Паническо разстройство - 26

  • 98 922
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 650
Анонимна, ако бях на твое място, бих посещавала психолог (не психиатър). Струваш ми се доста наплашена, което лекарствата притъпяват донякъде, но не лекуват. Ако имаш нужда си ги пий де, но пробвай и терапия.

# 736
  • Мнения: X
jeny,миналата година съм посещавала психолог..и нямаше кой знае какъв ефект..

ПП: посещавах психлоложката,при която карах стаж,м-у другото,аз съм завършила психология,каква ирония.... ooooh!. Ноо сам не можеш да си помогнеш.

# 737
  • София
  • Мнения: 650
Точно сам можеш да си помогнеш, чрез подходящата нагласа.  Проблема идва от теб и само ти можеш да си го решиш. Всичко друго си е бягане и притъпяване на симптомите с лекарства. Както и да е, всеки си знае за себе си. Пази се и дано се оправиш!

# 738
  • Мнения: 10
Дарси Hug Hug Hug
Ами ,крия си ника,че пиша и в други теми,а съм срещала честно казано нападателни мнения тук-там ,а е не ми се занимава да се обяснявам пред тоя и оня "съдник" ,по-хубаво и да не разбират хората как е. Wink

Анонимна  Rolling Eyes част от това да си в това състояние е страхът ти от мнението на другите. Помисли върху това! И да, възможно е да си сама терапевт, но е добре някой да те научи как да стане това. Нали не съм прекалено мъдра?  newsm78

# 739
  • Мнения: X
Сега ще излезе,че всички сме си виновни ,че не си помагаме сами,че нагласата ни е сбъркана и тн. Е да,де нали за това търсим помощ,опитваме се да се справим,за това са лекарите,форумите,ако щеш хаповете,терапевтите.

Jeny,да много е важна нагласата,но в това положение ми е много трудно да се самонавивам,мислиш че не опитвам ли? И не бягам от симптомите ,търсейки лекарства.
Благодаря за пожеланието,иначе.

Дими,аз прекалено глупава ли съм? Хайде стига,тези коментари са излишни.хич не съм съгласна, че ме е страх от мнението на другите. Или ме познаваш,след сбит разказ през какво минавам във форум.И да,сам не можеш да си си терапевт(един бакалавър не стига),а дори терапевтите имат свои,няма да изпадам в подробности. И не искам.
И не очаквах такива мнения в тази тема,не ми помагате. И като сте толкова открити застанете с име ,снимка (някой го спомена това) и си развейте историите ,където щете.
Това е анонимен форум.А вие,които ме обвинявате едва ли не защо съм анонимка(сякаш съм първата ,възползваа се от опцията...),които ми обяснявате колко ме е страх от мнението на другите,като имате такава ясна преценка за хората и за себе си явно не сте за тук.Не знам защо надничаре в тази тема ? Ако човек се контролира сам,нагласяйки светогледа си,независимо от моментното му състояние,успява да притъпи всичко през,което минава САМ,защо чете тук? За да натяква на друг колко е виновен,че не може да се справи сам.
Яд ме е че пиша това,че въобще срещнах такъв отбой. Май е време да спра да пиша в тази тема. Не търсех обвинения.
Мога да пиша още,смисъл няма.

# 740
  • Мнения: 1 488
Анонимна, не се връзвай на всезнайковци.  Hug стига с тези глупости, хора. Всеки си преценява на кой да се открива и това няма нищо общо с трвожността и лечението. Анонимна е бременна с тревожност и няма нужда от нападателни коментари, а обратното.

# 741
  • Мнения: X
Дарси,страшно много ти благодаря. Hug Аз днес започнах хапчетата,страх..не страх.. Praynig Praynig
А всъщност тук има ли мами,които са изкрали последните месеци от бременноста с хапчета?..не мога да спра да мисля и за бебчо. Heart Eyes..с любов..и мъничка доза обвинение към себе си от неизвестното.Ще чакам да се изкаже и др. ме следящ АГ по въпроса и ако и той е съгласен ,както другия,ще съм може би малко по-спокойна.. ooooh!

# 742
  • Мнения: 1 488
Aнонимна не се обвинявай за нищо, няма защо а и няма смисъл.

# 743
  • Мнения: X
Опитвам се да не се обвинявам-трудно е. А и нямам познати около мен,които да са взимали АД по време на бременност,колкото и индивидуално да е,все пак друго си е да попиташ "патило".
И другият вариант не е съвсем ок-без лекарства и постоянно напрежение. ПФффф...и пак си казвам тайничко( дано не е сериозно заболяване,замаскирано). Спирам да досаждам за сега.. Mr. Green..ще пиша пак,ако скоро имам отговор/мнение и от другия АГ.

