Избор на училище след 4-ти клас в Пловдив

  • 86 726
  • 753
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 134
Точно това ми е въпросът. Не говорим за проценти. 45 т да се приравнят към 315 се "надуват" по малко в сравнение 26 да станат 315.
ами точно затова се смятат в проценти
примерно ако имаш на ПМС-18.5точки(71%), на Питагор 85т(85%)
на ОМТ трябва да изкараш над 32 точки (над 71 %) за да си подобриш резултата
смятайте в проценти, защото точките нищо не означават

# 301
  • Мнения: 4 134
В Александър 1 са пуснали списък  по номера, но само на приетите на второ класиране
по български последните приети номера са  937(37 място) и 936 ( 105 място)
каква разлика
изобщо с тези номера, при мен остава съмнението, че не всичко е коректно

# 302
  • Пловдив
  • Мнения: 718
В Александър 1 са пуснали списък  по номера, но само на приетите на второ класиране
по български последните приети номера са  937(37 място) и 936 ( 105 място)
каква разлика
изобщо с тези номера, при мен остава съмнението, че не всичко е коректно


Номерата са поредни, т.е. децата вероятно  са записани заедно.Ако са близнаци, приемат ли едното, автоматично приемат и другото, дори да е последно като резултат.

# 303
  • Мнения: 4 134
Възможно е и да е така,но с това информационно затъмнение, съмненията остават

# 304
  • Мнения: 8
Моля, ако имате  информация за учителите, които ще поемат математическите паралелки в Патриарха и Александър 1, споделете.Записахме дъщеря ни в Александър 1 по настояване на съпруга ми.Аз клона по-скоро към Патриарха, а и детето предпочита там, тъй като най-близките и приятели избраха това училище.
Ние сме записани в математическата паралелка на Ал.1, класната ще бъде учителката по математика г-жа Тодорова, с много добри препоръки и се очертава много добър клас Simple Smile.

# 305
  • Пловдив
  • Мнения: 102
Добро утро !
Понеже напоследък чувам какво ли не, да попитам и вас. Имали родители които ще предпочетат Патриарха или Благоев пред МГ?

# 306
  • Мнения: 4 134
Добро утро !
Понеже напоследък чувам какво ли не, да попитам и вас. Имали родители които ще предпочетат Патриарха или Благоев пред МГ?
Съмнявам се
По-скоро се презастраховат,ако случайно не ги приемат
И от други родители съм чувала: ние не искаме в МГ
Когато не си приет,това не е неискане
Ние пък много искаме,и се надявам да имаме този късмет  синът ми да учи там

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Добро утро !
Понеже напоследък чувам какво ли не, да попитам и вас. Имали родители които ще предпочетат Патриарха или Благоев пред МГ?
Има! Тези, които не са приети в МГ!!!

# 308
  • Мнения: 4 134
Има! Тези, които не са приети в МГ!!!
аshley много точно казано Hands Thumbsup

# 309
  • Мнения: 10
Добро утро !
Понеже напоследък чувам какво ли не, да попитам и вас. Имали родители които ще предпочетат Патриарха или Благоев пред МГ?
Здравейте,
С цялото ми уважение към МГ и към вас като родители, които искат най-доброто за децата си, мисля че има деца , на който не им се отдава логическото мислене, задачите ги решават с труд и упоритост, въпреки че показват нелоши резултати. Докато с литературата се справят с лекота пишат съчинения и преразкази,
проявяват усет към езика, неговите норми и правила. Едно такова дете е моето. По тази причина не счетох за подходящо да кандидатства в МГ. По непонятни за мен причини състезанията в Патриарха и Княза по български език съвпадаха. Избрахме да се яви в Патриарха. Иначе в Княза я приеха с математика, но не я записах. МГ е страхотно училище, но не всяко дете става за там, особено от 5 клас.

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 102
Добро утро !
Понеже напоследък чувам какво ли не, да попитам и вас. Имали родители които ще предпочетат Патриарха или Благоев пред МГ?
Здравейте,
С цялото ми уважение към МГ и към вас като родители, които искат най-доброто за децата си, мисля че има деца , на който не им се отдава логическото мислене, задачите ги решават с труд и упоритост, въпреки че показват нелоши резултати. Докато с литературата се справят с лекота пишат съчинения и преразкази,
проявяват усет към езика, неговите норми и правила. Едно такова дете е моето. По тази причина не счетох за подходящо да кандидатства в МГ. По непонятни за мен причини състезанията в Патриарха и Княза по български език съвпадаха. Избрахме да се яви в Патриарха. Иначе в Княза я приеха с математика, но не я записах. МГ е страхотно училище, но не всяко дете става за там, особено от 5 клас.
Може би не зададох правилно въпроса ? При равен шанс за прием в трите гимназии с математика.

# 311
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Детето ми е още в 3 клас,но ще се включа с отговор,понеже каката премина през МГ след 4 клас.
Аз първо бих проверила кой  ще е класен и кой ще води математика.Не искам да цитирам имена ,но класната на голямата дъщеря може и да е била добър математик ,но не беше човек.Студена,хладнокръвна и незаинтересована за класа си.Не искам такъв човек да учи детето ми.За съжаление няма как да знаем това предварително.Та ако тя води класа на детето ми-не ,не бих го записала там.Лошото е ,че това важи за всяко едно училище. Иначе МГ е прекрасен старт.

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 102

А коя е била класна? Може и на лично съобщение, ако не ви е удобно да пишете тук.

# 313
  • Мнения: 4 134
Renydent а коя беше класната?
Ще е полезно за бъдещите желаещи за МГ
Когато се насочиш към някое училище,не можеш да избереш всички учители
Дори и по математика да е Ок, по другите предмети може да не е
Вече се коментира в темата,че Симеонова поема петокласниците

# 314
  • Пловдив
  • Мнения: 102
Добре, явно паралелките с изпит по БЕЛ или Математика в "СУ Св. Патриарх Евтимий" са добри. А какво ще кажете за другите паралелки в същото училище? Имам чувството, че след 4 клас целия град се изсипва там.
Чак пък целият град, не. До 4ти клас са 4пакалелки. В 5ти са 5 профилирани. Според мен се разпределят децата от Нач.училища.
Понеже имам  първолаче този година и следях класирането, децата са доста по-малко от таз годишните четвъртокласници. Много училища намалиха бр. на паралелките за 1ви клас. Което надявам ке са доведе до по качествено образувание и да се приключи с тази истерия по преместването след 4ти клас.
Аз лично освен в ОМГ, не бих преместила децата си в друго училище след 4ти клас.

Общи условия

Активация на акаунт