Паническо разстройство - 26

  • 98 924
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Здравейте пак. гала,разбира се,тсх го следя стриктно,преди да забременея го следях на 45 дни,сега вече на 30 дни,консултирам се с ендо само за регулиране на дозата,мин седмица беше 1,90.последно

Пуснаха ми изследвания на витамини и се оказа,че Б12 ми е ниско ,за което започнах да слагам инжекции,доколкото разбрах и този витамин играел уж роля за нервната система и психичното състояние на човека,пък не знам ще видим,има хора които не усещат този дефицит и се чудя дали на мен толкова ми влияе или по-скоро не е той отключващ фактор.
Много ми е чудно както казах-Възможно ли е 3-4 месеца след спиране на АД да я има тази реакция или ,ако е поради спирането им би се проявило по-рано??.. не знам дали задавам въпроса си правилно.

Благодаря ви,предварително. Hug

# 706
  • Мнения: 2 860
Много ми се струва времето, за да се каже, че е от спирането на АБ рязко. По-скоро някаква провокираща причина пак ти се отразява на нервната система.

# 707
  • Мнения: X
гала,мерси че отново отговори.. да,по принцип и на мен ми се струва много времето Thinking Мисля си ,дали едно нещо не го провокира...примерно аз ако имам някакъв проблем с нещо се започва едно четене и акъла все ми е там,абе луда работа. И така септември може би бееше и се вторачих в проблем с очите-оправи се,оказа се дребно.От тогава се вторачих в едни детайли и все си поставям диагнози. и дали от непрекъснатото мислене за тези неща не си го докарах това.... Confused
Пълен кошмар е това. И все болести са ми в главата. тцтцтц

Друго нещо ,което си мисля- Дали зимното време влияе? имам чувството,че  то играе роля. И миналата година така започнаха нещата от есента към зимата,по това време беше.

# 708
  • Мнения: 2 860
Ами да, то тогава се появават повечето болежки и човек се вторачва в тях и си докарва какво ли не. То и не може много да се излиза по разходки, което лекува нервната система, стои се на топло и задушно, телевизия и айде.

# 709
  • Мнения: X
Не знам,гала. Наистина имам чувството,че смяната на сезона изиграва голяма роля.
Знам само,че отново се чувствам странно,гадно,замаяно,нервно.
А така искам да съм 'нормална'...
Не знам дали да не се консултирам  с психиатърката ,при която бях мин. година...или трябва да започна да правя наново изследвания...въпреки че примерно, ЯМР сега едва ли е удачно да се прави.
Искам всичко да е наред и да сме щастливи,в очакване на нашето първо бебенце..и до скоро беше така Cry

# 710
  • Мнения: 5 459
Сашелина,  би ли споделила координатите на психоаналитика си!!!

# 711
  • Мнения: 10
Откъде си?.., защото аз съм компетентна по отношение на психиатричната помощ предлагана на територията на Варна...имена няма да използвам, за да не прозвучи като реклама на някого, но аз се справих за по-малко от година чрез АД и психотерапия. Золофт в комбинация с лексотан - последния, когато бях в несъстояние да се престраша да изляза от дома си без придружител взимах по половинка... С психотерапевта ми работихме първоначално онлайн през скайп, понеже при мен е паническо разстройство с агорафобия, и ми беше изключително трудно..дори невъзможно да си отлепя главата от леглото... след това, благодарение пак на него (той беше 24/7 на разположение да му се обаждам при всеки панически пристъп). От една година съм в ремисия и вярвам, че болестта няма да се върне. Номера е да си повярваш и да успееш да се довериш на терапевта си и да си пиеш редовно медикамента. Ще отговарям само на лични по обективни причини, които споменах по-горе...смятам, че така е правилно, защото в България има много добра психиатрична извънболнична помощ. Успех в борбата с натрапливите мисли
Може ли да кажеш как протичаше онлайн консултацията с терапевта? Благодаря

А Simple Smile първоначално от леглото.. беше ми невъзможно дори да стоя изправена. На 5-6 сесия  ме помоли да не си пия золофта на другия ден - обеща ми че няма да умра и че е разговарял с психиатъра ми Simple Smile и че ще ме чака пред входа на блока на сутринта. Каза ми, че ако не съм там спира да работи с мен. От този ден започна реалната ми промяна, но няма да ангажирам пространството със себе си. Работи основно през поведенчески експерименти, не мога да обясня в подробности, защото би прозвучало странно. На мен ми помогна и се радвам на дълга ремисия

# 712
  • Мнения: 2 070
Анонимен, аз започнах да получавам ПА след хипохондричните кризи.Изпадах в състояния при които всичко ми се струваше симптом на болест и сигурна, мъчителна смърт.Не можех да живея нормално, защото непрекъснато се самоизследвах и диагностицирах.Това не стана от раз, а с годините.Преди седем години получих първа криза.Спраяих се без лекарства, но хипохондричните ми мисли ме спохождаха от време на време.Миналата година изпаднах пак в криза, лятото се пооправиг и от тази есен изживях истински кошмар.За мен тялото ми се превърна във враг, който ме предава и унищожава.Не можех да спя, да ям, изобщо от страх започнах да лудвам.От малко повече от месец съм със сменени АД и мога да се похваля със някакво подобрение.ПА изчезнаха, появява се тревожност и пак се шашкам за болести, но расъждавам по нормално а не изпадам в истерия и ужас при най- малко неразположение

