Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 802
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 14 478
Старая се, но често пъти дори не ми се занимава. Обикновен човек съм, случва се да си изпусна нервите, да кажа кофти неща на дъщеря си, да сгреша в преценката си. Отделно, лично за мен, детето не е Принцеса, Център някакъв на интимната ми вселена, и прочие сантиментален булшит. Има моменти когато ми се иска да не бях раждала, има моменти когато ми е ужааасно досадно да бъда родител.

Дали съм насилник или не според стандарта на бегемамите, ми е през ясно кое. От години чета форума и не се впечатлявам от количеството (уж) добри, търпеливи и възпитани майки, които пишат тук. Е, аз съм от лошите родители, но това е положението. Когато сметна, че шамарът ще свърши повече работа от простанните ми словоизлияния, го използвам. Баси.
И аз така.
А Анди както винаги е нагазила във води, в които нито дъното им знае, нито мътността, но пък е наясно с нещо си там, което така или иначе няма отношение към действителността... hahaha

# 331
  • Мнения: 3 228
или мъжът ти да те шамари, с цел превъзпитание.


Това май във всички държави е подсъдно

# 332
  • София
  • Мнения: 19 253
Но ако си изпуснал нещата дотам, че 5-годишен пикльо да ти се зъби насреща с "Аре, млъкни бе", шамарът е единственото спасение. Евентуално де. Защото не съм убедена, че в тази фаза вече има спасение.
Е, на 5 години като ти се озъби - и директно до стената ли? Понякога децата само пробват родителите - дали ще се вържат, а може и да подражават на друго дете. Важното е да си получи "наградата", която ще го отучи да реагира така, а дали ще е шамар или само някаква забрана...зависи и от двете страни

# 333
  • София
  • Мнения: 62 595
ок, нека приемем, че съм изгубила здрав разум - тъпичка съм си и не разбирам.  Хайде, сега, разумните да обяснят каква е градацията! Мамасита казва, че $разбира се, има градация на шамарите$. Гоу он!

# 334
  • Мнения: X
Много интересно се получава - много лесно определята за другите хора кои шамари как болят, кои са унизителни, по-унизителни. Някаква градация се получава. Предлагам да запишете кой шамар колко точки получава по скала от 0 до 10, като 0 означава, че не боли и не е унизително, а 10 - боли и е унизително нетърпимо. Имаме две колонки - физическа болка и душевна болка.

Не разбирам защо продължавате да защитавате правилността на действия, които самите вие не бихте приели за себе си и знаете много добре, че са грешни. Има два варианта - или наистина ги смятате за нормални, или дори да смятате, че не са редни, не искате да си признаете, за да запазите $лице$.
Разбира се, че ако биеш детето си не мислиш, че му е унизително, иначе няма да го правиш /предполагам/. Друг тип чувствителност просто.
Баба ми навремето разрязала на парчета едни любими ботуши на майка ми, защото майка ми не искала да чуе за други. Този жест е разтърсил майка ми страхотно, почуствала се е страшно унизена, а баба ми го коментраше: Ми кво толкова - лигавщини!

Какво доказвате на 5-годишното си отроче? Кой е шефът ли?  Joy Че то не е ли ясно?

# 335
  • Мнения: 14 478
ок, нека приемем, че съм изгубила здрав разум - тъпичка съм си и не разбирам.
След тирето вече си казала истината... Joy

# 336
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз само се надявам да сте толкова и критични и жестоки и към себе си като личности, и към своите пргрешения.
Като прекарала 10 години тук могат да спомена такива неща и за нана, и за мамасита, но не сме другарски съд все пак.

Аз съм, точно толкова, ако не и повече.
Дискретната заплаха към двете потребителки ще я пропусна, предвид мнението ми за теб не съм изненадана.

Как пък няма да седна по заповед на щуката да описвам в таблица кой шамар е приемлив, кой не е и кой е по средата. Андариел, ти си от добрите бе, сега намали броя на удивителните и изпий един чай от маточина  Laughing

# 337
  • Мнения: 30 802
Разбира се!

Учител по пиано удря с линийка- ако детето е съзнателно и е решило, че ще става музикант, едва ли ще се травмира. 0.5 шамароточки.

Взимаш самолета до Япония и заедно с аверчетата се записвате в Ичи Ку Кай, където ви държат 4 дни полугладни и ви пляскат с летвички. 0.1 шамароточки- неприятно, но си отишъл там по желание и пляскането е част от обучението.

Петгодишно изпробва градински простотии върху мама, следва незабавна реакция. 1 шамароточка.

Пубертетка на 14 изпробва границите и по-скоро има нужда от помощ. Майката решава, че ще използва шамар. Такъв шамар е много рисков и е доста вероятно да има обратен ефект. 5 шамароточки.

Максимум 10 точки давам за горния шамар на публично място или шамар от мъж към жена- много неприемливо поведение. Грешка, защото в случая е имало много други инструменти, а ефектът може да е обратен.

