Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 6

  • 143 253
  • 836
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Гледаш грешен маршрут според мен. Виж за село Врата (през Асеновград, Горнослав, Орешец)- от там се продължава направо първо по асфалтов път, после става горски, но съвсем проходим. Пътят е единствен и няма как да се объркаш. Стига се до въпросната църква, къде вече не може да се продължи с кола.

# 721
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Вероятно къщите за гости са си отбелязали местонахождението , свързано със светилището, заради реклама.
Гугъл да си гледа работата тогава
Притеснено ми е да не се залутам из махаличките и да си загубя времето. А и ще съм  съвсем сама и така. А и може там да няма  обхват.
Благодаря ви.

# 722
  • Асеновград
  • Мнения: 3 090
Вероятно къщите за гости са си отбелязали местонахождението , свързано със светилището, заради реклама.
Гугъл да си гледа работата тогава
Притеснено ми е да не се залутам из махаличките и да си загубя времето. А и ще съм  съвсем сама и така. А и може там да няма  обхват.
Благодаря ви.
https://www.google.bg/maps/dir/%D0%90%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0 … 9433936,14z/data=!4m20!4m19!1m5!1m1!1s0x14acd89374a5fc99:0x26c73ab4bdc6f496!2m2!1d24.8784393!2d42.0133722!1m5!1m1!1s0x14ad1efccd5b3dcd:0xffb6553bdf9edad5!2m2!1d24.9608924!2d41.855522!1m5!1m1!1s0x14ad1ee944e60711:0x509156467a5988a!2m2!1d24.9704563!2d41.8446405!3e0?hl=bg
Това е маршрута от Асеновград.Следиш точно табелите за Сабазий, за да стигнеш до вилното селище минаваш покрай църквата от която тръгва пътеката за Белинташ.Асфалта е до разклона за Три могили, от там пътя е черен, първо минаваш покрай Чотровата чешма, после стигаш оградените гробища, покрай тях в дясно пътя продължава за Белинташ и Сабазий.След гробищата пътя е тесен и по внимателни да не ви изскочи насреща кола.Дано е сухо тогава,че и в момента вали в района порой и по черните пътища е кал лесно се затъва.Непременно си носете от колата вода, до Белинташ няма.
Района в Гугъл е много некоректно нанесен, това до Сабазий е Белинташ е не Караджовкамък.Караджое от другата страна на Сушица над Хайдукташ.

# 723
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 848
Ето я църквата в подножието на Белинташ


# 724
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Много благодаря на всички, които ме упътиха, надявам се да е полезно и за други. Като разглеждам картата  реших да си оставя колата около това гробище и тесният път да го извървя. Изглежда ми някъде около 2-3 километра

# 725
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 848
Много благодаря на всички, които ме упътиха, надявам се да е полезно и за други. Като разглеждам картата  реших да си оставя колата около това гробище и тесният път да го извървя. Изглежда ми някъде около 2-3 километра
В ония джендем - по-добре отиди с колата си до църквата.  Peace Просто следи правилните табели

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
И аз мисля, че е по-добре да стигнеш до църквата и да тръгнеш пеша от там.

# 727
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Благодаря ви много.

# 728
  • Асеновград
  • Мнения: 3 090
Много благодаря на всички, които ме упътиха, надявам се да е полезно и за други. Като разглеждам картата  реших да си оставя колата около това гробище и тесният път да го извървя. Изглежда ми някъде около 2-3 километра
Тесния път е равен, за 20-30 мн. даже за по малко ще го извървиш.Ако е мокро по добре колата да остане там.Около църквата се паркира на поляната срещу нея и в празнични и почивни дни понякога няма къде да се спре, или като се върнеш някой е паркирал зад теб и се чака да дойде за да излезе колата.Там разпъват и сергии с билки и други неща търговци и мястото става още по малко.Най добре прецени на място.
Наскоро до х.Марциганица откриха за посещение и пещера Добростански бисер, която също е в района.

# 729
  • Мнения: 80
Много се надявам тези дъждове да спират вече Sad В средата на август отново сме планували почивка в Родопите. Част от групата имат желание да минат по Дяволската пътека, дано не е разрушена.Ако някой я е посещавал или има отзиви скоро за маршрута по нея, след проливните дъждове да каже.Ще следя. На мен ми се иска да посетим екопътека Струилица и водопад Самодивско пръскало край Девин .Отново ще помоля за отзиви от вас. Маршрута ми се вижда лесен. Плануваме ходене и до Вълчи камък.Има месец до тогава, та се надявам пороите да спрат .

