Любители на кучета - тема 66

  • 45 128
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 9 850
Ооо, има развъдници и тук но там наистина са чистокръвни, с родословие и много, много красиви. При това и доста по-евтини дори и с транспорта.
Храната я знам. Паспорт, ваксини, чип и сертификат при вземането. Другото ти си го изброила. Добавям легло и подложка за тоалетна че още няма да може да излиза.
До нас има ветеринар но нещо ме кара да не му се доверявам на 100%. Може да го водя при него за рутинните прегледи а при проблем в местната номер едно клиника.
Дали в Джъмбо играчките за гризане са читави?
Тук също има развъдници за НОК, с родословия и всичко. Тази дума "чистокръвни" винаги ми е била много смешна - все едно другите кучета (без родословие) са "мръснокръвни" (като мътнородите в Хари Потър). Както и да е, важното е кученцето да не е от т.нар. puppy mill и да е здравичко.
Ние сме взимали от Джъмбо въжета, защото моите много обичат да се дърпаме и късат въжетата за отрицателно време. Добри са като за цената си.
Джак, да кажеш после как е Чарли Hug
П.С. Много хубави кучета  видях.  Heart Eyes

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 2 502
Леле, Ели, умирам! Което и да е вашето е страхотно  newsm76 smile3544 Heart Eyes

# 722
  • Мнения: 8 983
Много са сладки!
Сякаш това вдясно, с по-кафевите веждички е малко по-едро.

Допреди да открия голдън ретривърите и аз смятах НОК за най-добрите кучета.

# 723
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Допреди да открия голдън ретривърите и аз смятах НОК за най-добрите кучета.
Всяко куче, което сме имали, за мен беше най-доброто и забравях за останалите. Независимо дали преди това дадена порода ми е харесвала, или не. Когато получихме ротвайлера, моментално това стана най-любимата ми порода. А дотогава имах резерви. Сега сме същата любов с кокера  Grinning.
Явно съм влюбчива натура  Joy.

# 724
  • Мнения: 742
Нашата мадама също е от Сърбия,но не защото в Бг са по-скъпи,а защото изобщо няма такива с родословие.Вече има...малко.Но,като цяло евтиното не винаги е за предпочитане.Сърбия не е далече,най-добре идете и си вземете кученцето лично Ние естествено така направихме.Сърбия има лоша слава относно "лицензираните" им развъдници.Все пак ,ако имате фейсбук на развъдника и можете да наблюдавате декствията и отзивите е ок.

# 725
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Гледам, чух отзиви и на други бг клиенти а и самият развъдник пуска постоянно снимки във ФБ.
Днес ми прати снимки и клипчета на кучето, снимка на ваксините и т.н.

В събота ще видим на място. За мен от Русе не е много близо Simple Smile

# 726
  • Мнения: 742
Всипко,ще е наред Simple Smile Ако купенцето е с документи изисквайте Експортно родословие от развъдчика!
А снимки и ние искаме да гледаме.Не бъди егоист  Sunglasses

# 727
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Има си и такова нещо

Последна редакция: ср, 09 ное 2016, 09:31 от Ели_дечкин

# 728
  • София
  • Мнения: 11 130
Дааа, прекрасен е.  Heart Eyes

# 729
  • Мнения: 3 675
Има си и такова нещо

Ето клипче на рошльото без име.

https://www.facebook.com/familia.georgievi

тръгва ли?
Аз го видях!  Grinning Heart Eyes
Многооооо е сладко кученцето!  newsm76 Kissing Heart
Аз не бива да гледам нито снимки, нито клипчета, че полудявам като ги видя  Crazy Laughing
Ако можех бих направила зоологическа градина само с кучета и котки. Каквото и да видя все ми харесва и ако може бих го приютила.  Crazy
Ели, нали знаеш за изискванията, които трябва да бъдат изпълнени за да може кучето да бъде прекарано през границата? Само паспорт и чип не е достатъчно.

# 730
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Чакам отговор (утре) от местната ветеринарна служба но не е излишно и ти да напишеш какво знаеш.

# 731
  • Мнения: 3 675
Чакам отговор (утре) от местната ветеринарна служба но не е излишно и ти да напишеш какво знаеш.
Аз не съм от най компетентните, понеже все още не съм пътувала с куче до БГ, но знам, че кучето трябва да има ваксината за бяс. Аз заради тази ваксина няма да пътувам до БГ за Коледа.
Ако кучето няма необходимите ваксини на границата може да не ви пуснат да влезете в БГ и тогава би било многоооо неприятно.

# 732
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Няма как да я има след като няма навършени месеци за нея. Но по принцип е така.
Ще видя какво ще кажат утре.

Благодаря че днес ме изтърпяхме  Hug Не че ще изчезна  Mr. Green, даже мисля да се настаня трайно при вас и да черпя опит  Peace

# 733
  • Мнения: 1 786
Добре си дошла и ще чакаме да покажеш снимки на пухената топка на българска територия .

# 734
  • Sofia
  • Мнения: 2 502
Лелеееее, колко е сладък!  Crazy Crazy Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Някак срамежливо гледа, а и колко е послушен! Страхил така стоя само веднъж, като го донесох вкъщи, от следващия ден и досега, снимки стават само на скорост 1/1000 поне  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт