Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 699
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 14 478
На деветата година вече само със социалните заплашвам. Ефект има. Да го взимат като не може да оцени аз какво давам като родител.
Хах. Мен като дете ме плашеха с торбалан. Сега социалните станаха този с торбата, който ходи и събира... Joy

# 361
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно, случва се, но след случката и спадането на емоциите идва моментът на оценка. Важното е тогава как родителят оценява постъпката си. От оценката зависи дали ще има и други такива случки.

# 362
  • София
  • Мнения: 12 374
Е как бе. Тва да зашиеш шамар в някаква доста крайна ситуация те прави стопроцентов насилник, нещо средно между Хаджи Генчо, Дарт Вейдър и Луцифер.

Искрено се забавявам с темата, още повече, че моето поколение сме шамарени здраво, да не говорим за нашите родители, колко бой са изяли от дядовците и бабите ни. Явно милиони българи от близкото и далечно минало, в т.ч. и собствените ни деди, са били насилници на деца  newsm43

Или сега някои бегемами веднага ще се фръцнат, че още прабабите им са били изпреварили времето си и вместо да стоплят ушите на дядовците им когато са крадяли дини от бостана, са им казвали мило "Не се прави така, маме". Сигурно са ги учили и с Монтесоровски методи, да пресипват бобчета  Joy

# 363
  • Мнения: 10 993
Аз съм искрена и той го усеща. Аз лично не съм съгласна едно чудовище да ме довърши. Не съм добър родител но толкова мога   

# 364
  • Мнения: 14 478

Вайс, човешката природа изби рибЪтЪ! не са един и два случаите. Просто на майката и кипва всичко, превърта и в яростта си разтърсва много силно бебето или бута малкото дете или го $перва зад врата$. Или пък, новият мъж се дразни от детето, тя започва да се озлобява, защото детето й пречи, и особено ако е в достатъчно млада, за да роди пак, превърта и по горния сценарий убива детето, за да задържи мъжа, а после, ако не я хванат, бърза да роди ново бебе от новия мъж.
Природата ти на теб е да извърташ и да се правиш на ударена, когато усещаш, че губиш почва под краката си..., но както и да е-нормално е-котките никога не падат по гръб... Joy.
 Все пак да си удушиш бебето едва ли се равнява да на това да шибнеш един шамар на самозабравил се и прекалил с глезотиите  "келеш", ама айде-от дълбоко философска гледна точка може и да е същото-с шамара убиваш детското в "келеша"... Laughing Показваш му как се навлиза в грозния свят на възрастните-не много монтесорска практика. Може би трябва да го пратиш да връзва розови панделки или да сгъва телени човечета... Joy Joy
 Анди- голем си СМЕХ

Или сега някои бегемами веднага ще се фръцнат, че още прабабите им са били изпреварили времето си и вместо да стоплят ушите на дядовците им когато са крадяли дини от бостана, са им казвали мило "Не се прави така, маме".
Естествено-нали децата повтарят модела на родителите си. Тук СЕ такива са сбрани-ентелегенция...

# 365
  • София
  • Мнения: 62 595
Само намекнах, че човешката природа не може да оправдае всичко, защото човешката природа има и много грозна страна.
Мерси, приемам го като комплимент! Преоткривам артистичната част от природата си. (да позная ли кое е следващото, което ще напишеш?$

# 366
  • Мнения: 30 802
Днес наказах най-големия без телевизия. Сигурно е заради новия ми самец, няма какво друго да е...почти същото е като да го пребия от бой или да го хвърля през балкона.

Еволюционна психология вкарах макло ас...

# 367
  • София
  • Мнения: 62 595
То не се знае на какво е способен човек.

# 368
  • Мнения: 14 478
Само намекнах, че човешката природа не може да оправдае всичко
Кое е туй всичко? Убийство на бебета или плясване по задника, защото крал от магазина?
Уточни моля

# 369
  • София
  • Мнения: 12 374
Само намекнах, че човешката природа не може да оправдае всичко
Кое е туй всичко? Убийство на бебета или плясване по задника, защото крал от магазина?
Уточни моля
Няма разлика между двете, Гергано, не разбра ли  Crossing Arms

# 370
  • Мнения: 1 345
Много ясно, че един, два или пет шамара не са край на света, детето може и да не ги запомни. Въпросът е, че се пропагандират като антипод на лигаво родителство, като работещо или единствено решение.
Peace Точно това е дразнещото.

# 371
  • Мнения: 14 478
Само намекнах, че човешката природа не може да оправдае всичко
Кое е туй всичко? Убийство на бебета или плясване по задника, защото крал от магазина?
Уточни моля
Няма разлика между двете, Гергано, не разбра ли  Crossing Arms
hahaha hahaha hahaha

# 372
  • София
  • Мнения: 62 595
я, да видим, я да видим - надъхваме се за борба срещу врага, като се опитваме да го осмиваме и да му се подиграваме? Дооооообрееееее! Wink Обаче на врага не му дреме. Кое е следващото?

# 373
  • Мнения: X
На деветата година вече само със социалните заплашвам. Ефект има. Да го взимат като не може да оцени аз какво давам като родител.

Не те съветвам да го правиш. Майка ми така ни заплашваше, че ще ни даде в дом, защото не слушаме, социалните да се оправят с нас. Ефектът няма смисъл да го описвам. Peace Егати и Хензел и Гретел-а в 21 век.

# 374
  • Мнения: 14 478
На деветата година вече само със социалните заплашвам. Ефект има. Да го взимат като не може да оцени аз какво давам като родител.

Не те съветвам да го правиш. Майка ми така ни заплашваше, че ще ни даде в дом, защото не слушаме, социалните да се оправят с нас. Ефектът няма смисъл да го описвам. Peace Егати и Хензел и Гретел-а в 21 век.
Аз заплашвам, че аз ще хвана гората, а те да се оправят, като толкова много знаят. Има ефект.
Явно съм убедителна.
 Просто някой ден наистина ще хвана гората и моите "дрисли" го усещат... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт