АПРИЛче в коремчето расте, скоро пред всички ще ни издаде - Тема 4

  • 30 019
  • 731
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 351
vesi, при Сигридов се чака много. Ако се записва час трябва да е възможно най-ранен, за да минеш изобщо Simple Smile
Мисля, че е нормално да има болки покрай датата на МЦ. И мен ме наболява понякога. Вчера се уморих и имах болки.
За цените на детските дрехи и обувки в БГ писах и аз. Не пазарувам от тук, само от Лидл понякога. В английските магазини има прекрасни дрехи без пари Simple Smile
Аз отивам да търся маратонки, че всичко е станало малко на детето.
И ние се озовахме в тази ситуация с обувките преди малко Simple Smile Човечетата растат като гъби. Вече носи моя номер обувки и тайничко ми краде чорапите Simple Smile Crazy

# 601
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Защо искате да се гледате на частно или и на двете? Защото харесвате доктор, който не следи по ЗК или? Аз сякаш само при един ще се следя.

# 602
  • София
  • Мнения: 18 679
Заради лекаря, да. Пък и не ми взима някакви непосилни суми, честно казано.

# 603
  • София
  • Мнения: 385
Аз ще се следя на частно,в болницата имат много хубав пакет 600 лв за цялата бременност - включва абсолютно всички прегледи и задължителни и необходими изследвания  Rolling Eyes

# 604
  • Мнения: 154
С предната бременност се следих по ЗК, но реално на всеки преглед имах ехограф, а той не се покрива от ЗК, така че си е пак частно. ЖК по ЗК реално само теглехме кг и ми мереше размера на талията..

# 605
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Девойки, сега се връщам от ФМ. Казаха, че всичко е нормално /дано наистина е така/. Това диваненце само ни даваше гръб и трябваше да кашлям , за да го обърнем да го видим  Laughing После пет минути се тресях от ужас пред манипулационната за взимането на кръв, но се паднах на страхотна сестра и нищо не усетих.

И нещо много важно - няколко дни преди ФМ НЕ СЕ МАЖЕТЕ С НИКАКВИ КРЕМОВЕ. Явно създават филм върху кожата и развалят малко картината. 

# 606
  • Мнения: 1 149
Miss jully,радвам се за теб Peace

Значи , дори със записан час пак много се чака при Сигридов Thinking А аз вчера присъствах на разговор между една моя приятелка( с бебе) и жената на братовчед ми( бременна) и не спряха да възхваляват Аврамова от Благоевград, значи който е заговорил за нея все е супер доволен. Аз като едно " послушно ухо" слушах само, че  приятелката ми все още не знае, че чакаме бебче, все ми казва" Хайде, ваш ред е" Laughing
Та в рози ред на мисли много се замислям дали да не си запиша час при др. Аврамова( хем ми е изключително близо). Thinking
Ама пък нали вече записах при Сигридов?!.. Сега се колебая

# 607
  • Мнения: 1 111
Carrie, за колко ти е часът при Сигридов?
Аз смятам да се следя само по ЗК плюс феталните. Достатъчно ми се струва. Повечето пакети си плащаш и феталните отделно доколкото знам. Към края на бременността ще си направя няколко прегледа при съответния лекар, който избера за раждане.

# 608
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Carrie, за колко ти е часът при Сигридов?
Аз смятам да се следя само по ЗК плюс феталните. Достатъчно ми се струва. Повечето пакети си плащаш и феталните отделно доколкото знам. Към края на бременността ще си направя няколко прегледа при съответния лекар, който избера за раждане.
Моят час при Сигридов е 14.15,но по телефона ми казаха,че най-вероятно ще мина към 17.00  Shocked

# 609
  • Мнения: 1 111
Дано Simple Smile Аз с час за 13.30 минах към 5. А закъсненията се трупат, така че... Дано минеш до 7.

# 610
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Аз съм в 12 седмица вече и днес, докато четох разни статийки за тази седмица, разбрах, че тази част от мен, която е нормално да се е понадула, е малко над срамната кост... Защо тогава ми расте коремът? Аз си мислех, че бебето вече е там  Laughing качила съм един килограм, но все още съм на минус от килограмите преди да забременея  Thinking

# 611
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Carrie, за колко ти е часът при Сигридов?
Аз смятам да се следя само по ЗК плюс феталните. Достатъчно ми се струва. Повечето пакети си плащаш и феталните отделно доколкото знам. Към края на бременността ще си направя няколко прегледа при съответния лекар, който избера за раждане.
и аз така смятам живот и здраве  Praynig

Унчита, според мен от хормоните се подува стомаха

# 612
  • Мнения: 1 149
Carrie, за колко ти е часът при Сигридов?
Аз смятам да се следя само по ЗК плюс феталните. Достатъчно ми се струва. Повечето пакети си плащаш и феталните отделно доколкото знам. Към края на бременността ще си направя няколко прегледа при съответния лекар, който избера за раждане.
Манха,11:45? Thinking Мале , мислех че там поне ще е точен час. При моя лекар тук си е същото чакане,всеки път #2gunfire , много е изнервящо.
Та така чудя се дали освен при моя да се следя на частно при д-рката, за която писах, че Благоевград ми е още по-близо,хмм не знам?! newsm78

Ау, ако знаете аз тамън си мислех, че отмина и гаденето и главоболието при мен и.... Вече трети ден ставам и лягам с главоболие, ще се гръмна #2gunfire непрекъснато! Пф...

# 613
  • Мнения: 2 185
Аз съм в 12 седмица вече и днес, докато четох разни статийки за тази седмица, разбрах, че тази част от мен, която е нормално да се е понадула, е малко над срамната кост... Защо тогава ми расте коремът? Аз си мислех, че бебето вече е там  Laughing качила съм един килограм, но все още съм на минус от килограмите преди да забременея  Thinking

В 12 седмица фундусът (горната част на матката)  се намира някъде около средата на разстоянието м/у срамната кост и пъпа. При мен е като твърда бабунка. Имаш корем отгоре, защото матката избутва останалите органи нагоре ( http://www.msichicago.org/experiment/make-room-for-baby/ ) . Особено, ако не ти е първа бременност тялото "помни" от предните пъти, да не говорим, че вече всичко е доста поразпънато и коремчето се оформя доста по-бързо. На мен ми е 3та бременност в рамките на 7 години и си изглеждам доста бремнна от миналата седмица насам (сега съм 9 седмица), тоест пролича ми в 8ма внезапно, до тогава си бях с плосък корем. С втората бременност в 9та седмица вече ме питаха не дали, а кога очаквам бебето. С първата бременност чак към 5тия месец някои хора ме разконспирираха, други все още въобще не забелязваха, чак в 6ия месец си беше очевидно.

# 614
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Благодаря ти за подробното обяснение  Hug  bouquet първа бременност ми е  Peace ще кажа на мъжа ми да приказва малко по-ниско на бебето, че досега явно към червата ми е бил мил  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт