Тоскана, Италия /Тема 2/

  • 79 133
  • 657
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 4 397
Какъв транспорт ползвате за Сиена от Флоренция?

# 556
  • София
  • Мнения: 5 187
Какъв транспорт ползвате за Сиена от Флоренция?
Влак. Има директен на всеки час.

# 557
  • България, София
  • Мнения: 1 756
От Поджибонси към Сан Джиминяно колко време отнема пътят?
20 минути.

Благодаря!
Не знам защо очаквах да е по - дълго.
Така си е направо супер.
Ако няма много престой между двете прекачвания, за час и половина до два часа се стига Сан Джиминияно.
После до Сиена 20 мин.
В рамките на един ден си го виждам изпълнимо минаването през двете градчета.

Остава и да има хубави гледки за зяпане по пътя и то няма да се усети.

# 558
  • Мнения: 107
Здравейте!
Другата седмица пътуваме с Бохемия до Болоня, оттам настаняването ще е във Флоренция.
И на мен миналата седмица не ми казаха в кой хотел ще бъдем настанени. Утре пак ще звъня. Искам предварително да се ориентирам в коя част на града ще бъде и колко отдалечено от забележителностите.

Бих искала сами с ММ да си организираме ходене до Пиза, Лука, Сиена и Сан Джиминияно.
Не ми се иска да обикаляме в група и да сме под час.
То съобразяване с час ще има заради транспорта така или иначе, но пък за останалото искаме да имаме свобода как да си организираме времето.

 В този ред на мисли искам да попитам възможно ли е да направим, без прекалено препускане, Сиена и Сан Джиминияно в един ден и ако да - дали ще е по - добре първо да отидем до Сан Джиминияно, да разгледаме, след това връщане до Сиена, за да имаме време там да стоим до последния влак / автобус към Флоренция?

За Лука четох различни мнения - едни го харесват, за други не е нищо особено. Ще мислим на място дали да отидем до там.
ММ държи да види наклонената кула, а аз искам и да вляза в нея. Та един от дните ще е за Пиза.

За Флоренция ще имаме цял ден. Е, може и повече от един, ако пропуснем другите градове, но много искам да отидем до Сиена и Пиза.
Та с този само един ден не мисля, че е реалистично да включвам влизане в Уфици. Само за там ще трябват вероятно поне 3 - 4 часа. Нямам предварително билети, може и опашка да има.
Мисля на място да решаваме дали и в кои от другите галерии да влизаме.
Но ще съм благодарна за съвети и препоръки - Палацо Векио или Палацо Пити да предпочетем, ако решим да разгледаме все пак.

Никакво време не остава, а още не съм си подредила някакъв план в главата за разглеждане и обикаляне.
Дано имаме късмет с времето.

Много дълго стана, извинете.

Предварително благодаря на включилите се!
[/quote
Ние също бяхме мин седм . с Бохемия там. Настаниха ни в хотел Грифони, доволни сме , хотелът е чист , закуската е много добра с хубаво кафе. Има спирка номер 14 на 1 минута.Доволни сме от екскурзията , но е ясно че при пет градчета  е доста пропускането, направете си план , защото почти не стига времето, билети на място губят поне 1 Час и повече чакане, Цените на храната на ресторантче на площадите е около 15 евро за лазаня , спагети и т.н  5 евро чаша вино.Цените са сходни  в Централна част. Очаква ми много красота

# 559
  • България, София
  • Мнения: 1 756
Мери 7, благодаря за отговора.
Потвърждавам всичко написано.
И ние се върнахме. Доволни сме. Пълно е с красота.
Потънах отново в задачи, но ще разказвам, защото обиколката по другите градчета си организирахме сами и може да е полезно и за други.

# 560
  • София
  • Мнения: 3 951
Здравейте, моля тези, които са ползвали услугите на рент а кар в района, да споделят мнения. Иска ми се да обиколя доста места, има и автобуси/влакове, но пътят доста се удължава.

# 561
  • Мнения: 245
Здравейте, моля тези, които са ползвали услугите на рент а кар в района, да споделят мнения. Иска ми се да обиколя доста места, има и автобуси/влакове, но пътят доста се удължава.

Здравейте, точно какво Ви интересува за рент а кар-а - фирма, цени, паркинги, локации и др.?

Тук може да се информирате по въпросите за паркирането, забранени, свободни зони и др.

За Флоренция препоръчвам паркинг Вила Костанца, разбира се, ако не спите в града, а го посещавате от друго място.
Ние ползвахме рент а кар в края на м. март и сме много доволни. Решихме, че за трима възрастни дали ще плащаме цена за билети всеки ден за влак или автобус или цена за бензин е едно и също, само дето с кола сме много по-мобилни.
Да, не без значение е и цената за наем, и паркинг, но не гледаш постоянно часовник и не се съобразяваш с времето.  (Да вметна, че бяхме 3 нощувки в Болоня и 7 в Пиза, откъдето пътувахме всеки ден до различна дестинация. )
В Тоскана посетихме Флоренция - 3 дни, Лука, Виареджо, Сан Джиминяно, Волтера, Сиена и Пиза.
Ако имате други въпроси, пишете.

