Паническо разстройство - 26

  • 98 929
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 765
Здравейте.На някого трябва ли му Аритави(изпила съм само 1 хапче и Кветиапин Акорд(3 блистера).Ако някой ги пие и му трябват нека ми пише.

# 721
  • Мнения: 889
Здравейте.На някого трябва ли му Аритави(изпила съм само 1 хапче и Кветиапин Акорд(3 блистера).Ако някой ги пие и му трябват нека ми пише.

  Marsinka, на мен не ми трябва Аритави, но бих искала ако може да споделиш какъв ефект си имала от това хапче. И на мен ми го изписаха, но ме е страх да го пия (защото е стомашно устойчива таблетка и трябва да се пие цялата, не можеш да отчупиш малко парченце и да пробваш).

# 722
  • Мнения: 2 053
whiteflower, при мен има доста силно изпотяване. Даже като се развълнувам силно става още по-зле. Вир вода ставам и ми се е случвало и температура да вдигам. Точно както го описваш става и при мен - изведнъж гадене, топло ми е, после пък ми е студено, страх някакъв ужасен почва да ме тресе без ясна причина, ходи ми се до тоалетна по всички нужди, все едно организма е като някакъв оркестър, който всеки орган си свири неговото си, но няма хармония, хаха. С извинение, но в такива моменти понякога съм се чудила кое по първо, до тоалетна ли ще ходя или ще повръщам, защото не може едновременно  #Crazy. Страшна история. Хич не е смешно като се случи това де. Аз лично усещам, че трудно си контролирам тялото в такива моменти и това ме ужасява, особено като трябва да съм някъде.

# 723
  • Мнения: 5 459
Някой има ли впечатления от Бифлокс?

# 724
  • Мнения: X
Здравейте,мили момичета. Аз съм бременната анонимка. Днес посетих психиатърката си й и разказах всичко. Тя реши да ми изпише Симулатон(сертралин),като най-безвреден вариант и първите 12 дни с най-ниска доза ксанакс 0,25,след което него да го махам. Жената ми обясни,че дори ще бъде по-притеснително ако аз съм постоянно тревожна  и в това състояние,дори че ако не вземем някакви мерки би могло да се влоши живот и здраве след раждането на бебо. Много се двоумя,но май трябва да започна да ги пия.Толкова много искам да съм пак АЗ. Отидох след това и до АГ-то ми,той е съгласен,че ако лекарката така е преценила лекарствата по-добре да ги пия и че не съм му само аз пациентка с предписани такива лекарства,а били много. baby_neutral Честно казано,хем искам да се оправя,хем ме е страх.А на моето изказване" Аз мога да се стисна и да издържа до края",психиатърката ми каза,че това е много по-грешно и да не направя голяма беля (недай си Боже).. Вие какво мислите? Как бихте постъпили?Благодаря ви..предварително Hug

# 725
  • Мнения: 1 488
Анонимна, Взимай ги.
В листовката пише че може при бременност. При кърмене не може.
Каква доза ти изписа? Аз взимам сетрталин също. Не съм бременна обаче.

# 726
  • Мнения: X
Дарси,ксанакса е в доза 0,25 (2т.на ден)за 12 дни. А сертралина го започвам от утре така- половин таблетка първите 6 дни,а от 7-мия 1т. дневно. След нова година ми каза да я посетя. Именно,това че съм бременна ме притеснява.

ПП: Пак много ви се извинявам,че пиша анонимно,хем ми се иска да си пиша спокойно с името,хем някак нещо ме спира и ме кара да се замаскирам пред вас,не знам защо. smile3506

# 727
  • Мнения: 781
Анонимна направи това, което смяташ за правилно. Който и вариант да избереш бъди убедена, че постъпваш правилно. Защото ако започнеш да пиеш хапчетата, но непрекъснато се обвиняваш защо го правиш не е добре. Не е добър и обратния вариант, да не вземаш лекарства и да се влошиш и пак да се обвиняваш. Затова, каквото и да решиш трябва да си вътрешно убедена, че това е правилния вариант без да слушаш и да се влияеш от хорските приказки. Не е лесен избора ти, но съм сигурна, че вътрешното ти усещане няма да те подведе. Успех и вярвай, че ще гушнеш здраво бебче  Hug

# 728
  • Мнения: X
Не знам кое е правилно.. Sad Моля се всичко да е наред с мен и бебо!.. Praynig .....

# 729
  • Мнения: 1 488
Анонимна, стига се извинявай бе жена. Решила си, сложила си анонимна. Щом я има опцията, значи може. На кой му пука, с какво име си във форума. То и аз съм с измислено име и никой не ме знае коя съм  Wink
Тук сме за да си помагаме  Hug
Разбирам колко ти е трудно да вземеш решение за лекарствата. Прочете ли листовката, пише че стават за бременни. Мен това би ме успокоило. Ако толкова се двуомиш, иди на друг психиатър. Виж още едно мнение. Само не трябва да кърмиш, ако ги почнеш. Това притеснява ли те? По-добре спокойна мама, отколкото кърмене на всяка цена.  Peace
Аз лично съм доволна от сертралина, ще бъдеш и ти. Само първите няколко дни ми беше много гадно.
Не искам да прозвучи, като навиване, а като успокоение! Успех!

