Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 668
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 62 595
Вайс, Мамасита, нали защото съм си тъпичка и с надуваем пояс сред акулите, питам знаещите - вас, демек! Да ме научите на ум и разум - сигурно пет ваши неврона са със силата на пауър гел!

# 346
  • Мнения: 14 478
Вайс, Мамасита, нали защото съм си тъпичка и с надуваем пояс сред акулите, питам знаещите - вас, демек! Да ме научите на ум и разум - сигурно пет ваши неврона са със силата на пауър гел!
Проблемът ти е не е че нямаш ум и разум, а че смяташ, че имаш прекалено много. А умните хора, обикновено никога не са категорични и никога не отричат нещо, което е част от природата човешка.

# 347
  • Мнения: 3 228
Аз съм убедена, че ако възпитанието и постепенното изграждане на навици и ценности, кое е приемливо и кое не, започнат навреме, шамарите ще са излишни.
Иначе, ако се чака до 5-7 годишна възраст и се позволява всичко, после няма как плавно това дете да се превърне в един спокоен и възпитан младеж.
И аз не съм удряла/изключвам две ощипвания, свързани с безопасността/ и мен не са ме били. Считам този модел на поведение за правилен

# 348
  • София
  • Мнения: 62 595
Вайс, Мамасита, нали защото съм си тъпичка и с надуваем пояс сред акулите, питам знаещите - вас, демек! Да ме научите на ум и разум - сигурно пет ваши неврона са със силата на пауър гел!
Проблемът ти е не е че нямаш ум и разум, а че смяташ, че имаш прекалено много. А умните хора, обикновено никога не са категорични и никога не отричат нещо, което е част от природата човешка.

О, проблеми имам до безкрайност, споко! Ни бой Съ, браТчеТ - ти си най-умна!

То е напълно в природата и майки да убиват децата си - къде в изблик на ярост, къде защото им пречат на новия живот с новия самец. Ко прайм с природата човешка?

# 349
  • Мнения: 30 802
Не знам защо Андариел е толкова глуха за тоналното несъответствие на примерите й.

# 350
  • Мнения: 378
Ами култивираме я. Демек възпитаваме. Процес, който по-свободните духом призават за (вид) насилие.  Laughing

# 351
  • Мнения: 14 478

То е напълно в природата и майки да убиват децата си - къде в изблик на ярост, къде защото им пречат на новия живот с новия самец.
УаУ!!!!!
Оркестърът свири ТУШ!!!
 hahaha

# 352
  • София
  • Мнения: 62 595
Не бой се, всичко чувам, дори нюансите. Но, нека аз да съм глухата, на мен не ми пречи. Още някаква характеристика има ли? Дотук се получи много интересен мой образ.  Simple Smile Simple Smile

Вайс, човешката природа изби рибЪтЪ! не са един и два случаите. Просто на майката и кипва всичко, превърта и в яростта си разтърсва много силно бебето или бута малкото дете или го $перва зад врата$. Или пък, новият мъж се дразни от детето, тя започва да се озлобява, защото детето й пречи, и особено ако е в достатъчно млада, за да роди пак, превърта и по горния сценарий убива детето, за да задържи мъжа, а после, ако не я хванат, бърза да роди ново бебе от новия мъж.

# 353
  • София
  • Мнения: 19 249
Дъщеря ми не е възпитавана активно на кой знае какви навици и ценности, просто си беше по природа едно плашливо и "богобоязливо" дете - благодат за родители и баби/дядовци.
Брат й просто НЕ Е такъв, там гените са комбинирани другояче.

# 354
  • Мнения: 14 478
Не бой се, всичко чувам, дори нюансите. Но, нека аз да съм глухата, на мен не ми пречи. Още някаква характеристика има ли? Дотук се получи много интересен мой образ.  Simple Smile Simple Smile
ooooh!

# 355
  • Мнения: 14 654
Иначе, ако се чака до 5-7 годишна възраст и се позволява всичко, после няма как плавно това дете да се превърне в един спокоен и възпитан младеж.

Toчно това се прави - чака се и се изтърпява, а после изведнъж се сещат, че трябва да почнат и да възпитават, защото си виждат малките лайненца, които никой не може да търпи - ни учители, ни приятели, никой. Само че 5-годишно, което довчера е било цар, а днес трябва да научи някои правила и да ги приеме, не се възпитава току-така. И тогава на част от родителите им се изчерпват методите, с които всъщност никога не са били наясно, и почват с шамарите. Което е още по-ужасно за децата - хем са разглезени и с грешен модел на семейство, хем и бой ядат, даже повече от тези, чиито родители принципно не са против шамара.
Всъщност не знам какво ще стане с тия деца, чието възпитание започва от 4-5-годишна възраст, понякога и по-късно, не са достатъчно големи. Смятам, че ще им наместят чакрите най-късно в гимназията.

# 356
  • София
  • Мнения: 62 595
Ми, какво става - на 5 тръгват на прадучилищна и тогава учителките сърбат попарата.

# 357
  • Мнения: 14 478

Всъщност не знам какво ще стане с тия деца, чието възпитание започва от 4-5-годишна възраст, понякога и по-късно, не са достатъчно големи. Смятам, че ще им наместят чакрите най-късно в гимназията.

Все пак по някое време се е почнало. И гимназията не е съвсем изтърван влак.
 По-добре късно, отколкото никога.
 Аз лично съм виждала тръшкащи се деца на 10 годишна възраст-приличаха на малки бичета, които се държат като истерични едногодишни току-що проходили, които искат да им купят близалка, но магазинът е затворен..Грозна гледка.
 Такова ни шамар да му удариш, нито да не му удариш. Но все нещо трябва да се прави с такива нали...
 На чиято глава са-тя ще му бере гайлето.

# 358
  • Мнения: 10 993
На деветата година вече само със социалните заплашвам. Ефект има. Да го взимат като не може да оцени аз какво давам като родител.

# 359
  • Мнения: X

Какво доказвате на 5-годишното си отроче? Кой е шефът ли?  Joy Че то не е ли ясно?
Преди седмица, две като гледах едно диване как риташе шезлонга на баща си, за да го накара да стане и да му вземе хавлията, да ти кажа за мен то беше шефа. И беше напълно наясно, че то командва парада.
И ако баща му се ядоса и му зашлеви два шамара ще успее лесно да възстанови йерархията? Съмнявам се. По-скоро ще е проява на още по-голяма слабост пред диването.
Аз като си изтърва нервите и се разкрещя на моята после ме е срам. Не затова, че съм я разстроила, а затова че не съм успяла по никакъв друг начин да овладея ситуацията /предполага се, че съм доста по-опитна и хитра от нея/, та се е налагало да изпадам в истерии. Случва се понякога, разбира се, хора сме и децата не са от кристал. Но пък не е повод за гордост.
Строгост не означава бой. Възрастен мъж няма какво да доказва пред 5-годишно като го бие. Все едно птиче да стреляш с базуки.

Общи условия

Активация на акаунт