КГБ = Клуб на Готините Баби - 171.

  • 58 380
  • 728
  •   1
Отговори
# 75
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Днес бях на море.Утре пак. Средата на септември е, а морето си е супер. Миналата седмица си мислех, че закривам сезона, а май закриването ще е утре.
Борянка, страхотна туристка си. Hug
Весела среща утре.От кога не съм гостувала в столицата? newsm78Скоро няма и да ми се случи.

# 76
  • Мнения: 18 863
Честито на всички  празника на Вяра ,Надежда и Любов! Изморена съм яко от пътуването  и  първо ще  поспя ,пък после ще зяпам ...

# 77
  • София
  • Мнения: 16 218
Честит четворен празник!
Да са живи и здрави именниците в семействата на Дидиа, Мери П., Яжка!
Ако има и други, под прикритие - и на тях всичко по-по-най!
Честит празник на  софиянки - града да става все по-хубав!
Фло, някои бяхме на работа днес.
Пуснаха ни 1 час по-рано и търчах да си купя пътна чанта за гостито.
Нали на самолетите имат определени размери и кг.  за салонния багаж. Ани ми е оставила 1 куфар на колелца точно за целта.
Да, ама не - качих се на кантара с него и без него. И в двата случая се потресох. Аз, че съм си могъща и дебела е ясно. Но куфарчето тежи 3.5 кг.
А  аз имам план-програма какво да занеса. Затова го метнах под леглото и днес си взех пътна чанта със същите размери, тежи 250 гр., струва 8 лв в китайския. Снимах я да се изфукам на Аненце и отнесох скайп-скандал. Защо съм я взела, нали куфара, а и  нямала колелца. Плахо споменах, че не ги обичам и ползвам. Ама си ме навикаха .....Нищо, ще мине.
Фури, радвай се на моренцето. То и тук беше много топло, но студа идва. При Ани от вчера духа, скоро ще завали.



# 78
  • Мнения: 2 099
 newsm51 newsm51 newsm51
 smile3507
До утре, милички!

# 79
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Добро утро!
Кафе и чай ще оставя на работните да сервират.Нещо не се справям с картинките.
Поздрав за настроение и усмивки:

# 80
  • Мнения: 1 082

  Здравейте-честито на столичани с вчерашна дата и на всички именници! Здраве и добро настроение Ви желая!
   Вчера поработих-отидох за 12 часа но на 10 я издадох фронта-много зле ми стана и ММ дотърча да ме прибере-днес да не ми е уроки бивам.
   Приятна среща на софийска земя!
   Кари-имам молба към теб мила-като се сещаш за нас пускай ни от вашата музика-много я харесвам.
Успешен ден!!!

# 81
  • София
  • Мнения: 8 469
Привет раномудни дружки.  hahaha раноМудни  Joy Joy Joy Така се получи, няма да го коригирам Simple Smile Кои мудни, кои пъргави-живи и здрави да сме. Стягате ли се за купона днес? 14.00 в Пицария Мис Каприз на Стамболийски 72. Казват, че повторението е майка на знанието, та затова...
Нощес, като облещих едни очи, големи като чаени чаши Shocked ( това не съм го измислила аз. Спомням си го от някаква приказка ) Не ми се спи и това е. Грабнах иглите и преждата и до 2.30 плетох и слушах руски песни. Плета на Сладичка блузон-винено червен с осмици. Мисля, че добре ще стане. Имам още идеи, а и още внучки. Обичам да плета. Хайде сега ви оставям, отивам да си изпия кафето.
ДИДИМИТИ, благодаря за закуската Hug. Пази се миличка. Може би от преумора ти е прилошало.
ФУРИЙКЕ, тенкю за хумористичната китка bouquet

Ето и от мен кафе за събуждане и настроение.


Приятен ден.

# 82
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Здравейтеееее!
Кацам и аз от далечна Банкя. Ида за Формулата, ако не сте сетили Joy. Бързам да се разпиша, да не ме забравите.

Прочетох ви и ме поразплакахте, някои от вас.  И поразсмяхте ме, ама смехът беше малко, а тъгата - повечко.

На страхотно сладките ни първолаци Елина, Йойо, Хриско и Гретиното внуче пожелавам спокойно училище, търпеливи учителки и добри другари. И нека Силата да е с тях!
На бабите - ученици-отличници, послушни и жадни за знания.
(то няма как иначе да е - като гледам, тук всички сме били отличнички, тия деца няма на гората да се метнат я, на нас ще приличат, на бабите-отличнички.) Joy

Хубаво разказвате, момичета. Прави ми впечатление, че в тази тема всички ги бива в разказването - интересно, образно и увлекателно разказвате всички, без изключение. Явно нашите учители са си свършили добре работата навремето, защото тук сме жени от две поколения и всички сме грамотни и умеещи да си служат с родния език. Удоволствие е да се чете.

Аз нямам спомен конкретно от първия учебен ден...Опитвам се да си спомня, но не. Т.е, не помня какво съм чувствала. Иначе помня как ни говореха в уч. двор и после учителката ни поведе към класната стая. Учителката се казваше Тракийска и беше много строга жена. И много взискателна.
В класната стая ходехме по пантофи. Отвън, до стената, имаше шкафчета за обувки. Оставяш си там обувките, обуваш си пантофите и така влизаш в класната стая. (В междучасията после момчетата се биеха с обувките в коридора и отнасяха караници от учителите и чистачките.)

На Айша й предстои вълнуващо преживяване - пожелавам ти, Айша, всичко да е по мед и масло, наслади му се докрай. Пък после ще разкажеш и на нас (ако искаш, де Joy).