# 730
  • Мнения: X
Дарси Hug Hug Hug
Ами ,крия си ника,че пиша и в други теми,а съм срещала честно казано нападателни мнения тук-там ,а е не ми се занимава да се обяснявам пред тоя и оня "съдник" ,по-хубаво и да не разбират хората как е. Wink
Честно казано,кърменето не ме притеснява,много други неща могат да бъдат по-притеснителни от това дали ще кърмиш или не,според мен.
Радвам се,че си доволна от лекарството-дано и при мен има ефект. Мисля да го започна,ще се чуя утре и с един доки(ходя при двама Аг,на този моя си му обясних вече,мисля да обясня и на другия,при който се следя на частно),все пак и той да е наясно какво пия. За консултация с друг психиатър-не знам,мисля си че мога да й се доверя. Flutter
Пък м-у другото док.,при който ходя на частно (АГ),ми беше споменал да съм си била купила деанксит,ако не съм се търпяла(миналия път му споменах за нещата),аз естествено не съм купила нищо,само това което днес пси. ми изписа.
Иначе,прочетох листовката,пишеше нещо от сорта,ако риска за майката/плода бъде правилно изчислен. Тя ми спомена за нейна колежка(Александровска ли спомена ВМА ли нз),тя работела с бременни жени,ако искам консултация и с нея ,но каза че това ,което ми изписва от нея знае ,че било добър вариант.

# 731
  • Мнения: 2 204
ПП: Пак много ви се извинявам,че пиша анонимно,хем ми се иска да си пиша спокойно с името,хем някак нещо ме спира и ме кара да се замаскирам пред вас,не знам защо. smile3506
Лошо... Щом се криеш и не искаш да излезеш с името си, значи скоро няма да се оправиш. Преодоляването на паническото разстройство минава първо през неговото признание че го имаш и способността честно и открито да говориш за това пред другите, а не да се срамуваш и да се криеш. Не си ли способна честно и открито да говориш за проблема си пред други хора, имаш още доста път да извървиш. Един проблем за да се разреши на първо място трябва да го признаеш пред себе си и другите хора и чак тогава можеш да се заемеш с неговото решаване. Щом все още се срамуваш да застанеш честно и открито с името си и да признаеш че имаш проблем, си далеч от неговото разрешаване....

# 732
  • Мнения: X
Смятам ,че донякъде е така-но не съвсем.Поне не конкретно за говоренето за този проблем-в този форум. Тук всички сме анонимки,но с моя ник тук се подвизавам в теми,в които са формирани фейсбук групи,от там ставаме по-открити,заставаме с истински снимки и имена,а аз се разтоварвам по този начин ,в тази тема,далеч от другите развлекателни теми и сред хора преживели сходни неща. По принцип в началото на нещата никога не си позволих да говоря открито-е сега пред близки и приятели го правя...не виждам смисъл защо трябва да го правя и пред непознати.Нали за това са форумите? Може и аз да греша,но пиша така (анонимно),по мое решение и не искам да ме обвинявате за това,аз моето "самопризнание" пред близки съм го направила. ТУк търся разбиране и съвет ,ама съвет от опит...защото в повечето случаи роднините и да се опитват да помогнат,не разбират.

# 733
  • Мнения: 1 488
Това са невероятни глупости! Въобще не съм съгласна! Казала съм само на една приятелка и семейството ми. Няма какво да се обяснявам на други. Нито го смятам за нужно, нито очаквам разбиране от всеки.
Cure, по твоята логика, напиши си сега цялото име и от кой град си. Що си се кръстил така във форума. Какво криеш? Не си направил първата стъпка към лечението си...  Naughty изказа се неподготвен...

Последна редакция: чт, 22 дек 2016, 00:36 от Darcey

# 734
  • Мнения: 2 860
Хората са различни, едни са по открити към света, други са затворени и не желаят да се ракриват пред хората, няма нищо общо с ПР според мен.

Общи условия

Активация на акаунт