# 562
  • София
  • Мнения: 3 951
Здравейте, интересуват ме кои фирми предлагат добри цени и обслужване. Искаше ми се да обиколим десетина града, обаче като видях що чудо е с прикачвания и пр., май вариантът с кола е по-подходящ, макар че и там си е занимавка с паркинги. Хубавото на колата е, че не е нужно да се връщаме в града, от който сме тръгнали и може да нощуваме на всяко едно място, няма да мъкнем багаж. Иначе предпочитам обществения транспорт. Не ми се е изяснила концепцията все още.

# 563
  • Мнения: 6 587
Ние бяхме с кола. Не е имало проблем с паркирането( имаше места дори за бяла зона), но и ние така се организирахме, че да сме на паркинг сутринта.

# 564
  • Мнения: 245
Здравейте, интересуват ме кои фирми предлагат добри цени и обслужване.
Скрит текст:
Искаше ми се да обиколим десетина града, обаче като видях що чудо е с прикачвания и пр., май вариантът с кола е по-подходящ, макар че и там си е занимавка с паркинги. Хубавото на колата е, че не е нужно да се връщаме в града, от който сме тръгнали и може да нощуваме на всяко едно място, няма да мъкнем багаж. Иначе предпочитам обществения транспорт. Не ми се е изяснила концепцията все още.

О, това е много субективно. Не мога да предложа конкретна фирма търговец. Всяка за различен клас кола е с различен депозит и сума за самоучастие. В нета има много сайтове, които предлагат коли под наем на различни търговци. (Ние наехме през Rentalcars). Във всички случаи обаче трябва да се направи застраховка - външна или със самия търговец, която да покрива сумите за самоучастие за щети и кражба на автомобила. Външните застраховки са по-евтини, но при необходимост вършат същата работа като и тези на търговеца. Единствената разлика е, че при външната ти заплащаш щетата, а после застрахователят възстановява сумата.
Обикновено като отидеш на гише на съответния търговец се опитват да ти продадат и тяхната застраховка, но при твърд отказ от твоя страна не те тормозят повече.
А, сетих се, договорът за наем трябва да е на името на шофьора. Самият наем може да се плати с всякакъв вид карта онлайн, но за сумата за депозит се изисква кредитна карта на името на шофьора.
При нужда и интерес  мога да допълня с още информация, че сега нямам повече време за писане.

# 565
  • In transit
  • Мнения: 11 859
Smile, като вариант бих ти предложила, да отидете с личен автомобил и да си изберете една точка, където да спите и има удобен жп транспорт до останалите градчета в района. Т.е ще спите на едно място, а оттам до останалите градчета ще се придвижвате с влак. Цените за близките дестинации не са скъпи, влаковете са на често и няма да се притеснявате за ZTL и паркиране.

# 566
  • Мнения: 467
Планирали сме пътуване с кемпер до Тоскана. Съответно времето ни изненада, а след наводненията и жертвите в областа Емилия -Романа направо ми е свито сърцето..
За съжаление нямаме възможност да отложим повече пътуването, вече веднъж го отложихме заради времето.
Приемам всякакви съвети, особено ако някой се намира в района в момента - около Флоренция, Ла Специя, Сиена,  склонни сме да сменим маршрута, гледах и около Лаго ди Гарда, въпреки че сме били на някои места около езерото вече.
Следя прогнозата и за следващата седмица има шанс да е по-приятно...Гледам и онлайн камерите - ми вали си здраво.
Някой в момента да е там?

# 567
  • Мнения: 1 552
Някой в момента да е там?
Осми ден сме тук. Започнахме с един ден в Болоня и следващите на различни места в Тоскана. Разминахме се с големите наводнения в Емилия Романя. Предишните дни в Тоскана валя по няколко часа на ден, средна сила. Последните два дни сме във Флоренция, съвсем леко прикапва от време на време.

# 568
  • Мнения: 467
Някой в момента да е там?
Осми ден сме тук. Започнахме с един ден в Болоня и следващите на различни места в Тоскана. Разминахме се с големите наводнения в Емилия Романя. Предишните дни в Тоскана валя по няколко часа на ден, средна сила. Последните два дни сме във Флоренция, съвсем леко прикапва от време на време.
Благодаря за информацията Simple Smile Да разбирам, че потопи няма (надявам се повече и да няма) и времето си е приятно за разходка Simple Smile
Топло, слънчево и зареждащо да ви е!

# 569
  • Мнения: 1 552
Да разбирам, че потопи няма (надявам се повече и да няма) и времето си е приятно за разходка Simple Smile
Топло, слънчево и зареждащо да ви е!

Потопи в Тоскана няма, не се притеснявайте 😊 Ние. Бяхме с рент а кар, никъде не сме имали проблем. Благодаря за добрите пожелания, наистина беше разкошно пътуване, което обаче е към своя край 🥲 Утре летим към България. Желая Ви прекрасна, незабравима ваканция ❤

Общи условия

Активация на акаунт