Австрийска тема - №53

  • 125 592
  • 742
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 123
Благодаря много. Ако  имате  негов телефон ще се радвам да ми го изпратите на лични.

# 616
# 617
  • Мнения: 4 046
Доктор Райнов не работи със здравна каса, или така ми казаха по телефона...

# 618
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Здравейте момичета, Gift Heart

Извинявам се, че нахлувам в темата ви. Бих желала да ви поканя да участвате е една Коледна инициатива.
 Nature SnowflakeNature SnowmanNature Snowflake

Всяка година майките от форума пращат картички на децата от домовете в България. Ако желаете и имате възможност да се включите, темата е:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1265329

На първа страница в темата има подробна информация за инициативата, на 4 страница, както и на 12 има пояснения. Ако имате въпроси пишете в темата или ми пишете на лично съобщение за да не спамим тази тема.

Благодаря предварително на всички, които ще се включат. Christmas TreePeople SantaChristmas Tree

# 619
  • Мнения: 3
Здравейте, имам един въпрос и много бих се радвала ако някой от вас е запознат по темата да сподели опита си.
Започнах работа в Австрия на 18 и до днес съм работила и била осигурявана само в Австрия. В момента съм бременна и желанието ми е да родя в България. Та въпроса ми е дали е възможно да родя в България, а да получавам Австрийско майчинство.

Благодаря предварително!

# 620
  • Мнения: 34
Здравейте, имам един въпрос и много бих се радвала ако някой от вас е запознат по темата да сподели опита си.
Започнах работа в Австрия на 18 и до днес съм работила и била осигурявана само в Австрия. В момента съм бременна и желанието ми е да родя в България. Та въпроса ми е дали е възможно да родя в България, а да получавам Австрийско майчинство.

Благодаря предварително!

Ако имаш всички прегледи по мутеркиндпас би трябвало да можеш,но защо си избрала да родиш в бг?

# 621
  • Мнения: 3
Здравейте, имам един въпрос и много бих се радвала ако някой от вас е запознат по темата да сподели опита си.
Започнах работа в Австрия на 18 и до днес съм работила и била осигурявана само в Австрия. В момента съм бременна и желанието ми е да родя в България. Та въпроса ми е дали е възможно да родя в България, а да получавам Австрийско майчинство.

Благодаря предварително!

Ако имаш всички прегледи по мутеркиндпас би трябвало да можеш,но защо си избрала да родиш в бг?

С бащата на детето нямаме брак и нямаме и желание да сключваме такъв, но искаме детето да носи фамилията на бащата, а доколкото разбрахме в Австрия това не е възможно без брак.

# 622
  • Мнения: 3 538
Не е сериозна тази причина, ако е единствена.

# 623
  • Мнения: 4 046
Това абсолютно не е вярно

# 624
  • Виена
  • Мнения: 899
Сред като си осигурена в Австрия, няма значение мястото на раждане, ползваш осигурителти права в Австрия. Аз преди седем години избрах да родя дъщеря си в София, прибрах се, родих я и после се върнахме във Виена и ползвах всички права. За винаги любопитните как така живееш в Австрия, а искаш да родиш в София ще кажа, че грижите в частна болница Надежда по това време бяха неизмерими с "грижите" в Австрия, където само един пример, ако родилката няма кърма, чакат, и могат да оставят бебето гладно и три денонощия.

# 625
  • Мнения: 3
Благодаря на всички за отговорите! Причината, която съм посочила не е съвсем единствената, но да просто смятам, че като цяло ще се чувствам по-комфортно да родя в България.

# 626
  • Мнения: 34
Сред като си осигурена в Австрия, няма значение мястото на раждане, ползваш осигурителти права в Австрия. Аз преди седем години избрах да родя дъщеря си в София, прибрах се, родих я и после се върнахме във Виена и ползвах всички права. За винаги любопитните как така живееш в Австрия, а искаш да родиш в София ще кажа, че грижите в частна болница Надежда по това време бяха неизмерими с "грижите" в Австрия, където само един пример, ако родилката няма кърма, чакат, и могат да оставят бебето гладно и три денонощия.

Ами,аз когато родих преди 6м,когато бебето беше гладно и майката не може да му надбави нужното мляко,си даваха формула😄Моето например не можеше да засуче,нито с протектор нито без и не го оставиха гладно🤷🏻♀а веднага реагираха.И вече на следващия ден ходих да се изцеждам,ако това не стигнеше пак и даваха ам

# 627
  • София
  • Мнения: 2 410
Имам глупав въпрос за болничните за гледане на дете. В България се полагат до 40 дена, после е с комисия, като по принцип имаш 40 дена общо болничен - за теб и за детето,т.е единият родител може да използва 25 за себе си, 15 за детето, за другия родител остават още макс 25 дена за детето и 15 за собствен болничен. Ако децата са две пък хептен става интересно. Първите три дена са от работодателя на 70% от заплатата и нататък (при по-дълъг болничен) на 80% от осигурителния или заплатата (което е по-малко).
 Всичко над 40 дена е с комисия.
Таа как е в Австрия тази хамалогия? Едва ли децата в детската градина и ясла са 100% здрави постоянно.

# 628
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Момичета, как изглежда "пълният локдаун" при вас, ако има такъв? Питам, защото мои близки ще пътуват в началото на декември (с идеята да отседнат при приятелско семейство за няколко дни - да се видят, но и да излизат на разходка, да разгледат града, да напазаруват нещо, мислеха да видят Коледен базар...), но сега се чудим изобщо дали е възможно? Ваксинирани са. Пътуването е възможно, но не знам на място как е. Ще съм благодарна, ако споделите.

# 629
  • Viena
  • Мнения: 3 582
От 22.11 до 13. 12 всичко е затворено. Забранени са всякаквки разходки без основателни причини. https://www.bulgaren.org/2021/11/19/%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%82%D1% … %B7%D0%B0-%D0%B2/

Общи условия

Активация на акаунт