Какво може да се покаже на чужденка за 2-3 дни в София?

  • 13 122
  • 108
  •   1
Отговори
# 90
  • Down south
  • Мнения: 7 767
Времето почти наближава.
В суматохата какво да и покажа, пропуснах да попитам за препоръка за магазини,  в които да влезем. Сестра ми препоръча Зара, погледнах тукашната или по-скоро сайта и ми се стори странен. Сигурно е ОК за млади момичета, но все пак ще го погледнем наживо.
Други идеи Simple Smile Освен всичко останало, все трябва и нещо да се купи.

# 91
  • Мнения: 1 071
Ако сте в почивен ден, много често уикендите има готини арт базари. Освен бижута и джунджурии, често има и дрехи, шапки и др. Ако ти е интересно, ще потърся конкретни

# 92
  • София
  • Мнения: 19 402
В подлеза на ЦУМ отдавна няма сергии с бижута, освен 2-3 магазина за сребро и сувенири, сега е ново, чисто и празно.
За дрехи - не зная има ли смисъл, струва ми се че при вас има по-голям избор на всякакви цени. С мол няма как да я впечатлиш, но не пречи да посетите някой.
Един сайт и реален магазин за нескъпи сувенири, не зная как са откъм качество http://oreshak.bg/
Такива магазини с битови неща има на Пиротска, също в подлеза на Президентството и на ЦУМ.

# 93
  • Down south
  • Мнения: 7 767
А, няма ли художници в подлеза на ЦУМ. Мерси!
В мол няма да ходим. Да, тук има много неща, но в България са различни Simple Smile

# 94
  • Down south
  • Мнения: 7 767
Ако сте в почивен ден, много често уикендите има готини арт базари. Освен бижута и джунджурии, често има и дрехи, шапки и др. Ако ти е интересно, ще потърся конкретни
Да, нещо такова предполагам, че би и харесало, а и на мен също.
Благодаря!

# 95
  • София
  • Мнения: 13 261
А, няма ли художници в подлеза на ЦУМ. Мерси!

Не съм виждала. Художници + антикварни предмети има до Светия синод, т.е. като се тръгне от църквата "Света София" към градинката на Кристал.

Сребърни бижута на сергии има до ЦУМ, от страната на банята, там откъдето се влизаше за супермаркета. Но според мен е "умряла" работа. Simple Smile

# 96
  • Down south
  • Мнения: 7 767
Моите спомени за там са за масички с ръчно изработени бижута, картини и т.н. Е, датират от преди 16-17 години Crazy

# 97
  • Мнения: 968
Моят мъж е чужденец и мога да ти кажа какво най-обича да прави, когато сме в София. Да яде и да пие кафе, защото е любител на хубавото еспресо, което в Америка рядко се намира Simple Smile И то любимите му места не са разни тежки ресторанти или кръчми, а малки местенца тип пекарни, сладкарници, кафета, които сега има много из София, тип Вила Росиче (любимо място).
Не прочетох всички постове, но не видях да се споменава театъра Иван Вазов. И градинката около него е много приятно място. Ние обичаме да се разхождаме в тази част на София, да пием кафе в Коста (това е английска верига кафета, в Америка я няма), да запалим по една свещ в Руската църква.
Хубави галерии има по Раковска и по по-малките улички в този район.

# 98
  • Мнения: 968
Да допълня за едно интересно събитие, което предстои този уикенд, ако тогава сте в София. Казва се Mish Mash Fest и представя много автори и дизайнери на дрехи, аксесоари, козметика и т.н. Мойте приятелки винаги го посещават и ме дразнят след това. Изглежда наистина интересно и оригинално. Жалко че не съвпада с времето, когато аз съм в София.

# 99
  • Мнения: 1 071
Ако сте в почивен ден, много често уикендите има готини арт базари. Освен бижута и джунджурии, често има и дрехи, шапки и др. Ако ти е интересно, ще потърся конкретни
Да, нещо такова предполагам, че би и харесало, а и на мен също.
Благодаря!

Хм, преди имаше повече.
Сега намирам само тези от по-големите:
https://www.facebook.com/BazarNaIzkustvata/
https://www.facebook.com/handmadefest/#

# 100
  • София
  • Мнения: 17 595

Жълтите павета. Пеш... и без високи токчета.

# 101
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
За пазаруване бих препоръчала туристическите магазинчета под Цум. Аз оттам пазарувам най-често подаръци за чужденци. Козметиката с розово масло винаги се е харесвала. Има хубав магазин и на Пиротска (от Халите към Женския пазар се пада в ляво) откъдето съм купувала дърворезби и картини. Картини лично производство вече продават само на входа на метрото на задната част на Цум до градинката пред Банята. Преди вярно че там имаше много маси с бижута, кожени изделия и т.н., но септември имаше само художници. 

# 102
  • Down south
  • Мнения: 7 767
Бих искала още веднъж да благодаря на всички момичета, които отделиха от времето си и писаха в тази тема!

Времето почти дойде.
Sofia, here we come Simple Smile
Начинанието ще се осъществи в началото на идната седмица, това в случай, че при изненадващата ми поява, баща ми и съпругата му, първо не намерят за нужно да ме умъртвят.
 Та, ако някой забележи в центъра на София две зяпащи кукувици, в yoga pants,  особено едната, натъкмена и с Louis Vuitton  Crazy ние сме.  Ще се опитам да не привличаме излишно внимание, но моята Paulette е доста колоритна.

Забравих да питам, има ли опасност от джебчии или нещата в това отношение не са проблем.

Още веднъж благодаря за съветите, насоките и идеите!
 Нямам търпение:)

Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 05:28 от Daylily

# 103
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Абе,пазете си чантите за всеки случай
Весело!

# 104
  • Мнения: 13 452
Отстрани на Цум има само две сергии с картини няма бижута, повече сергии има на Александър Невски, от едната страна са бабите с плетивата, от другата страна са жудожниците.
Около Цум и банята е пълно с мигранти насядали навсякъде, Националната художествена галерия впечатлява също винаги чужденците, както са посъветвали по-добре да се хванат жълтите павета, ако ще разглеждате подлеза на Цум в другата посока, там има и много какво да разказваш и хубави сгради - БНБ, Народния театър, по надолу парламента, по преките ако хванеш, е пълно с малки колоритни магазинчета в пъти по -добре от сергиите навън и по Аксаков и Шишман и друга пряка да хванете все ще има какво да видите.
Зад Александър Невски е Квадрат 500 - оттам може да покажеш СУ, Художествената академия, парламента и нагоре, въобще това каре си е благодатно за разходка.
За хранене е пълно с добри заведения по центъра, с дворче без дворче, всякакви видове.

Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 09:39 от zari65

Общи условия

Активация на акаунт