# 713
  • Мнения: X
Здравей,Пали. Значи и при теб като че ли влияе климата. Добре ..и все пак(ще се върна на 1 стр да чета,въпреки че не искам),това стягане/постоянно кажи-речи тежест в главата ...и от там чувството,че от тази тежест си замаян и те е страх,че ще стане нещо лошо с теб,че това е  много страшен симптом. Това нормално ли е?
Това е наистина гадно-само хораа,минали през това биха го разбрали,ако бях предишния човек ,може би и на мен би било трудно да разбера такъв човек..а истината е ,че познавам хора в същото състояние,хора които пият АД,самоизследват се и си поставят диагнози и пак си казваш"Ама на мене постоянно не ми е добре(примерно),дали моето не е от друго? Ох,край.Приключвам този пост...а толкова се колебаех дали да пиша тук,въобще...а така ми се иска да питам ,разпитвам...да търся причина,да търся сякаш опора във вас ,че всичко ще се оправи...

Последна редакция: нд, 18 дек 2016, 22:35 от Анонимен

# 714
  • Мнения: 1 488
Анонимна бременна, аз имам тревожно растройство и преди да започна ад  ми беше постоянно гадно, имах всекидневно главоболие, световъртеж, болки в стомаха и сърцето, нервност. Може би имаш същото, не ПА. Аз нямам ПА. Тъй като си бременна АД едва ли ще може да взимаш, за това виж какви билкови са подходящи за бременни и отиди на доктор, не се мъчи. Нищо ти няма, притеснила си се, хормоните ти бушуват също. Магнезий предполагам че може да взимаш, той е за мн неща, сърце, мускули, депресия, нерви. Отделно бананите съдържат нещо което действа балансиращо, млечни безкофеинови напитки, билкови чайчета мента, маточина и т н. Успокой хипохондрията, всичко ти е наред! Повярвай, че е само временно явление. Грижи се за бебето и спокойствието му. Успех!

# 715
  • Мнения: 636
При вас има ли изпотяване?Вчера бях с малката на неотложния(вдигна температура).Докаточакахме ми стана многотопло,изпотих се и започна да ми прилошава.Вечерта не можах да спя,събуждам се, топло ми е ,гади ми се ,ходи ми се до тоалетна и най странното изпитвам вълчи глад.Вече ще се побъркам.

# 716
  • София
  • Мнения: 650
...примерно аз ако имам някакъв проблем с нещо се започва едно четене и акъла все ми е там,абе луда работа. И така септември може би бееше и се вторачих в проблем с очите-оправи се,оказа се дребно.От тогава се вторачих в едни детайли и все си поставям диагнози. и дали от непрекъснатото мислене за тези неща не си го докарах това.... Confused
Пълен кошмар е това. И все болести са ми в главата. тцтцтц
Предполагам, че това ще ти е първото дете. Този проблем с хипохондрията трябва да го овладееш преди да се появи детето. Защото с раждането се започват майчините притеснения и тревоги, които не знам дали някога изобщо свършват, дори когато пораснат децата.
След раждането се пази и от всеизвестната следродилна депресия - почивай повече, пий витамини и минерали. За магнезия четох, че е важен и точно в този предиод - помага за следродилна депресия.
Хубавото е, от друга страна, че като си гушнеш малкото човече, всичко лошо изчезва.  Heart Eyes

# 717
  • Мнения: 3
Не знам,гала. Наистина имам чувството,че смяната на сезона изиграва голяма роля.
Знам само,че отново се чувствам странно,гадно,замаяно,нервно.
А така искам да съм 'нормална'...
Не знам дали да не се консултирам  с психиатърката ,при която бях мин. година...или трябва да започна да правя наново изследвания...въпреки че примерно, ЯМР сега едва ли е удачно да се прави.
Искам всичко да е наред и да сме щастливи,в очакване на нашето първо бебенце..и до скоро беше така Cry

Сезонът влияе. Есента и пролетта са рискови сезони, които отключват депресивни състояния, но особено силна е есента. Нормално е. Става студено, намалява светлината, а тя влияе върху нивата на серотонин в мозъка и липсата и е много силен фактор за развитие на депресии.

# 718
  • Мнения: X
Darcey,да и аз ги имам тези симптоми и от време на време и па.

jeny,да осъзнавам,че трябва да овладея нещата,но не знам как..дано се справя,преди детенцето да ни се появи. Да,първо ще бъде,живот и здраве.Дано всичко е наред и аз съм здрава. Praynig

гала,има огромна логика в това със сезоните,серотонина,светлината...ама аман.. Sad

Благодаря на всички ви,чи ми пишете.Опитвам се да съм силна.
Добре де..наистина..вие имали ли сте ги всичките тези симптоми,които ви описах?  Shocked

# 719
  • Мнения: 42
Darcey,да и аз ги имам тези симптоми и от време на време и па.

jeny,да осъзнавам,че трябва да овладея нещата,но не знам как..дано се справя,преди детенцето да ни се появи. Да,първо ще бъде,живот и здраве.Дано всичко е наред и аз съм здрава. Praynig

гала,има огромна логика в това със сезоните,серотонина,светлината...ама аман.. Sad

Благодаря на всички ви,чи ми пишете.Опитвам се да съм силна.
Добре де..наистина..вие имали ли сте ги всичките тези симптоми,които ви описах?  Shocked
Даааааааааааааааааа всичките и две деца гледам.

Общи условия

Активация на акаунт