С какво ви дразнят свекървите- 70

  • 78 535
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Янтра, тезата ми е, че щом е такъв на 30, никога няма да бъде по-различен.
А, за това не споря. Ма не е виновна маминка му, ми той.

# 721
  • Мнения: X
Вълшебница, аз имам предвид моя позната с две деца. Действа ги и двамата като по учебник. Единият си стана Мамин Жорко като от каталог за Жорковци, но другият се оказа костелив орех. Peace

# 722
  • Мнения: 3 784
Може би грешката е, че е приложила една и съща методология при двамата, а при костеливия орех е трябвало да смени метода, пък не се е усетила?  Mr. Green

Янтре, как да е виновен някой затова, че се е родил с по-податлив характер от друг? Ясно е, че възрастният, който го гледа от бебе, го познава от-до, възпитава си го, както намира за добре и го приучва или манипулира от ранна възраст също както намери за добре.

# 723
  • София
  • Мнения: 24 839
Вълшебница, има деца, които съвсем не стават за пластилин в ръцете на мама. Да, не са мнозинство, но ги има.
О, не са и малко!
Но, много по- лесно е да се обвини мамата, че го моделира, за да не се признае, че това е той, но момата си мисли, че ще го промени като се оженят и ще го направи пластелин в собствените си ръце.
И като не успее, за да омекоти удара от собствената си недалновидност, хвърля вината на свеки.

# 724
  • Мнения: 3 784
Тъй де, това е той. Кой го е направил тоя той? Да не е момата?

А иначе и аз това казвам, че такива изобщо не трябва да се женят, ама се намират жени и за тях.

# 725
  • Мнения: 25 731
И аз имам такива наблюдения – никой Жорко не става Жорко, ако сам не го желае това. Жорковци са, защото така им отърва.
Често срещано явление е при двама сина единият да е Жорко, а другият – Борко. Като Жоркото се гордее, че е излязъл по-голям тарикат и лапа наготово, за разлика от "глупавия" Борко, който се блъска, за да си постигне всичко сам. Та и Жорките така – мрънкат, мрънкат, ама не си тръгват, ами чакат да им освободят територията, та да се развихрят и те на свой ред, като дойдат техните снахи.

# 726
  • Мнения: 3 784
Май различни явления наричаме с името "Жорко"?  newsm78

# 727
  • София
  • Мнения: 24 839
Тъй де, това е той. Кой го е направил тоя той? Да не е момата?
На 90% е Господ, Природата, Твореца или както там всеки е избрал да го нарича.
10% е възпитание и манипулация от страна на обкръжението- мама, тати, баба, дядо, училище и каквото там се сетиш.
Пример- 2 деца в семейство, еднакво възпитавани, си служат умело с приборите и си пускат водата в тоалетната, но дотук- едното е самостоятелно и оправно, а другото не може носа да си обърше, без да пита мама с кой ръкав.......
Така че, когато се обвиняват майките за това, което не изнася на снахите, просто се прехвърля вината от болната глава на здравата.

# 728
  • Мнения: 3 784
Тия проценти не знам откъде ги взе, защото съм чувала, че nature vs nurture е по-скоро 50 на 50. Това кой как се бърше не е критерий. Критерият е дали на 20 години е налице психически и емоционално независим индивид, който да е в състояние да живее на разстояние от мама, без това да му нанася сътресения в битовия и вътрешния комфорт.

Последна редакция: пн, 17 окт 2016, 23:32 от Априлска вълшебница

# 729
  • София
  • Мнения: 24 839
Ще напиша отново- при 2 деца в семейството, еднаквото възпитание се отразява само върху начина на бърсане, не и върху характера и същността на индивида.
Може да се бършат еднакво, но единият да е мамин Жорко, а другият- самостоятелен и твърд характер, на когото не можеш да повлияеш.
Имам 2 деца, разнополови и както съм писала, еднакво се бършат, но са диаметрално противоположни като характери, самочувствие и чувство за собствена значимост.
Така че, всъщност, ти с примерите си наливаш вода в моята воденица. Peace

# 730
  • Мнения: X
Имам чувстото, че сте разтълкували погрешно, написаното от мен.  Wink
Къде споменах ,че е мамино синче?  Thinking  
Дразня му се само ,защото не взима страна ,по средата е и в повечето случаи е с "мама". Но това не го прави "мамин лигльо" нали ? Laughing
Свекъра също не е безмълвен , че и това си помислихте ,просто с него водим тиха война и не контактуваме. Точно по негова инициатива сме под един покрив . . .
Обичам си човека ,правим си бебче, свестен е и си заслужава. Ще останем сами, може би като станем трима,дай Боже Wink
До тогава все ще се изтърпим . Не мисля да слагам край ,заради кофти роднини Wink



# 731
  • Мнения: 18 672
Борковците от двата пола могат да избият в друга посока когато ги мачкат и манипулират.Което може да  е още по-зле от Жорковците от двата пола.И Априлската намекна,че  Жорко се прави  при мекушав баща,където мама е  поела курса в семейството.Или бащата липсва,няма модел.Мачкан е или   го няма.Та   мъжът трябва да е мъж,споровете са  в къщи,в спалнята насаме  и шията върти главата  където поиска. Но  ако мачка наред една жена остава доволна от послушанието и после   дондурка  Жорката  до край,защото не се задържа снаха,че  и не се навива да е такава.
Там,където майката подтиква плахия  и   ленив синковец да взема решения  и  се очуква,подкрепя го да е самостоятелен няма проблеми с тях. Нормалното семейство заедно работи по характерите и само  единици  са неуправляеми  и  вдигат ръце от тях,но са повечето в обратната посока-лоши момчета.Жорковците са послушковци.Слуша мама,след време жената ,ако тя дочака това,но  тя ще организира живота им и поема инициативата  ине само.За  това навън като почнат работа до женитбата. Тест за справяне.Ако им мислим доброто.Добре дошли като гости  у дома,като  домът може аде   съседният етаж ,но не да тичам с мекиците  и чорбата.

# 732
  • Мнения: 3 058
Никой не те кара да слагаш край. Просто ще ви е трудно, това е.
Млади сте, още нямате бебче, щом го правите, вместо да се радвате на най-хубавите си години заедно и на безгрижието, вие сте се завряли под една къща с дъртюгите и се занимавате с глупости. Няма по-хубаво от това да си свободен и независим и да пърдиш на спокойствие без да те слуша свекървата, както и мъжа ти да си пърди без да пречи на тъщата.  Sunglasses

# 733
  • Мнения: 3 784
Не разбирам защо даваш своите деца за пример, след като и двамата са самостоятелни хора, а ти не си манипулатор, който иска цял живот да са зависими от него? Ясно е, че няма да са еднакви характери.

Но ако ти беше от типажа, който иска децата й цял живот да са мамини, зависими и подчинени, щеше да ги въртиш в тази посока от детската градина още. Характерът, който ще се бунтува и опъва, ще се бунтува от малък, защото такъв се е родил. Някой роден послушко, податлив на обработка - няма. И няма да е по-различен нито на 20, нито на 40.

Цитат
Къде споменах ,че е мамино синче?  Thinking 
Дразня му се само ,защото не взима страна ,по средата е и в повечето случаи е с "мама". Но това не го прави "мамин лигльо" нали ?

Как да ти кажа, горното в комбинация с живеенето под родителски покрив и "ако не щеш у нас, прав ти път" - чисто споменаване си е.

# 734
  • Мнения: 5 374
В стаята ли ще останете сами тримата? Брр

Общи условия

Активация на акаунт