Цветолечението на д-р Бах - 9

  • 117 558
  • 787
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 42
Здравейте, бихте ли ми препоръчали бахов терапевт в София или някой, който работни онлайн. Благодаря предварително Simple Smile

# 661
  • Мнения: 713
Д-р Румяна Маринова от център Детско здраве. Днес бяхме при нея. Предписа такива капки, а аз не знам нищо за тях и търся информация.

# 662
  • Мнения: 123
От кой сайт поръчвате? На 1 стр. видях, но в търсачката ми излизат и други.

# 663
  • Мнения: 135
Здравейте, цветни момичета, търсих в темите, но не откривам дали някой може да сподели опит с капките на Бах при дете (момиче) навлизащо в пубертета? Благодаря ви 🌻🙏😊

# 664
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Капки срещу безсъние, събуждане от всеки шум, сърцебиене нощем...Нещо подходящо?

# 665
  • Мнения: 2 041
Капки срещу безсъние, събуждане от всеки шум, сърцебиене нощем...Нещо подходящо?
Тапи за уши. Не се шегувам.
Като ме събудеха съседите съм имала чувството, че ще ми изскочи сърцето...

# 666
  • София
  • Мнения: 3 026
Здравейте,
Някой пробвал ли Паник стоп на д-р Бах при паник атаки, депресия и т.н.?

# 667
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Капки срещу безсъние, събуждане от всеки шум, сърцебиене нощем...Нещо подходящо?

Бях забелязала, от Олив спях много добре, тя е за изтощение, хронична умора.Може също да се ползва и Бял кестен ако в главата се въртят мисли и не може да се заспи.Рескю също може за помогне преди сън.

Иначе подкрепям за тапи, магнезий.

# 668
  • Мнения: 141
Момичета, нова съм в темата и моля за помощ! Никога не съм приемала капки на Бах, но мисля, че трябва да пробвам. Мисля, че съм хипохондричка и се чудя какви биха били подходящите капки за мен. Вече не се радвам на живота, стоя си в зоната на комфорт и ми е притеснено от всичко (най-вече болести). Ходя по изследвания, лекари…моля дайте някаква препоръка!!!

И ако някой има препоръка за психотерапевт в Пловдив при подобен проблем!

# 669
  • Мнения: 490
Lunagirrl,  в момента съм същата дупка.Sob Търся нещо, което да ми помогне.
Аз търся и псхотерапевт , и бахов терапевт.

# 670
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
На примависта се сещам за Киселица и Бял кестен, може и Аспен за страхове.Може и рескю като ви обземе силна паника.
Видях, че продават някаква готова смес за хипохондрия, но не пише какви есенции съдържа.

# 671
  • Мнения: 58
Здравейте, наскоро разбрах за Бахови капки, след като преживях паник атаки за първи път и започнах дс търся алтернативни природни способи за справяне с тях.
Накратко: след второто раждане, започнах да получавам сърцебиене, задух, болки в гърдите. В началото беше за по 5-10 миниту не всеки ден. Даже отминаха за месец, но изведнъж получих всички симптоми от нищото, даже стигнах до спешното с кръвно 170/100. И това състояние е вече от 3 седмици. Ходих по лекари, кардиолог ми изписа хапчета за кръвно, които в момента ми го държат като по учебник, но продължава да седи това натискане и болка в гърдите, за духа, и непрестанните натрапчиви мисли, тревожност.
Тези мисли са свързани с хормонално хапче, което пих веднага след раждането за спиране на кърмата, и все връщам лентата назад,обвинявайки се че съм ги и пила, и че заради тях изпитвам тези симптоми, защото бяха посочени като чести нежелани реакции от лекарството, заедно с психическо разстройство при скоро родили. Само като се сетя и за духът започва и самообвоняването започва, как бих върнала времето назад, как никога не бих ги пила, как заради моята постъпка сега получавам тези състояния и тн и тн. Вече не мога и да спя. Будя се в 3-4 през нощта и край със съня.усрщам че развивам и някаква хипохондрия и вече не знам какво да правя.
Прочетох всички цветни есенции за какво са, и мисля, че се открих в следните: Aspen, Crab apple, Hornbeam, Olive, Vine, White chestnut (за тези две се колебая Rock rose Star Bethlehem).
Моля за съвет такава комбинация как ви се струва?
Или по добре да си купя на първо време рескю, докато направя среща с някой от споменатите специалисти (Пашкилев/Карабелова).
Също бих била благодарна на скорошно отзиви за споменатите по-горе доктори, както и на всеки друг съвет. 🤗

Последна редакция: пт, 11 ное 2022, 17:32 от Puffy-Cat-13

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Вайн наложително ли е за конкретния проблем? Мисля, че Рок роз и Стар оф бетлеем ще са по-подходащи. Олив е добре, от него се спи/поне при мен имаше такъв ефект/.

За Рок роз нямам лични наблюдения, но предполагам, че би могло да се ползва при нужда само.

Хорнбийм ако е заради мислите по-добре Бял Кестен.


Понякога с хапчета се получават неприятни ефекти, имайте го в предвид.

# 673
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Привет момичета, искам да ви питам за страх от летене Рескм капките дали ще ми помогнат и как да ги приемам?
Благодаря.

# 674
  • Бургас
  • Мнения: 6 289
Би трябвало поне малко да успокоят.Може да се добави и мимулус. Взимат се във вода 4 капки и се отпива по глътка , но може и директно в устата ако се налага спешно.Аз лично нищо не броя, просто капя, дали повече, дали по-малко всякак работят.

Общи условия

Активация на акаунт