Фотография - 83 тема

  • 49 811
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Високият ключ е по-лесен, при ниския ми се струва зор  Grinning

На мен пък ми се струва обратното, ниския ми е лесен, с високия виждам зор  Simple Smile . Ето някои мои висок и нисък ключ: , ,


Последните две даже ги използвах за банери в моето портфолио: www.photowishes.eu

# 46
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Благодаря още веднъж, момичета  bouquet Hug всичко да е наред, живи и здрави, другото ще го оправим  Grinning
Дафодил, прекрасна круша Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 22 036
Дафодил, много ми хареса крушата. Ползвала ли си осветление (допълнително)?

# 48
  • София
  • Мнения: 73
daffodil, много ми харесва крушата ти Simple Smile На мен високия ключ ми се вижда по-труден. Поне доколкото си спомням на курса ми беше доста по-лесно с ниския, но пък това беше в студио. Вкъщи идея си нямам как ще ги докарам, но ще го мъчим ...  Simple Smile
Мъхче, и твоите орхидеи много добре са се получили  bouquet

bla_bla, много хубава снимка. И двамата са големи сладури  Hug

Скоро се надявам и аз да се отчета със снимка, че напоследък само спамя  Peace

# 49
  • Мнения: 22 036
Привет Hug

Включвам се с последния си 3-ти опит по темата:

portrait by maiamiii, on Flickr

Екзифа, пак нещо не се вижда целия.....но не знам защо на едни снимки е ок, при други не е пълен.

П.П. Обещавам повече да не се сърдя и обиждам.

Няма защо да се сърдиш Simple Smile. Според мен имаш фокус в тази снимка. Малко прегоряла ми е блузата и бих кадрирала на обратно - да има повече въздух в ляво. Ако искаш си копирай екзифа и го пусни.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не съм ползвала осветление, снимах на терасата при силно слънце, с бял лист за фон.

# 51
  • Мнения: 270


Няма защо да се сърдиш Simple Smile. Според мен имаш фокус в тази снимка. Малко прегоряла ми е блузата и бих кадрирала на обратно - да има повече въздух в ляво. Ако искаш си копирай екзифа и го пусни.
И на мен нещо не ми харесва в блузата...но не може да се оправи прегорялото, ще внимавам другия път.
daffodil и аз ти се кефя на високия ключ. За мен висок и нисък ключ са мираж, но ще се опитам Wink

Последна редакция: чт, 29 сеп 2016, 15:14 от maiamiii

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Може прегорялото, в АКР с аджастмънт бръш?

# 53
  • Мнения: 22 036
Дафодил, благодаря Simple Smile.

Майями, в камера роу има функция да ти маркира прегорелите участъци. много е полезно, защото можеш според това да нагласиш настройките.

# 54
  • Мнения: 270
Дафодил, благодаря Simple Smile.

Майями, в камера роу има функция да ти маркира прегорелите участъци. много е полезно, защото можеш според това да нагласиш настройките.
Така ли, ами ще го намеря това и ще разуча, на мен програмите не са ми още ясни. Благодаря ви Wink

# 55
  • Мнения: 532

Разкошна снимка между другото.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 306
А как правите черен фон? Бял ясно, но черен с какви методи за обработка?

# 57
  • Мнения: 22 036
А как правите черен фон? Бял ясно, но черен с какви методи за обработка?

Днес се рових в разни статии и утре ще ти пратя линк, защото е запазен в офиса ми.

Принципът беше слаб източник на светлина (притворена врата, като светлината идва от вън). Обекта е на границата на светлината и фона излиза черен. Същото би следвало да се получи и със светлина от свещ или екран.

# 58
  • Мнения: 5 364
Привет Hug

Включвам се с последния си 3-ти опит по темата:

portrait by maiamiii, on Flickr

Екзифа, пак нещо не се вижда целия.....но не знам защо на едни снимки е ок, при други не е пълен.

П.П. Обещавам повече да не се сърдя и обиждам.

Няма защо да се сърдиш Simple Smile. Според мен имаш фокус в тази снимка. Малко прегоряла ми е блузата и бих кадрирала на обратно - да има повече въздух в ляво. Ако искаш си копирай екзифа и го пусни.
Напротив, не ѝ трябва въздух отляво, а отгоре и имам забележка за орязаните ръце Peace.
Фокусът трябва да е на по-близкото око, в случая - на дясното.
А блузата можеш малко да я затъмниш с маска.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Мерси за линка в аванс Simple Smile Бях се пробвала по Коледа с едни лампички, но пак не го докарах до черно. Има нещо и в обработката, надушвам го, само не знам какво е  Laughing

лампички

Общи условия

Активация на акаунт