Разбирам какво се опитваш да ми кажеш. Приемам го и съм съгласна. Но все пак тъй като е на 7, не е напълно наясно с това какво означава двама души да са женени. Просто общото разбиране е мама и тати са мама и тати и са женени. Но за нея явно е мама и тати са такива, ЗАЩОТО са женени. Децата имат свои си начини да си обясняват нещата. Тя е в такава фаза в момента, в която казва например, че момчетата не могат да виждат момичетата голи (разбираемо за възрастта й все пак), еми дай тогава аз и баща й да нямаме сексуален живот ха-ха. Грубо казано, но надявам се разбираш какво имам предвид.
Имали сме разговори и тя знае, че баща й и аз се грижим за нея, тя си живее с нас, което значи, че трябва да ни слуша и двамата, нас ни е грижа за нея, обичаме я и т.н., а и както споменах тя знае и в нейната глава ние сме семейство.
Относно осиновяването, аз бих предприела тази крачка, но при условие, че това първо много сериозно се обсъди с партньора ми и второ тя е малко поотраснала, за да разбере значението на това, което правя. Аз и да я осиновя другата седмица, тя няма да разбере това какво точно значи. Единственото което остава е наистина да се оженим, но ние това не сме го обсъждали към момента, говори ли сме съвсем накратко, но до там.