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Много се надявам тези дъждове да спират вече Sad В средата на август отново сме планували почивка в Родопите. Част от групата имат желание да минат по Дяволската пътека, дано не е разрушена.Ако някой я е посещавал или има отзиви скоро за маршрута по нея, след проливните дъждове да каже.Ще следя. На мен ми се иска да посетим екопътека Струилица и водопад Самодивско пръскало край Девин .Отново ще помоля за отзиви от вас. Маршрута ми се вижда лесен. Плануваме ходене и до Вълчи камък.Има месец до тогава, та се надявам пороите да спрат .
Дяволската екопътека не аз, но моя позната посети миналата седмица и всичко си е било ок. Струилица е много лека, също и водопада. Имайте предвид, че в нормална година /разбирай без дъждове/ август месец този водопад е една плюнка. Аз лично се наложи да го посетя три пъти /лято, пролет, есен/, и чак на третия път - беше пролетта, го видях в истинския му и красив вид. Първия път през лятото едвам - едвам капеше. Тази година как ще е обаче, не знам, дано да е пълноводен. И до Вълчи камък ходихме /пеш/, приятно е. С джип вероятно обаче е по-забавно, самия Вълчи камък освен една гледка не е нищо впечатляващо, но пък е хубаво човек да посети повече неща из района, когато има достатъчно време.

# 731
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Здравейте!
Иска ми се да направим с дъщеря ми 2-3 дневна разходка до Пампорово, но сме без кола. Налага се да разчитаме на обществен транспорт. Считате ли, че е удачно изобщо да се залавяме с подобно начинание?
Това, което ми се иска да посетим е Снежанка, както и някоя екопътека в близост.

Дали, ако нощуваме в Смолян можем да направим еднодневна екскурзия до Пампорово и посещение на Снежанка - видях, че има автобуси през час в двете посоки? А на следващия ден да отидем до екопътека Невястата. Имате ли информация дали от града има транспорт, с който може да се стигне до нея?

# 732
  • Мнения: 80
Много се надявам тези дъждове да спират вече Sad В средата на август отново сме планували почивка в Родопите. Част от групата имат желание да минат по Дяволската пътека, дано не е разрушена.Ако някой я е посещавал или има отзиви скоро за маршрута по нея, след проливните дъждове да каже.Ще следя. На мен ми се иска да посетим екопътека Струилица и водопад Самодивско пръскало край Девин .Отново ще помоля за отзиви от вас. Маршрута ми се вижда лесен. Плануваме ходене и до Вълчи камък.Има месец до тогава, та се надявам пороите да спрат .
Дяволската екопътека не аз, но моя позната посети миналата седмица и всичко си е било ок. Струилица е много лека, също и водопада. Имайте предвид, че в нормална година /разбирай без дъждове/ август месец този водопад е една плюнка. Аз лично се наложи да го посетя три пъти /лято, пролет, есен/, и чак на третия път - беше пролетта, го видях в истинския му и красив вид. Първия път през лятото едвам - едвам капеше. Тази година как ще е обаче, не знам, дано да е пълноводен. И до Вълчи камък ходихме /пеш/, приятно е. С джип вероятно обаче е по-забавно, самия Вълчи камък освен една гледка не е нищо впечатляващо, но пък е хубаво човек да посети повече неща из района, когато има достатъчно време.

Благодаря много за информацията.С джипове ще отидем до "камъка" Simple Smile , заради емоцията и адреналина.Тъй като сме трета година в този район ни се иска да посетим места на които не сме били. Орлово око, пещерите и Дяволската пътека вече ги знаем. Мнение за Чаирските езера ?

# 733
  • Мнения: 4 358
Хубаво е и на Чаирските езера.
Не съм сигурен дали може да се мине с кола по пътя, аз като ходих не можеше, т.е. спряхме още в началото и оттам пеша.
Там е и Пияната гора, където дърветата са разкривени във всички посоки заради свлачище.

# 734
  • Мнения: 646
Хубаво е и на Чаирските езера.
Не съм сигурен дали може да се мине с кола по пътя, аз като ходих не можеше, т.е. спряхме още в началото и оттам пеша.
Там е и Пияната гора, където дърветата са разкривени във всички посоки заради свлачище.
А къде спирате и колко време е отиване и връщане пеша?

Общи условия

Активация на акаунт