На Янка и на Фло искам да кажа, че тези Зоя и Валера ме поразиха направо. Не съм ги чувала никога, нито пък съм чувала нещо за тях. Гледам някаква дебела лелка на клипа и реших, че ще е нещо майтапчийско. Обаче останах със зяпнала уста, когато жената запя - ей тъй, с кухненската престилка, с масата с чаши и съдове пред себе си, с тенджерката върху печката зад гърба си, в малката тясна кухничка, с обикновеното си делнично лице и съсредоточения мълчалив акордеонист. Направо ме разби! Колко богата ми се видя с песента си и с радостта, която изпитва от пеенето! И колко голяма в малката кухничка.
Благодаря ти, Яне, че ме запозна със Зоя и Валера. Hug
Признавам си, че рядко отварям клиповете, обикновено все бързам и нямам време, оставям ги за "после, а "послето" понякога не идва.
Радвам се, че отворих този.

Радвам се за Боряна, че е пътувала някъде - поне така разбрах.
Надявам се да е било при внучетата. Heart Eyes

# 83
  • София
  • Мнения: 2 675
Добро ви утро! Отдава съм станала, макар че напоследък ми се спи доста и следобедно си палягам за двайсетина минутки.  Heart Eyes

Пих си кафето, на срещата с вас може и още едно да ударя.  Grinning

Борянка, браво за разходката, то май си е било бая катерене. Сега, обаче си удовлетворена и доволна.  Heart Eyes

Фури, бягай на морето, докато може, че казват, че идвало лошото време.  Sad И аз ти благодаря за настроението!  hahaha

Не ми се  ще на мен да се разваля чудото време, ама кой ли ме пита.  hahaha

Аз май съм от раноМузите, Фло. Помотвам се още, а трябва да сложа ещо в теджерите, че довечера като се приберат дядо и внуче, ще  се чудя какви да ги дробя.  Laughing

Дидимите, гледай се повече. Хич не прави такива големи работни маратони.  Heart Eyes

Светле, привет!

Хайде, до скоро със софиянки и с Доби, на останалите  - спокойна неделя!

Последна редакция: нд, 18 сеп 2016, 10:51 от marina_vladi

# 84
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327
 Добро утро и от мен!
Момичета помагайте! Имам 4 думи, които да свържа с 4 диалектни \ другите 6 ги свързах, но тези нещо ме объркаха. Думите са КОТАРАК, РУСАЛКА, ДРЕБНА ШАРКА и БЕЛКА. Диалектните са: КОТУМБАС, ПРИДЛЪБНИЦА, БРУСНИЦА и КОКАРДЖА. Мислех, че шарката е брусница, но може да е и придлъбница newsm78 Котаракът ми отива на котумбас, ама newsm78

 Специално за Светълчо една от любимите ми песни на Зоя и Валера:

          



 А ако ги отвориш в Ютуб има още много!

Последна редакция: нд, 18 сеп 2016, 10:53 от Янче-то

# 85
  • София
  • Мнения: 8 469
Зоя и Валера са сестра и брат. Живеят в едно беларуско село, в Брестка област. Тя е доячка, а той шлосер. Самоуки таланти. Тя пише текстове за частушки, той прави аранжимента. Мисля, че като на шега тяхна братовчедка ги е заснела с телефона си как пеят и после пак така, като на шега ги е пуснала в нета. Пожънали са голям успех. Участвали са даже в Минута славъй ( не се изписва така, но не мога да го изпиша правилно). И аз им се възхищавам! Молодцъй!!! Simple Smile

Тази песен, за розата я научих и като се видим ще ви я изпея. Е, няма да я докарам  като самородния талант Зоя, но ще вложа всичкото си вдъхновение и обичта към руската песен. Simple Smile



Приятно слушане, а може и да се поразкършите. От Фурийката днес ни тръгна на песни newsm68

Маринка  Hug До скоро. Някой да не е разбрал къде ще ходим? Wink
Да допълня-пожелания за здраве и успех, и на добър час на внучето на Грети bouquet

Хайде сега и Янка ме изпревари. Няма да махам песента. Яне, и аз я харесвам, та затова научих думите. Шарка-брусница. Може би русалка-придлъбница. За другите не знам как би било. Simple Smile

Последна редакция: нд, 18 сеп 2016, 11:11 от Flo 51

# 86
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327

 Фло, благодаря! Като сложих тези двете и другите се наместиха - отговор 100% newsm10

 Ще сменя моята песен с частушките.

# 87
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Янче, белката е кокарджа, брусницата е дребна шарка.
Светалчо, не всички са добри в разказването.Аз на живо не млъквам, но пред клавиатурата запецвам.
Тръгвам да си обирам компанията за море.Трябва да побързаме, че времето наистина го дават да се разваля.Да ни изчака да се пооплакнем и след това да си повали,че и дъжд трябва.От юни не ние капнала капчица.Сушаааааа, голяма.
Фло, палиш ме с плетките, но имам още работа в градинките.

# 88
  • София
  • Мнения: 8 469
ЯНЕ, аз пък слагам песента за старите, незакърпени валенки Joy



ФУРИЙКА, има време за плетките. Оправи си градинката. Нали пак ще плетем за каузата?

# 89
  • София
  • Мнения: 1 529
https://news.bg/curious/ogromen-kotarak-napadna-bebe-politsiya-s … stopanite-mu.html

 котарак-котумбас , а по шопски мачок
придлъбница е русалка
брусница - шарка
кокарджа- белка
https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0 … xQKHT3ODPkQsAQIGQ

 Ида, ида в Мис Каприз

Общи условия

Активация на акаунт