Директорката на яслата

  • 5 502
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте всички, тъй като никъде в нета не намерих отговор на моя въпрос, ще попитам тук, надявам се някой да знае. Въпросът ми е следния: има ли право директорката на яслата да запише своето дете в същата ясла, в която работи, дори в групата, в която дава смени? Много ще съм благодарна, ако някой знае и ми отговори. Предварително благодаря !

# 1
  • Мнения: 4 416
Не съм чула да има такова ограничение. В нашата ясла също беше детето на директорката, с разликата, че тя не работеше в група.

# 2
  • Мнения: 5 513
Какво те притеснява точно?

# 3
  • Мнения: X
А защо да няма такова право?

# 4
  • Мнения: 10 444
Здравейте всички, тъй като никъде в нета не намерих отговор на моя въпрос, ще попитам тук, надявам се някой да знае. Въпросът ми е следния: има ли право директорката на яслата да запише своето дете в същата ясла, в която работи, дори в групата, в която дава смени? Много ще съм благодарна, ако някой знае и ми отговори. Предварително благодаря !
При нас го има това.. Само че с двете си внучки Simple Smile

# 5
  • Мнения: 832
Да, има право.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Едно от предимствата за записване в училища и детски градини, което дава точки е "родител, работещ в учебното заведение".
Мислите ли, че е нормално тя или дадена учителка да работи някъде, а да изпраща детето си някъде другаде?

# 7
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
И аз това щях да кажа.Съвсем нормално ми се струва директорка или учителка да запишат децата си в яслата или градината в която работят.
Авторката ,ако беше на мястото на директорката ,нямаше ли да направиш същото?

# 8
  • Мнения: 22
Притеснява ме факта, че леличките постоянно гледат само нейното дете, едно от тях са каза, че директорката постоянно ходи и им повтаря д обръщат внимание на него. Притеснява ме това, че самото ми дете казва, че са груби, дори го удряли по ръцете, както и факта, че един ден беше по-нервен и плакал те звънят и лъжат, че уж имал температура, като отидох то било, че нямало какво да го правят до 4:30 и да не ги събуди. Днес ми звъннаха понеже му расте кътник повишил леко температурата и самата директорка ми вика, че не може така ще зарази нейното и иска бележка от личния, че не е заразен. Той се астма и за най-малкото кихане на някое от децата тя звъни да си ги вземат. Не смятам за редно да ги делят по този начин.

# 9
  • Мнения: 22
Ами аз самата съм магистър педагог и не пожелах да започна работа в ясла или градина понеже правя разлика между децата колкото и да ги обичам! Според мен не е редно !

# 10
  • Мнения: 5 513
Едно от предимствата за записване в училища и детски градини, което дава точки е "родител, работещ в учебното заведение".
Мислите ли, че е нормално тя или дадена учителка да работи някъде, а да изпраща детето си някъде другаде?
Ами зависи от градината.Пък и не си представям да си го лепна за полата години наред денонощно.
Но хора всякакви.

# 11
  • Мнения: X
Разбира се, че не е редно да делят децата, но това зависи от персонала в яслата. Ако не е детето на директорката, ще е някое друго- на роднина, на приятел и т.н. Няма как да забраниш на всички тези хора да си запишат децата във въпросната ясла. Това, което можеш и имаш право да направиш, е да изискваш адекватно отношение към собственото ти дете.

И на мен ми стана интересно, ако ти беше директор на яслата, щеше ли да запишеш в нея детето си?

# 12
  • София
  • Мнения: 974
Преди  години ( през 80- те) не е било позволено, но сега няма такива ограничения. ( Поне за учителките , предполагам и за директорката)

# 13
  • Мнения: 1 572
 Не само,  че е разрешено, а в София например е официално предимство от 3 точки.
Грубостта на леките ви е проблема, а не внучето на директорката.
Жени, които си позволяват грубо отношение с беззащитни, често още не вербални деца са опасни. Мислете в тази посока и забравете за внучето.
"Оправданата" според вас температура Е повод за спиране от градина/ ясла. Манипулациите на персонала, че детето ужима проблем са нещо отделно, за което трябва (някак) да се справите.

# 14
  • Мнения: 22
Разбира се, че не е редно да делят децата, но това зависи от персонала в яслата. Ако не е детето на директорката, ще е някое друго- на роднина, на приятел и т.н. Няма как да забраниш на всички тези хора да си запишат децата във въпросната ясла. Това, което можеш и имаш право да направиш, е да изискваш адекватно отношение към собственото ти дете.

И на мен ми стана интересно, ако ти беше директор на яслата, щеше ли да запишеш в нея детето си?

Не бих, не е редно нито спрямо него нито спрямо другите деца, аз казах и по-горе сама за себе си осъзнавам, че правя разлика между децата и не пожелах да работя с деца поради тази причина.

Общи условия

Активация на акаунт