Андариел, точно си в дълбоки и мътни води с надуваем пояс-пате. И акули има дори.

# 338
  • София
  • Мнения: 12 554
Но ако си изпуснал нещата дотам, че 5-годишен пикльо да ти се зъби насреща с "Аре, млъкни бе", шамарът е единственото спасение. Евентуално де. Защото не съм убедена, че в тази фаза вече има спасение.
Е, на 5 години като ти се озъби - и директно до стената ли?

Не знам. Моето не ми се зъби. Така че не съм била в ситуацията да мисля как бих постъпила.

Но едно дете се възпитава от раждането. И няма как пет години да е лигавено до безбожие, да му е угаждано всячески, да е оставяно да се тръшка, вие, бие и т.н. и изведнъж на 5 години да се сетиш, че е редно някак това отроче да има респект от теб и да те слуша.

# 339
  • Мнения: 14 478
Аз само се надявам да сте толкова и критични и жестоки и към себе си като личности, и към своите пргрешения.
Като прекарала 10 години тук могат да спомена такива неща и за нана, и за мамасита, но не сме другарски съд все пак.

Аз съм, точно толкова, ако не и повече.
Дискретната заплаха към двете потребителки ще я пропусна, предвид мнението ми за теб не съм изненадана.

Как пък няма да седна по заповед на щуката да описвам в таблица кой шамар е приемлив, кой не е и кой е по средата. Андариел, ти си от добрите бе, сега намали броя на удивителните и изпий един чай от маточина  Laughing
Тя Рокси отдавна събира информация.
Бас хващам, че и двете сми и в черния списък.. Mr. Green
 Маточината не е добро решение. Мента, глог и валериан вършат по-добра работа. А чаша студена вода и три-четири дълбоки вдишвания също стават.

Аз лично смятам шамарите за отвратително нещо. Но, сори, живота понякога ти поднася случаи, когато и шамара си е нужен. Помня, още помня, единствения шамар, който баща ми ми е удрял и много добре знам защо си го получих. Беше по-красноречив от десет тома обяснения...Това е положението.

Последна редакция: пн, 12 сеп 2016, 16:24 от weissbier

# 340
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз само се надявам да сте толкова и критични и жестоки и към себе си като личности, и към своите пргрешения.
Като прекарала 10 години тук могат да спомена такива неща и за нана, и за мамасита, но не сме другарски съд все пак.

Аз съм, точно толкова, ако не и повече.
Дискретната заплаха към двете потребителки ще я пропусна, предвид мнението ми за теб не съм изненадана.

Как пък няма да седна по заповед на щуката да описвам в таблица кой шамар е приемлив, кой не е и кой е по средата. Андариел, ти си от добрите бе, сега намали броя на удивителните и изпий един чай от маточина  Laughing

Аз съм на нещо като обекуска. Гледам филм, цъкам игричка, чета темата и хапвам. Като в една стара чалга $ох, баня - ох, кеф$.

# 341
  • Мнения: 30 802
За мен до 3г. е съвсем нормално детето още да има изпълнения в стил ходещо бебе и на практика да не подлежи на възпитаване. Тоест както си е ОК, в един момент да избухне, без да иска- заради изнервяне, недоспиване. Не всеки път може да му уцелиш режима на 100% и лесно вкисват. Дори да имаш добро желание- примерно да излезете или да пътувате заедно, но тогава пък правиш компромис с режима и чудовището се събужда.

На пет вече може да запомни повече неща и да си регулира поведението.

# 342
  • Мнения: 4 300
Дискретната заплаха към двете потребителки ще я пропусна, предвид мнението ми за теб не съм изненадана.
С какво точно ги заплаших?
 Много ме кефи как небрежно вмятате, че имате лошо мнение за мен  Laughing ( не си единствената, не че използвам царско обръщение), все едно висшата цел на писането в този форум е да спечелиш фенска маса. Какво значение има мнението ти за личността ми, за изказаното от мен мнение? Според мен не би трябвало, при положение, че се коментират принципни позиции.


пп. айде, още една
Тя Рокси отдавна събира информация.
за какво събирам информация? За стадата еднорози?

# 343
  • Мнения: 5 742

Какво доказвате на 5-годишното си отроче? Кой е шефът ли?  Joy Че то не е ли ясно?
Преди седмица, две като гледах едно диване как риташе шезлонга на баща си, за да го накара да стане и да му вземе хавлията, да ти кажа за мен то беше шефа. И беше напълно наясно, че то командва парада.

# 344
  • София
  • Мнения: 3 824
Шамар vs безкрайни обяснения телешко умиление  Shocked Това ли е всичко? Вие сериозно ли?
Никога не са ме удряли като дете и аз никога не съм удряла дете. Истериите, дърпането, крещенето и шамарите от страна на родителите не възпитават. Те всяват страх и несигурност у детето и показват същите качества в родителите. И така - продължавате веригата към внуците.

Общи условия

Активация на акаунт