# 744
  • Мнения: 1 488
Ako имаш друго заболяване, няма да ти се повлияе от АД. Т.е. ще си имаш симптомите и след приема на АД.
За други бременни на АД защо не попиташ във фейсбук групата? Линка към групата е в заглавния пост мисля. А гугъл пита ли?

# 745
  • Мнения: 10
Анонимна, не съм целяла да те обидя, а обвинения не съм изразявала, но ще оставя това така, засега... повярвай, че знам за паниката достатъчно, а мнителността и свръхбдителността са част от симптомите, които не психиатри и психолози отчитат за важни, а едни други хора... но ако искаш да чуваш конкретни неща, моля.., спирам

# 746
  • Мнения: X
Дарси,не съм надниквала във фб групата,а относно гугъл,ти как мислиш.чела ли съм ? Grinning
Мен най-много ме тревожи факта,че психито ми е изписала ксанакс за първите 12 дни,въпреки че е като "патерица" към АД за кратко,за него пише ,че е забранен. Тя ми обясни,че е много опасен особено последните дни преди раждане,защото ако се приема в този период има опасност от зависимост на самото бебенце към препарата. Ами да,миналата година се повлияха всичките симптоми,ама сега пак на същия кръстопът. ooooh!

Еееее,,току що погледнах фб групата,имам двама приятели ,участващи там,колежка от унито и една позната от града Stop

Дими,говореше ми директно за страха от мнението на околните за мен,това ме разпали,че ме препрочете много бързо и реши,че самичка мога да си помогна.Повярвай,искам,ама много.И не се учи как да си помагаш сам,това е процес на години...да постигнеш пълно себепознание и владение-за това са учили именно психотерапевтите..ама това е много дълга и друга тема,да не я нищим? Wink Реагирах спонтанно на поста ти-такава съм си,така реагирам и срещу хората около мен,не крия мнението си-напротив.Е,има изключения-признавам. Mr. Green

# 747
  • Мнения: 1 488
Добре де, ще кажа сега един пример. Една жена е фармацевт и приятелка на мои познати. Отивам в аптеката да си купя АД. Виждам, че тя е на работа и си тръгвам без да си купя АД. Не искам тази жена после да коментира зад гърба ми с моите познати какво съм купила. Знам, че така ще стане на 100%.познавам хората, как клюкарят. Дори биха ме поставили в неудобна ситуация да ме разпитват след това. Сега ще кажете, не,  нищо не знам мнителна съм от тревожността ми. Моята логика е такава, че ако имам и искам нещо да споделя с познати, аз ще го направя. Нямам нужда от трето лице... Колко хора не знаят нищо за тези състояния, ще те гледат чудно, ще те мислят за луда и няма да ти имат доверие. Масата, които никога не са се сблъсквали с това...

По скоро човек трябва да признае пред себе си, че има нещо нередно и да положи усилия да оздравее. Да, и психотерапията е толкова важна, колкото лекарствата.

Анонимнаааа, айде сега,  и във фейса може да си анонимна ако искаш. Не знаех, че да участваш в групата трябва да си със реално име, местоживеене и снимка.
За ксанакса, ти нали няма да го взимаш в края на бременността? Той е само с временен ефект, успокоява за кратко. Ако се взима в края на бременността като се роди бебето ще има симптоми на отнемане предполагам. Ти имаш доста до края?  Може да пробваш и без него, но в началото ад имат точно възбуждащ ефект, нервност, треперене, инсомния... Аз не съм взимала бензодиазепини, но взимах/взимам бета блокери.

Последна редакция: пт, 23 дек 2016, 00:07 от Darcey

# 748
  • Мнения: X
Дарси,абсолютно си права. Peace не е нужно да се обясняваш пред никой,пред който не желаеш,достатъчно е ти да се разбереш и най-близките. Наша си работа. Ааа,ми да,може да си маправя един фалшив профил,вместо да ползвам моя Twisted Evil . Аз съм в средата на 6-ти месец. Да,за кратко ще е ксанакса. А ..Ама,разбира се че мнителността не е от пр,просто ли си такъв или не. Hug

# 749
  • Мнения: 2 860
Анонимна, аз съм от много време в групата. През годините доста бременни момичета са писали и са пили АД.

Общи условия

Активация на акаунт