С какво ви дразнят свекървите- 70

  • 78 525
  • 760
  •   1
Отговори
# 750
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Тъжно ми е за родителите на Анонимен.

За родителите няма какво да ти е тъжно, но за самата нея - да.  Много такива девойчета гледат да избягат от къщи и се хващат с първия срещнат. 
За всички ми е мъчно. Това да не може да виждаш по-далече от носа си е пагубна черта.
И аз нямах търпение да се изнеса от нас, но го направих с правилния човек и след като прецених, че можем да си позволим да живеем самостоятелно и независимо.

# 751
  • Мнения: X

Лошото е, че ние даваме съвети и сме много прави, но повечето хора просто много държат лично да си счупят главата и лично да се уверят в предупрежденията.
Не, повечето хора обичат на меко и леко и пропускат факта, че мекото и лекото имат твърде висока цена.

# 752
  • София
  • Мнения: 1 895
Джули, малко ми е жал за подобни девойки, но пък, те сами се поставят в подобна ситуация.
В случая на Анонимната, тя, явно, си прави някаква "сметка" с идеята да получи нещо материалничко на готово. Разбира се, това няма да е безплатно, нито безболезнено. Изборът между запазването на достойнството и меркантилността са право на всеки.

Анонимна, аз имам само три въпроса, на които, ако си отговориш би имала възможността да промениш нещо. Първият е- кои са дейностите, в които гаджето ти помага (в смисъл- има ли елементарни домакински действия, които той да извършва), и ако мама и ти правите всичко, то как си виждаш евентуалното самостоятелно съжителство (ти ще домакинстваш, а той крещейки ще ти намира кусури?) . Вторият- защо смяташ, че отношението му ще се промени, ако родиш? Третият- ако имат голяма къща, а вие сте сврени в една стаичка, без правото на мнение за вашият живот, какво ще промени едно малко бебче? И защо продължаваш да си играеш на семейство с един мамин НЕлигльо, който дори не може да поеме отговорността и защитата за вас двамата? А иначе- няма нищо лошо да си го обичаш и да си правите бебче (само, където ще се окаже, че мечтаната ви самостоятелност е само... мечта)

# 753
  • Мнения: 12 671
Сигурно си мисли, че ще стане по-важна, като роди. Ще я уважават.

# 754
  • Варна
  • Мнения: 36 658
Ще останем сами, може би като станем трима,дай Боже Wink

Надеждата последна умирала, казват...

# 755
  • Мнения: 18 595
Сигурно си мисли, че ще стане по-важна, като роди. Ще я уважават.

И аз така си мислих,като имам дете,ще е друго.Децата сплотяват и  така нататък. С моите 19 години изглеждаше  разумно.
Да,ама не...същото си остана.Той  не пипа ,мама казва,аз нали заради него помагам,пък дали помага  или си мисли,че го прави е отделно.Присъства поне,за разлика от него,дето работи до 22,или до колкото иска се мотае.След година децата са две и става трудно за  бягане,после свикваш  да слугуваш  на всичките и така.И се радваш  когато  каже две думи в твоя  защита.
И чак когато   не може  ,болен и  скапан остане у  дома се обърне срещу мама и  те види че си там.И свършва битката  за пространство и  достойнство,ама и го няма вече,изфирясало и достойнството през годините.Почваш да се радваш,че хазаите сговорчиви ...щото чакат на теб вече.Ама имаш покрив и  сигурност през цялото време.Дали?

# 756
  • Мнения: 14 830
Сигурно си мисли, че ще стане по-важна, като роди. Ще я уважават.

И аз така си мислих,като имам дете,ще е друго.Децата сплотяват и  така нататък. С моите 19 години изглеждаше  разумно.
Да,ама не...същото си остана.Той  не пипа ,мама казва,аз нали заради него помагам,пък дали помага  или си мисли,че го прави е отделно.Присъства поне,за разлика от него,дето работи до 22,или до колкото иска се мотае.След година децата са две и става трудно за  бягане,после свикваш  да слугуваш  на всичките и така.И се радваш  когато  каже две думи в твоя  защита.
И чак когато   не може  ,болен и  скапан остане у  дома се обърне срещу мама и  те види че си там.И свършва битката  за пространство и  достойнство,ама и го няма вече,изфирясало и достойнството през годините.Почваш да се радваш,че хазаите сговорчиви ...щото чакат на теб вече.Ама имаш покрив и  сигурност през цялото време.Дали?
Боряна, това трябва да го прочете всяко момиче преди да вземе решение да заживее с някого в една стая надявайки се, че някога, може би...
Адмирации към теб bouquet bouquet
 

# 757
  • Мнения: 4 292
Изместихте проблема! Защо свекървата казва, че харесва тази и онази, при положение, че не харесва снаха си?!
Това беше оплакването, а вие в какви дълбоки размисли влязохте Wink

# 758
# 759
  • Мнения: 14 830
Изместихте проблема! Защо свекървата казва, че харесва тази и онази, при положение, че не харесва снаха си?!
Това беше оплакването, а вие в какви дълбоки размисли влязохте Wink
Зои , а кой и позволява да го казва.Синчето.Ако и направи забележка, ако и свие малко перките дали пак ще го прави.
Но той и позволява и всичко това кара момичето да се чувства несигурна и да се заблуждава , че детето ще и даде сигурност.

# 760
  • Мнения: 2 157
Ами синът като позволява, майката ще говори.
Бащата на МП като пийне малко и почва да философства. На няколко пъти влизахме в пререкание и той без да се усети веднъж ме засегна. След случая обясних на МП какъв е бил проблемът точно. За съжаление случката след няколко месеца се повтпори. МП на момента отреагира спрямо баща си. Е, човекът не го беше казал нарочно, но вече като "философства" пред мен си мери приказките. Да, можех и сама да се разправям с него, но рязкостта на сина му подейства мигновено.

Общи условия

Активация на акаунт