Най-добрата и най-лошата майка

  • 28 809
  • 215
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 433
социалните....правят се ни лук яли, ни мирисали...
лекарите да ги алармирали..
навремето като алармирахме, че майката на дете от групата го взима видимо дрогирана и всички знаеха за това...само дето не ни казаха в прав текст да си гледаме работата, да не създаваме проблеми
освен лекарите, кмета, училища...нима не са знаели за положението на семейството и колко от децата живеят в крайна бедност и мизерия-братята и сестрите на Мустафа, че и децата на баба му, която е по-млада от мен #Crazy
добер че лекарите качиха призив за дрешки, та се разсмърдя случаят, иначе така и щеше да си остане
сега се сетиха да изведат децата от оная кочина и да ги настяват някъде, че да им търсят семействата
едно време имаше участъци, всяка родилка и бебе се следеше от акушерки, лекари...сега деца раждат деца...и край няма...никой не го е еня, а социалните и да ги сезират, се чудят къде да ги извеждат, че то вярно няма къде, едва ли има толкова приемни семейства

# 31
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 447
Пример 1 "Майка" (от белите) се кара на 10-12-год си дъщеря, че е скрила някаква топка. Братчето подгонва сестричката, "майката" се включва в гонката, псувайки като за последно. Братчето сваля момичето на земята, "майката" започва да налага с юмруци където свари. След като приключва с юмруците и псувните, се изправя и кара момичето да стане, а то не иска/може. "Майката" започва да рита момичето в хоилата и бедрата, за да я убеди да стане. После я нарече "боклук" и се върна на пейката на раздумка и семки при безразличните си дружки. Това пред един блок в столицата. За една топка.
Пример 2 Бременна (от не толкова белите) прикрива факта с лъжи за гинекологични проблеми. Ражда, продава детето, скрито-покрито. След 2 месеца решзва, че си го иска. Връща парите и си го взима. Година-две пп-късно няма кой да й помага, прехранва се с лек труд на улицата нощно време, а детето връзва за кошарата, да не падне докато спи...
Пример 3 преждевременно родено дете с офталмологични проблеми, но добри шансове да прогледне с невиждащото око след операция, бива оставено неоперирано заради помощите от 150 лв месечно...предполага се, че преждевременно се е родило заради цигарките, които "мамичка" е пушила по време на бременноста (и тази е от белите)...
Много мъка има по тоя свят...

# 32
  • София
  • Мнения: 1 433
ужас.... #Crazy

# 33
  • Мнения: 2 850
Жена налага с юмруци и ритници дете, а вие седите и гледате от страх да не изядете някой юмрук ли? Толкова ли не можете да й извикате да не бие детето? Или сте сеирджии цял блок, или преувеличавате много.

# 34
  • Мнения: 2 074
И това за неоперираното заради помощи око е прекалено, нима знаеш точно как стоят нещата?

# 35
  • София
  • Мнения: 30 253
Жена налага с юмруци и ритници дете, а вие седите и гледате от страх да не изядете някой юмрук ли? Толкова ли не можете да й извикате да не бие детето? Или сте сеирджии цял блок, или преувеличавате много.

След като в една друга тема ми обясниха, че било практика в малките градове да ти тероризират детето в ДГ и ти да мълчиш, защото нямаш друг избор, просто спрях да си задавам този въпрос. Останах без думи.
Те самите родители не реагират, ти питаш за случайни хора.

# 36
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 689
Стига бе това реални истории ли са  #Crazy #Crazy
Аз не си мълча..........много съм цапната в устата и се обаждам винаги когато видя нередност.Най-често ми се случва в бой между деца,защото живея близо до училище.Позволям си дори да им правя забележка за думите които употребяват  Confused Много грозно звучат от устата на малки деца  Confused

Иначе по темата мога да кажа,че имам най-добрата майка  Heart Eyes .

# 37
  • Мнения: 851
За мен има разлика между биологичен създател и майка. В описаните по-горе случаи се касае за първото /според мен/. Иначе за мен лоша майка е жестоката майка. Може да е физическа или вербална жестокостта й, а може и двете. Също така и майката, която не полага грижи за детето си.
За добра майка смятам всяка, която се стреми да извади най-доброто от себе си и да го даде на детето си. Която го обича и му го показва, която иска то да стане по-добър човек от нея и полага грижи това да стане. И всичко това без да го обсебва, за да го направи зависимо от себе си.

