Как влияе икономиката на страната за храненето на хората?

  • 83 722
  • 1 327
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 2 869
Дядо ми беше отрязал клюна на един петел без да иска  Laughing Съседката купила жив петел да прави курбан, обаче сама жена, не може да си го заколи, та моли дядо ми. Той никак не умее тези неща, пък и е жалостив, колкото си щеш, ама за да услужи на съседката, приема.
Не знам защо пуснаха петела в нашия двор да тича, а не го вързаха, дядо ми подире му с една тежка брадва, която е за цепене на дърва, не за колене на пилета, замахва и му отсича клюна. Горкият петел съвсем се шашна, та се погониха още малко из двора, докато дядо най-накрая успя да го заколи, май директно го и транжира. Благодари съседката, сготви петела с ориз и го остави да изстине на перваза. Като излезе да си го прибере, котаракът Мицко тамън привършваше с обяда си и в тавата беше останал само оризът.
Joy
Мицко е бил особено доволен
хахахахаха

# 1 006
  • Мнения: 14 654
Мицко добре облажи, няма спор  Laughing

# 1 007
  • MI
  • Мнения: 11 868
Явно не е бил вегетарианец котарака  Laughing

# 1 008
  • София
  • Мнения: 12 374
Дядо ми беше отрязал клюна на един петел без да иска  Laughing Съседката купила жив петел да прави курбан, обаче сама жена, не може да си го заколи, та моли дядо ми. Той никак не умее тези неща, пък и е жалостив, колкото си щеш, ама за да услужи на съседката, приема.
Не знам защо пуснаха петела в нашия двор да тича, а не го вързаха, дядо ми подире му с една тежка брадва, която е за цепене на дърва, не за колене на пилета, замахва и му отсича клюна. Горкият петел съвсем се шашна, та се погониха още малко из двора, докато дядо най-накрая успя да го заколи, май директно го и транжира. Благодари съседката, сготви петела с ориз и го остави да изстине на перваза. Като излезе да си го прибере, котаракът Мицко тамън привършваше с обяда си и в тавата беше останал само оризът.
Joy Браво на Мицко  Laughing

Прабаба ми на село имаше точна и бърза ръка, все нея търсеха да коли кокошки и петли. Гледала съм я като дете, беше истински професионалист.

# 1 009
  • Мнения: 14 654
Баба ми със сигурност щеше да се справи много по-чевръсто от дядо ми, защото е жестока и коравосърдечна по природа, освен това ги колеше с нож, не с брадва, изобщо не знам как му хрумна на дядо ми да го подгони с брадвата. А дядото на мм, който е бил втеринар, просто им е кръцвал гръцмуля с хирургическата ножица - по-хуманно от това, няма накъде.

# 1 010
  • София
  • Мнения: 62 595
Това ми звучи като от фейлетон на Чудомир.

# 1 011
  • Мнения: 14 478
Ами те Чудомировите герои не са спирали да населяват нашите ширини... Mr. Green
 Мицко направо е бил преял-такава аванта не пада всеки ден.

 Майка ми веднъж беше купила жив шаран за Никулден и го пусна във ваната. Баща ми трябваше да го извади и да го заколи. Оказа се невъзможно да извадиш жив шаран от вана-баща ми и шарана се гониха докато се изпличка цялата вода, после баща ми източи остатъка, но шарана скочи на пода в банята и баща ми накрая го захлупи с един леген.
 Това беше последния ни Никулден с жива риба... Mr. Green

# 1 012
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Една приятелка навремето така се сдоби с рибата Пенка, бая време живя във ваната им, че и с луканка я храниха, че хищна риба била  Laughing накрая я пуснаха в реката, с бая сълзи и сополи, Пенка си отплава Laughing

# 1 013
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Една приятелка навремето така се сдоби с рибата Пенка, бая време живя във ваната им, че и с луканка я храниха, че хищна риба била  Laughing накрая я пуснаха в реката, с бая сълзи и сополи, Пенка си отплава Laughing
Joy Joy Joy Joy Joy
Ау, риба пълнена с луканка. Party Sunglasses

# 1 014
  • Мнения: 3 390
заприличахте ми на отбора на Фея .
Аз преспокойно си убивам жив шаран почти всяка година .

# 1 015
  • MI
  • Мнения: 11 868
Наистина имам чувството че чета Чудомир  Joy Оправихте ми настроението, момичета  Hug

# 1 016
  • Мнения: 22 036
Аз съм от лицемерните месоядни Simple Smile. не мога да убия. Обичам риболов, но пускам рибоците. Съзнавам, че е тъпо, но съм расла в градска среда и не го мога.

# 1 017
  • София
  • Мнения: 2 995
Аз пък уикенда лових риба с жива стръв, хохо.

# 1 018
  • MI
  • Мнения: 11 868
Даун, и аз съм така, само за мидите не ми е жал - знам че са живи и пак си ги сварявам.  Twisted Evil Иначе съм гледала как се коли кокошка и не само, не ми пречи, просто би ми било трудно самата аз да го направя. Но ако ме налегне глад и няма кой друг, няма да му мисля много....

# 1 019
  • Мнения: 3 390
кокошка ...Тук хората си колят агнета .
За Богородица във всяка една къща се коли . Такава ни е традицията . Лигльовци (сред мъжете), които да не могат да го направят почти не се срещат . Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт