Есенно оцветена КАНАДскА тема 59

  • 61 543
  • 433
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178

Въпрос за тарама хайвер. От къде да закупя хайвер за да го правя и какво точно търся(име на англисйки,ако може)?? newsm78


Tarama carp caviar на krinos ей това е ама не намерих по-голяма снимка
http://www.krinos.ca/products/search_thumb/jar_Tarama.jpg


Супер, мерси много!

# 46
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Aelia за комисион сколера че трябва да рапортнеш, трябва. Но за мен, ако детето е ударено трябва да се обадиш и в ДПЖ защото те приемат и предават всякакви сигнали за насилие над деца, не само от родители. Със сигурност ще посетят училището, анонимността е гарантирана и съм убедена, че ще им държи влага дълго време. Част от персонала явно трябва да се разчисти.

Миналата година докато четях в парка бяха извели децата и видях, че моят хаймана с някакво друго дете отиде да пие вода, свиха зад ъгъла и понеже беше късна есен, без листа, ги наблюдавах поне 5 минути. Никой от сервиза не ги потърси. Хванах ги, заведох ги и поисках обяснение. Казах им, че от известно време съм в парка и наблюдавам, доста бях изострена, без да викам. Дет се вика, по нон-вербала ме разпознаха hahaha Извиниха се, повече не се повтори.

Аз карам последен семестър курсове и направо ми е пламнала главата. Не очаквах, че последната сесия е толкова сложна, хипер нанагорно ми иде, а вече имам 4 семестъра зад гърба си #Crazy


Контесо, разбирам те напълно, аз не обичам да карам, най-вече входовете на магистралите ме стресират, но като се наложи го правя. Обаче ми е донякъде по-лесно да оставя само ММ да шофира, защото иначе и пазаруването пада върху мен, както и активитетата на баткото.  Rolling Eyes в това време аз успявам да свърша някоя и друга работа, да уча, пиша, даже веднъь успях и маска за лице да си направя, иууухууу Crazy

# 47
  • Мнения: 3 074
И аз тук. С главоболие съм от няколко дни, вируса дето го споменавате как започва?

# 48
  • Мнения: 3 074

Въпрос за тарама хайвер. От къде да закупя хайвер за да го правя и какво точно търся(име на англисйки,ако може)?? newsm78


Tarama carp caviar на krinos ей това е ама не намерих по-голяма снимка
http://www.krinos.ca/products/search_thumb/jar_Tarama.jpg


Супер, мерси много!

Ароганс,ако още търсиш (и ако още си в Едмънтън:)) имаше го в Италианския магазин  до 51 авеню.

# 49
  • Мнения: X
Ние сме в горе долу спокоен по-малък град (около 210 000 души е само) и движението не е като в Торонто, но просто всички карат едни огромни тракове, джипове и камиони и ми е супер стресиращо да съм около тях. Изкарах 6те ми часа с инструктор и поне 20 часа каране сама , с мм до мен, ами не е баш за мен.


Какъв вирус има пак? Тъкмо свърши единият и пак друг идва. ..

# 50
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178

Въпрос за тарама хайвер. От къде да закупя хайвер за да го правя и какво точно търся(име на англисйки,ако може)?? newsm78


Tarama carp caviar на krinos ей това е ама не намерих по-голяма снимка
http://www.krinos.ca/products/search_thumb/jar_Tarama.jpg


Супер, мерси много!

Ароганс,ако още търсиш (и ако още си в Едмънтън:)) имаше го в Италианския магазин  до 51 авеню.

Вчера бях там. Имаше вече "разбърканата/готова за употреба" версия. Надвам се другата седмица да има и от този.

# 51
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Ароганс не знам какви магазини има там но тук го продават в румънски полски руски арабски включително.

# 52
  • Мнения: 5 259
Ние сме в горе долу спокоен по-малък град (около 210 000 души е само) и движението не е като в Торонто, но просто всички карат едни огромни тракове, джипове и камиони и ми е супер стресиращо да съм около тях. Изкарах 6те ми часа с инструктор и поне 20 часа каране сама , с мм до мен, ами не е баш за мен.

