849
  • София
  • Мнения: 925
И тази тема ли се оспами  ooooh!

Споделям две случки, на които аз и дъщеря ми бяхме свидетели и потърпевши.
Случка номер 1 на площадката: До мен сяда майка на момченце на възрастта на щерката. Започваме разговор. Изведнъж момчето идва и с все сила си забива юмрука в мен, само защото разговарям с майка му  Shocked От майката никаква реакция. Аз му казвам, че така не се удря, че е невъзпитано, той идва към мен за втори рунд (бях и наскоро заченала), аз му хващам ръката, за да не ме удари пак. Майката вика: Какво му обръщаш внимание, той е дете!  Shocked Вики вижда какво се случва и се опитва да ме защити, като му прави забележка. За малко и моето дете да изяде кютек. Направо си тръгнахме. Да кажа, че това момче има отвратително поведение като цяло. На площадката блъска, удря, опитва се да чупи, хвърля големи камъни с риск да удари някой, реакция от майката ни-как-ва. Веднъж видях как зверски удряше баба си с юмруци в корема, бабата само се пазеше, но нищо не смееше да каже, а майката мълчи като пън. От толерантните родители явно.

Случка номер две, пак на същата площадка. Аз вече в напреднала бременност, остават ми няколко дни до раждането. Вики се качва на пързалката, горе има още няколко деца, взаимно се изчакват, но по едно време се качи едно много пъргаво дете, което разбута всички деца с ритници за да мине първо и да се пусне по пързалката. Децата и родителите бяхме толкова ошашавени, че не реагирахме. Майка му се прави, че не вижда. Докато се усетим то отново беше горе и този път мишената на ритниците му беше дъщеря ми. Леле като се разкрещях този път! И ако не бях бременна да съм се качила на пързалката да си сваля детенцето! Всички майки нападнахме другата, която и този път си замълча. Накрая едно по-голямо дете насила свали побойника, ех как ми се искаше да му издърпам ушите, но майка му го грабна и избяга. Правете си изводите.

А тази сутрин като купувахме цветя за госпожите от градината, една майка на шестокласничка разказа за случай на зверско насилие от шестокласници върху момиченце от класа на дъщеря й. Били горкото дете и го принудили да си свали всичките дрехи, докато остане чисто голо. Сигурна съм, че са снимали и с телефони.  Sad

Кажете ми сега, мили съфорумки, след като прочетохте тези три случая какво мислите. Аз се ужасявам, защото след по-малко от 10 години и дъщеря ми ще попадне в тази джунгла. Синът ми също. А тези 12-годишни насилници само след още десетина години ще си имат собствени деца. Интересно как биха реагирали ако на техните деца някой причини това зверство. Или просто те са толерантни и за тях е нормално.

# 850
  • Мнения: 30 802
Дали си с тигров сутиен или със смотани дрехи и цайси, дрехите са важни- издават принадлежност и показват какъв вид бой е яла жертвата. Щото има различни видове бой. Да кажем, че тия с цайсите са една идея по-невинни жертви от тия, дето ги бият заради момчета. Просто световете са различни.

Иначе не ми е за пръв път да се сблъскам с културния шок при сравнение на частно и държавно образование в БГ.

# 851
  • Мнения: 46 520
Мамасита, живееш в миналото. Цайсите са супер модерни вече и никой не бие заради тях, даже завиждат  Laughing
Не знам случайност при нас или не, но въобще няма тормоз като едно време. Тези може и да са си имали някакви пререкания за гадже или нещо такова, но като цяло тормозът към различните е сведен до минимум. Казвам го като родител на различно дете, с очила е Peace

# 852
  • София
  • Мнения: 12 374
Възможно е наистина и двете страни да са насилници, просто в този случай е документирано едното насилие.

Да, това е напълно възможно и според мен.
И според мен.

НСЧ, вече пусках линк, там се говори за шестокласничка.
http://www.bnews.bg/article/216722-bashtata_na_bitata_i_sableche … se_sluchil_poboya

Аз редовно биех момчетата на село през лятото. Тормозеха котета и други живини и не можех да ги понасям. Никога не съм се възприемала като агресор.

# 853
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Мамасита, живееш в миналото. Цайсите са супер модерни вече и никой не бие заради тях, даже завиждат  Laughing
Ох да. Моето дете е в градината, но искал очила като еди си кого.  Joy Joy Joy

# 854
  • София
  • Мнения: 5 198
По логиката за цветовете
Всички ли блондинки са тъпи?
Всички ли червенокоси- нимфоманки
Всички тъмнокоси -добри съпруги?
Ако се съди и по музиката ,която хората слушат, значи мен ме имат за амфетаминов наркоман.
Не казвам,че чалгата не влияе , влияе на децата и то в доста грешна насока и не само като стил музика,по скоро живота и поведението на певиците.
В 5клас по мое време се правихме на Спайс гърлс да кажем. И това означава ли ,че не съм окей,щот спайските са англ.к*рвета?
И бих ли заслужила бой в 5клас.
Упадъкът на обществото е започнал отдавна и мисля,че трудно би се контролирал,защото целта е една .
Според мен -колективно затъпяване ,изместване на всякакви морални ценности, всичко "остаряло" да бъде заместено с "нови ценности".

Общи условия

Активация на акаунт