Какво може да се покаже на чужденка за 2-3 дни в София?

  • 13 130
  • 108
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 487
Архитектурно тази отсечка на Оборище е една идея по-впечатляваща от Шипка, затова и нея предложих. Все тая, де. Алтернативи има много, затова и в движение могат да решат къде и какво.

# 31
  • Мнения: 3 031
Айде сега,Лъвов мост-абсурд.Колко рев беше в чужбинско,че в Б-я се държим лошо с ''бежанците'' и как само ще ни помогнат да обогатим културно,пък сега съвети американците да ги заобикалят.Напротив, там да отидат да ги видят в цялата им прелест и да си направят сами изводите дали някой се държи лошо с тях.!
И защо да показаваш бежанци, курви и цигани на американците? Тях въобще не ги интересува.
Daylily иска да покаже хубава и приятна София, а не гетото, било то и в центъра на града.

Радисън не е обновен, да. Стаите на Кемпински бяха по същия начин преди 2-3 години, за момента не знам.
От тази гледна точка Хилтън и Гранд Хотела са по-добри.

# 32
  • Down south
  • Мнения: 7 796
Казах, че около Лъвов мист не е опция, защото по мои спомени, вярно че са от преди доста години, там беше много неприятно. Имаше цигани, подозрителни субекти и пр. сега изтъкнахте и бежанците, които явно са и факт, и фактор.

Искам да и покажа София от моите спомени и запазени представи, знам че може би я идеализирам, но все пак ще опитам.
 Ако имах избор, бих завела гост в София през май, когато е зелено, ухае на люлаци и цъфтящите кестени спират дъха.
 Дано имам късмет с атмосферните условия и успея да и покажа повече места, за мен също ще бъде интересно. Това последното, ако оживея след родителската буря, която ще ми се изсипе върху главата Sad

# 33
  • Мнения: 1 949
Кръчма с евтин алкохол. Това ще притъпи сетивата му.

# 34
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 368
Лъвов мост го обновиха, сега хубаво като място. Но все същата+бонус паплач.
http://static.economic.bg/news/4/36066/item_img38751024x683.jpg

# 35
  • Мнения: 506
Отидете първия ден на Free Sofia Tour, горещо ви го препоръчвам. Тръгват всеки ден от 11:00 часа от Съдебната палата. Много е интересно, и за теб ще бъде интересно. Гида също може да ви насочи кои места да посетите допълнително. Не е необходимо да се записвате и е напълно безплатно. Само трябва да сте в 11:00 пред Съдебната палата.

# 36
  • Мнения: 2 910
За хотела ти препоръчвам Рамада - София

# 37
  • София
  • Мнения: 1 208
Докато пишех Miska5 ме изпревари със същото предложение! Simple Smile
Предложихме на наша гостенка този тур, тя беше изключително доволна.
http://www.freesofiatour.com/
След това дъщеря ми я посрещна и се наложи да продължи тура с група от 6 души от различни страни, които пожелали да хапнат нещо от българската кухня.
Обиколката е обща, опознавателна, после могат да се посетят отделни обекти и да се разгледат по - подробно.

# 38
  • Мнения: 506
За хотел - много от нашите чуждестранни гости предпочитат Арена Ди Сердика. На много хубаво място е. По-горе препоръчват Рамада. Не бих отишла в него, ако ще и най-прекрасния хотел в София да е. Намира се срещу централна гара, в споменатия по-горе район с бежанци.

# 39
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 444
Хотели с чудесна локация са Даунтаун и Централ Парк.
Може да отделите време на Историческия музей.  Peace

# 40
  • Мнения: 2 998
Още един глас за  Кристал Палас и Гранд Хотел София.
Ако ще ходите до Бояна, разгледайте и Историческия музей. И isa_pisa го е продложила.
Сетих се и за Драгалевския манастир или някой друг в района.

Последна редакция: нд, 25 сеп 2016, 13:13 от bubbata

# 41
  • Мнения: 683
Защо не пробваш airbnb.com. Има страхотни апартаменти из цяла София. За мен си заслужава в идеален център, така гостенката ще усети духа на старите сгради. А и ще е по-евтино или същото като хотел. Присто разгледай, какви уникални апартаменти се предлагат. Мога да препоръчам конкретни апартаменти на лично, ако те интересува, да не правя реклама тук.

# 42
  • Мнения: 22 036
За три нощувки хотелът е достатъчно да е чист и на удобно място. Ще се връщате окапали в него и само ще спите. Хилтън е ок и като място и като качество, а и другите в центъра също. Лъвов мост не ми е приятен район от край време.

Витоша, Бояна - изторическия музей и може би църквата са ок. Подобна близост на истинска планина рядко има.

Бих проверила вкусовете на колежката, защото доста от познатите ми се оттегчават от църкви. Просто Европа е пълна с тях и на посещението на десетата им писва.

Като живееща в събърбан държава, знаеш, че най-голямо впечатление им прави начина на живот, наичието на заведения и магазини навсякъде, та където и да се мотаете ще е разнообразие.

# 43
  • Down south
  • Мнения: 7 796
Много хубави идеи, благодаря на всички, които се включиха за отделеното време за отзивчивостта!

Не знаех, че в София има от тези турове, идеята е страхотна. Това заема челно място в списъка. Благодаря и за точните инструкции!

Относно апартаментите, предполагам че е добра идея за семейството.

За църквите ни сте прави, невероятни са, но мисля да посетим общо 3.

Преди време четох някъде за страхотен ресторант в Бояна или не беше там  newsm78 Изтъкваше се и кухнята, но най-вече акцента беше на невероятната гледка към нощна София. Казах си, че ще го запомня и явно съм останала само с казването Sad
 Дали някой не би се сетил кой може да бъде или препоръка за нещо подобно?

# 44
  • Down south
  • Мнения: 7 796
Лъвов мост го обновиха, сега хубаво като място. Но все същата+бонус паплач.
http://static.economic.bg/news/4/36066/item_img38751024x683.jpg
Действително изглежда съвсем различно, ако не беше пуснала снимка с обяснения, нямаш се да се ориентирам къде е това място.

Общи условия

Активация на акаунт