Ако това ще те успокои, в малките градове на Онтарио е може би най-безопасното място да се шофира в целия свят.
Наскоро гледах статистики за катастрофите и самата Канада като цяло попада в доста рисковата група, но като извадиш разбивка по провинции, Онтарио отиваше в челната тройка по безопасност, като основно в Торонто и околностите стават катастрофите. От което си вадя извода, че малките градчета е най-безопасно.

# 53
  • Мнения: 142
Aelia за комисион сколера че трябва да рапортнеш, трябва. Но за мен, ако детето е ударено трябва да се обадиш и в ДПЖ защото те приемат и предават всякакви сигнали за насилие над деца, не само от родители.
ДПЖ? Извинявам се за въпросите, но може да се каже че сме новопристигнали, още нямаме 3 години тук и затова и много неща им простихме, а явно не е трябвало.

# 54
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Direction protection de jeunesse

# 55
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
Купих патка...за първи път в живота си...защото бяха на промоция. А и защото в Кеип Код ядох патка в един китайски ресторант и много ми хареса. Но нямам идея как се готви. Гледах в нета прословутата патица по пекински, но това посмъртно не мога да го направя, много дълго ми се видя.
Да имате някаква рецепта за идиоти, нещо лесно и бързо, от типа хвърли това и това в тавата и печи н-часа на умерена фурна... newsm78

# 56
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Да имате някаква рецепта за идиоти, нещо лесно и бързо, от типа хвърли това и това в тавата и печи н-часа на умерена фурна... newsm78

Развесели ме Simple Smile никога не съм готвила патица - ще чакам да споделиш какво е излязло от готвенето и и ако е успешно рецептата Simple Smile

# 57
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
Пуйката вече се пече по стандартната рецепта пълнена с ориз и гъби и с малки картофки наоколо.
За патката намерих една рецепта с бира и къри, която ми изглежда достъпна за моите ограничени кулинарни умения и сега водя преговори на високо ниво със съпруга за отпускане на една бутилка бира от неговия неприкосновен резерв. От изхода на преговорите ще стане ясно ще изпробвам ли рецептата или не.

# 58
  • Мнения: 142
Kaka Dora, аз редовно приготвям патица и е от лесно, по-лесно. Осоляваш добре, слагаш черен пипер, ако обичаш може и стъкче пресен розмарин в кухината и печеш на 200 градуса (400 F) за два часа.  Понякога я приготвям с картофи, наредени наоколо, поляти с една-две чаши вода, за да не изгорят. Мазнината на патицата е доста и овкусява всичко много добре. С пуйката се затруднявам повече, защото месото е немазно и по-капризно за приготвяне.

# 59
  • София
  • Мнения: 669
Здравейте, канадски мами Simple Smile.

Първо, моля да ме извините, че нахлувам в темата ви без покана, но реших да "си поговоря" първо с вас, преди със съпруга ми да предприемем следващата голяма стъпка в живота си.

Накратко: двамата сме под 30-годишни, с висше образование в медийната сфера и от 2 месеца сме горди родители на една невероятна принцеса. Само че на мен не ми се иска да гледаме същата тази принцеса в България и от известно време говорим за заминаване в чужбина.

И тук идва казусът: той се притеснява, че няма да можем да работим по специалността си (той е с перфектен английски, аз не чак толкова, но мога да го "импруувна"). Пак той се притеснява, че заминаването отнема много време и финанси, а накрая може да е неуспешно.

Аз съм на принципа "който играе, печели" и предпочитам да опитаме, при това не само заради детето, а и защото ние самите сме млади и няма смисъл да си пропиляваме собствения живот, имаме време да започнем някъде на чисто, така да се каже.

От това, което написах, не изглежда да имам конкретно питане, просто ми се иска да прочета малко мнения от хора, които наистина са в Канада, а не от хора, които имат "една позната" там.

Иначе тепърва ще започвам да търся информация за изисквания, документи, визи и т.н. Разбрах, че всяка провинция си е като отделна Канада, а аз нямам никакви наблюдения... знам само, че трябва да сме някъде, където се говори английски.

Благодаря ви за вниманието. bouquet

Общи условия

Активация на акаунт