# 38
  • Мнения: 1 540
Аз не мога да кажа,че съм отлична майка,но съм майка и смело мога да го заявя.Гледам си децата правя всичко за тях и не се отделям от тях.Забранила съм много неща,но така смятам,че е правилно всяко нещо с времето си.А пример за лоши майки мога да дам цели два.1-ви моя позната,оставя детето си само и излиза да проституира,взима наркотици,прави оргии в тях,а мажът и е в затвора.Прави фейсбук на дъщеря си която беше тогава на 2 или 1 годинка.2-ри пример.Майка среща "Любовта на живота си" Зарязва първото си дете,отказва се  чрез съд и гледа детето си в очите докато се отказва от него  Cry,а второто го връзват за едно дърво на двора докато тя се яхка на пияния татко.  #2gunfire

# 39
  • Мнения: 3 662
А пример за лоши майки мога да дам цели два.1-ви моя позната,оставя детето си само и излиза да проституира,взима наркотици,прави оргии в тях,а мажът и е в затвора.Прави фейсбук на дъщеря си която беше тогава на 2 или 1 годинка.2-ри пример.Майка среща "Любовта на живота си" Зарязва първото си дете,отказва се  чрез съд и гледа детето си в очите докато се отказва от него  Cry,а второто го връзват за едно дърво на двора докато тя се яхка на пияния татко.  #2gunfire
Tи сериозно ли. Защо не позвъниш на службите да им ги вземат бе, жена. Как може да знаеш и да не вземеш мерки.

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Tи сериозно ли. Защо не позвъниш на службите да им ги вземат бе, жена. Как може да знаеш и да не вземеш мерки.
Защото ѝ е по-важно да втрещи мамите във форума и да се изтъкне колко отлична майка е.

# 41
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
а второто го връзват за едно дърво на двора докато тя се яхка на пияния татко.  #2gunfire

Това са го правили с мен. Ама не вързана - на счупен стол, докато ме вали пролетният дъжд. Grinning Най-гадният ми спомен от детството.

Майка ми е лоша майка. "Изгледа" ме така, че ми съсипа психиката. Цял живот повтаряше на собствената си майка как задълженията на родителя не били само покрив над главата и храна за вечеря, пък тя мен баш така си ме "изгледа". И ме пращаше насила всяка събота и неделя при пияния ми баща, който и ме биеше, щото иначе не ми даваше пари (финансово ме издържаше той). И още много неща. Сега се чуди що не искам да я виждам... Mr. Green

Тази тема ми е много болна. За родителите имам предвид. Единственото по-безумно в историите, които разказвате, е, че ги разказвате от първо лице. Не ви ли трепва нещо за тези деца? Гади ми се, честно. Sick

Добри майки познавам много. И знам, че и аз ще бъда страхотен родител, защото знам какво е никога да не си изпитвал майчина обич.

# 42
  • Мнения: 1 540
А пример за лоши майки мога да дам цели два.1-ви моя позната,оставя детето си само и излиза да проституира,взима наркотици,прави оргии в тях,а мажът и е в затвора.Прави фейсбук на дъщеря си която беше тогава на 2 или 1 годинка.2-ри пример.Майка среща "Любовта на живота си" Зарязва първото си дете,отказва се  чрез съд и гледа детето си в очите докато се отказва от него  Cry,а второто го връзват за едно дърво на двора докато тя се яхка на пияния татко.  #2gunfire
Tи сериозно ли. Защо не позвъниш на службите да им ги вземат бе, жена. Как може да знаеш и да не вземеш мерки.
За първата случка,звъннах и е при баба си и дядо си.За втората не мога да звънна,защото не съм пряк свидете каза ми го приятел свидетел съм само,как бащата на  връзваното детенце му каза,"Ако не слушаш ще ядеш юмруци" Какви мерки да взема за втория случай.

# 43
  • Мнения: 1 540
...
Tи сериозно ли. Защо не позвъниш на службите да им ги вземат бе, жена. Как може да знаеш и да не вземеш мерки.
Защото ѝ е по-важно да втрещи мамите във форума и да се изтъкне колко отлична майка е.
Ако ми беше важно да се "Изтъкна" и да ви "втрещя "Щях да пусна темата още преди две години когато разбрах за първия случай. Мерете си приказките като нещо не ви е окей!  Sick

# 44
  • Мнения: X
Трябва ли постоянно да четем нечии жлъчни коментари? Всеки може да си направи извод от написаното, а въпросите към даден пост могат да се зададат и по културен начин. Що за удоволствие доставя да четеш дадена тема ( без да се изказваш по нея) и само да се чудиш кой да захапеш?

Общи условия

Активация на акаунт