Лунна диета

  • 95 593
  • 761
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 547
Успешно първо лунуване за мен - минус 1,1 кг. Grinning, въпреки че не знаех,че фрешът се разрежда и изпих повече от литър концентриран Embarassed

Браво, супер резултат! Simple Smile А какво значи, че фрешът се разрежда? Не мисля, че трябва да се разрежда, поне аз не го правя и ми е супер. Пия по 1,5 фреш и още толкова вода, когато лунувам. Simple Smile

# 421
  • Мнения: 162
Някъде по назад в темите го мярнах - до 1 л фреш и то разреден 1:1 , иначе вода и чай неограничено.
Някой по - запознат с режима може би ще обясни защо newsm78

# 422
  • Мнения: 3 067
Не разреден фреш вдига рязко кръвната захар. Ако е смути мисля, че не съществува подобен проблем.
Правила съм лунувания по 3 дни, пила съм го разреден, иначе в един момент и зъбите започват да болят от киселиността на портокала, лимона и грейпфрута.

# 423
  • Мнения: 35 981
фрешовете не дразнят ли стомаха и не увеличават ли чувството за глад допълнително?
без да съм правила конкретната диета все още, въз основа на опита ми с други, ми се струва по-резултатно и щадящо за организма един ден само на вода вместо три дни на фреш
какво е вашето мнение и опит?

# 424
  • Мнения: 547
Аз лунувам един ден на неразредени фрешове по съвет на лекар. Не съм имала проблем с глад или дразнение на стомаха. Трябва да кажа, че аз пия зеленчукови фрешове или такива с цвекло и ябълка, или други, но не портокал и производните цитруси. Simple Smile

# 425
  • Мнения: 35 981
с цвекло и ябълка има ли резултат като отслабване?

# 426
  • Мнения: 547
с цвекло и ябълка има ли резултат като отслабване?

Цвекло и ябълка пия сутрин, на обяд и вечер са зеленчукови - магданоз и нещо друго. Да, имам свалени грамове. На лунуването на 6-ти септември имам свалени 700 гр. Simple Smile Като цяло винаги, когато съм лунувала, съм сваляла. Simple Smile

# 427
  • Мнения: 35 981
благодаря за отговорите!

# 428
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Всякакви сокове, фрешове и подобни само ми остъргват корема на мен, затова само на вода си карам. И малко чай и/или кафе без нищо.

# 429
  • Мнения: 3 067
фрешовете не дразнят ли стомаха и не увеличават ли чувството за глад допълнително?
без да съм правила конкретната диета все още, въз основа на опита ми с други, ми се струва по-резултатно и щадящо за организма един ден само на вода вместо три дни на фреш
какво е вашето мнение и опит?

Мисля, че основно зависи от организма, но една от най-разпространените теории е, че фрешовете от цитрусови плодове дразнят повече стомаха и увеличават кръвната захар, а от там и чувството за глад. Това е така, защото при целия плод има фибри и баласта, която при изстискването на плода остава в цетката. Това е и причината, да се съветва фрешовете да бъдат разреждани. Реално "фреш" в смисъла, в който го разбираме традиционно е от цитруси - лимони, портокали, грейпфрути.  Аз лично се чувствам по-добре, ако лунувам или на вода и чай, или на плодове от типа на диня и пъпеш. В зимните месеци е по-трудно. Според мен зависи и от целта на лунуването, ако е за отслабване, то може лека течна храна - смути, разреден яйрян или кефир, кафе с малко мед, ябълка, плод.
Ако е за прочистване и отпочиване на храносмилателната система по-добре е само на вода с малко лимон и при силен глад, малко мед - това е от моя опит. Ако пък е повече от 24 часа всеки си преценява сам. Отслабвам и не само на фреш, а на лека храна.

# 430
  • Мнения: 162
Ей,лунички  Hug..... напомням за утре - 20.09. , 8,31 - започва фазата на луната.
Успех на всички,които ще се включат!

# 431
  • Мнения: X
Здравейте!  Hug
Бих искала да се включва в утрешното лунуване..
Melani_M , мерси за напомнянето  bouquet
Успех на всички!

# 432
  • Мнения: 47
И аз съм тук, а да ви попитам вие друга диета правите ли заедно с лунната?

# 433
  • Мнения: 3 067
Здравейте, аз ще си направя един аюрведа експеримент заедно с луната, да видим какви ще ги свърша Wink

# 434
  • Мнения: 725
Здравейте! Аз също ще лунувам утре. Отдавна не съм го правила, но няма да съм само на вода. Може би ще съм на смутита и малко кефир.
Какъв е този Аюрведа експеримент? Много екзотично звучи, може ли малко подробности...

Общи условия

Активация на акаунт