Бенка с косъм

  • 16 660
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Като се резне обаче се вижда черна точка в средата и всеки ще се сети,че е косъм  Embarassed
А по-добре ли е химиотерапия  Crossing Arms
Я не се излагай! Или иди да ти я махнат където трябва или не я пипай!  Naughty

Въх,стига бе,опасно ли е? Не ща да ми я махат. Ще взема да го режа тогава вече  Confused

# 16
  • Мнения: 18 542
Няма ли някъде сайт с подробности за бенки? Кои са рискови,за какво да следим? Знам,че бенки с неравна повърхност са опасни,такива,дето са по-големи от диметъра на молив, дето сърбят и болят или пускат секрети.
Имаше някъде, но нищо не ставаше ясно...поне аз нищо не разбрах въпреки снимките.
Освен гореизброените признаци също, ако е с нащърбени краища и неправилна форма.

# 17
  • Мнения: 3 537
Скуба с пинцета през определено време.Е няма начин просто ,щото ми е на дясната буза Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 7 640
Да, на китката на ръката.
Не скубя, мисля, че не трябва. Режа с ножичка.
правилно!
Иначе бенките с окосмяване се считат с най-минимален риск от злокачествено израждане.
Ако ще си махате бенки- само хирургично +хистология- не се лъжете с изгаряния , лазери и пр.

# 19
  • Мнения: 18 542
Съществуват най-различни бенки – плоски, изпъкнали, висящи на краче, космати, червени, черни, сини, кафяви. Човек се ражда с част от бенковото си наследство "една от мама, една от тате, една от баба …", а след половото съзряване се появяват и останалите.
    Бенките могат да бъдат десетки, даже стотици, по кожата на един и същ човек. Повечето си кротуват. Нито растат, нито се променят. Други обаче, пускат косми, нарастват, променят цвета си.
    Кои са опасни:
Опасни са тъмнокафявите и черните плоски бенки. При разчопляне, удар, напичане на слънце, претриване от обувки, дрехи, верижки, гердани – те могат да се изродят и да се превърнат в най-жестокия тумор известен на медицината – меланомът (рак на кожата).
Ако някой притежава бенка от описания тип най-добре е да се консултира незабавно с дерматолог.
Препоръчва се "опасните" бенки, особено такива разположени на места свързани с хронично травмиране или излагане на слънце, да бъдат премахнати хирургично, заедно с ивица от заобикалящата ги кожа. Има специални хирургични техники, които гарантират възстановяване на кожния участък без белег. Това е най-сигурният начин да се предпазите, а иначе избягвайте чоплене, удар, триене, излагане на слънце на "заподозряната" бенка.
Как да познаем израждането …
Бенката започва да боли, разкървавява се, цветът на някои нейни участъци се променя, нараства. Ако това ви се случи веднага се обърнете към кожен лекар.

# 20
  • Мнения: 4 546
Аз имам бенка под мишницата и всеки път когато се епилирам отскубвам оттам косъмчета. Направи ми мпечатление обаче, че тази бенка започна да се уголемява от едно известно време. Не знам плоските бенки или издутите бяха по -опасни?
И аз имам такава под мишницата, която от известно време расте. Края на месеца ще ходя на дофтор, че ме е шубе.
отивайте на лекар!
не искам да ви плаша, но дерматолог ми е казвал, че бенките са ракови клетки /или със зачатъци от ракови клетки/ но от "добрите". всяка промяна, обаче - подуване,зачервяване и пр. трябва да се наблюдава няколко дни и ако не отшуми - на лекар! за уголемяването незнам, но не е зле и някой дето разбира да погледне  Peace
а скубенето ми изглежда опасно, защото така някак по-отвътре се човърка като се изкарва луковичката на косъма.

# 21
# 22
  • Мнения: 2 907
Правилно е 4е го отскубваш, когато се реже косъмът става по-дебел и по-издръжлив. Преди години имах косъм растящ в бенка, с пинсета го скубех, днес ве4е го няма, тъй като когато го вадиш с корена интервалите на растеж се увели4ават докато из4езнат. Ако го бях рязала, досега да беше станал като брада ooooh!

# 23
  • Мнения: 7 640
Чета, според проучвания от последните години, механичното дразнене НЕ води до малигнизиране. В едно бенка или има, или няма злокачествен потенциал.
Да допълня, че много опасни са тези от смесен тип.
А това за космите- несериозно е, че става по-издържлив като се реже Wink

# 24
  • Мнения: 18 542

Въх,стига бе,опасно ли е? Не ща да ми я махат. Ще взема да го режа тогава вече  Confused
Ми опасно е. Иди да те види лекар и да ти каже може ли не може ли как що и т.н.
Аз не бих скубала.

# 25
  • Мнения: 2 907
кое е по-добре според теб Полар -бръснене или кола маска? Историята с косъма е същото нещо.

# 26
  • Мнения: 18 542
Чета, според проучвания от последните години, механичното дразнене НЕ води до малигнизиране. В едно бенка или има, или няма злокачествен потенциал.
Да допълня, че много опасни са тези от смесен тип.
А това за космите- несериозно е, че става по-издържлив като се реже Wink
Може, може, аз съм голямо шубе.
Какво значи "много опасни са тези от смесен тип"? Какво представляват?

# 27
  • Мнения: 5 317
И аз имам такава бенка и до сега скубех косъма с пинсета,но като чета,май вече ще го режа с ножица.

# 28
  • Мнения: 7 640
обясни ми как по твоята теория се стимулира косъма.
Просто като го раажаш/бръснеш, изглежда по-дебел, з-то краят му става с правилно сечение.
Ти ако правиш кола маска и спреш да 2-3 месеца, мислиш ли, че космите няма да ти стигнат до петите. За разреждането- не пиши- космите с времето се разреждат от други фактори, не е от колата. Wink
Всеки косъм, по-точто на всяко място на тялото си има максимална дължина, която достига, ако не му се пречи.
А и скубането в случая противоречи на теорията за недразнене на бенката.

Смесен тип са тези, които не по-разнородни, не са оформени правилно и еднакви навсякъде, не знам как да го обясня.

# 29
  • Мнения: 410
И аз имам една такава "гадинка",но се благодаря че моята е на едно тайно място Mr. Green.Не смея да махам косамчето,това все пак е бенка и ме е сртрах да не я разраня.

Общи условия

Активация на акаунт