Избор на училище след 4-ти клас в Пловдив

  • 86 914
  • 753
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 595
Извинявам се, че ще пиша в тази тема, но няма активна тема за избор на училище след 7клас, а тук виждам, че има мами запознати с МГ и след 7клас. Интересуват ме мнения за паралелките Системно програмиране и Математика с АЕ, доволни или недоволни от преподаватели, дисциплина и основно доколко повече са натоварени времево и като обем информация децата в Системно програмиране? Питам защото ме изплашиха, че натоварването е несравнимо с обикновенните паралелки в МГ и трудно се издържало, както и че учебната година продължавала с две седмици повече т.е до 15.07

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
Мога да кажа са Системно програмиране, но по старата програма.
Скрит текст:
в 8 клас освен че имат разширено изучаване на езика, учат всички останали предмети.
в 9 започнаха специалните предмети. Там са като студенти - на изпити. Имат определен брой изпити, които държат през годината, теория и практика, и имат само годишни оценки. И така до 10 клас, когато приключват с общообразователните. В 11 и 12 клас имат само БЕЛ, МАТ, АЕ, философски цикъл и специални предмети.
Можеш да видиш учебен план по новата програма в сайта. Т.е. можеш да си го поискаш и ще видиш какво и кога се учи. Имат по 2 часа повече седмично от останалите. Не бих казала, че са много по-натоварени. В тези паралелки са влезли деца с много висок бал и съответно са амбициозни и учещи /повечето де, моето не е от учещите, а от мързеливите/. И не знам какво означава да не издържат. От класа на моето дете едно момиче отпадна в 8 клас, но тя повтаряше годината, бяха я приели без изпит, с ТЕЛК, и едно в 9, но замина в чужбина. Другите са на линия. Имат състезатели по МАТ, по програмиране, по инф. технологии. Учат си децата. И вършат дивотии, като например да хакнат мултимедията на някой учител, да манипулират звънеца. В тази класове дисциплината по принцип е по-добра, заради самите деца. Но навсякъде има калпазани, които да пречат в някои часове. Уч. година свършва на 30.06. След 11 клас имат задължителен стаж от 2 седмици, както е във всички професионални паралелки.
Ако нещо искаш да знаеш повече - на лични.

# 287
  • Мнения: 157
Не виждам разпределение на учениците за ОМТ утре. Къде да го търся?

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
 Единственото, което ще си позволя да препоръчам за паралелките системно програмиране е да не се записват деца с ТЕЛК там. Разбирам донякъде желанието на родителите да търсят най-доброто място за децата си, но за някои от тези деца натоварването е много голямо. Разликата в знанията и уменията-също.
  Разликата е и в това, че там няма квоти и броят на момчетата е чувствително по-голям от този на момичетата. Липсата на баланс в класа понякога е взривоопасна  Simple Smile. Поради липса на достатъчно девойки, пред които да се изявят, момчетата леко издивяват на моменти. Към 11-ти клас обаче нещата улягат и те се превръщат чудесни млади мъже ( в повечето случаи  Wink).

# 289
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Последно за МГ и млъквам...
Скрит текст:
Ако позволите ще допълня горните мнения, но през малко по- различен поглед, а именно че към професионалните паралелки на МГ, защото в “дървото”, примерно, филмът е с по-лежерен сюжет, би трябвало да се ориентират ученици, които сериозно обмислят да се занимават с това и след средното си образование(има и изключения, разбира се). Програмирането или графиката им се отдава, в кръвта им е, хоби и прочие. В противен случай рискът да получат знания по съответните предмети само за обща култура, може да се окаже твърде непремерен, а и на висока цена. Какво искам да кажа: ако предмет се учи с нежелание, то и оценката няма да е висока, от там общия успех, диплома, бал... Обмислете го добре, защото петте години отлитат бързо, а те са осеяни с много рифове, дали високия бал да се “употреби” точно по това предназначение.
Т.с. ако някой има танцувални заложби, не го правете тенисист, само защото е модерно.
( пфууу, човек не може да се “изкаже” чрез телефон)

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
Зависи за какво заболяване е ТЕЛК-ът, както и подготовката на самото дете. Ако си е изкарало достатъчно добър резултат на НВО, който му позволява да влезе в тази паралелка по "нормалния" ред, защо не. Не съм видяла някой от съучениците на детето ми да се влачи от преумора, нито ги счупват от учене.
И не всички ще продължат с програмиране. Но пък тези знания могат да им бъдат в полза.
Не знам за какви оценки и какви балове става въпрос. Това са класовете с традиционно най-висок успех в училището след 5-7 клас, та най-слабият ученик е със среден успех над 5.00.

# 291
  • Мнения: 4 145
Симеонова щяла да поема децата 5клас в МГ
Отзиви за нея?

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Симеонова щяла да поема децата 5клас в МГ
Отзиви за нея?
Страхотна новина!
Отличен преподавател и най вече Човек!
Дай боже да се класираме и да ни е класна!

# 293
  • Мнения: 10

Симеонова щяла да поема децата 5клас в МГ
Отзиви за нея?
Страхотна новина!
Отличен преподавател и най вече Човек!
Дай боже да се класираме и да ни е класна!
Изключителен професионалист! За мен е чест, че я познавам! Класът, който изведе тази година показа отлични резултати на ДЗИ ( въпреки че няма още официална статистика знам поне за 7 пълни шестици по математика ,останалите са с оценки като 5.99, 5,80). Безкрайно съм благодарна за отношението й към учениците и към нас като родители.

# 294
  • Мнения: 8
Симеонова е страхотен учител, преподавала ми е 2год в МГ. Любимата ми учителка !
Знае ли се коя ще е класна на другата паралелка???

# 295
  • Мнения: 4 145
Симеонова е страхотен учител, преподавала ми е 2год в МГ. Любимата ми учителка !
Знае ли се коя ще е класна на другата паралелка???
Нямам представа,но и мен ме интересува
Ако изобщо ни приемат ще сме във втората
Миналата година на втората е Ичевска

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 726
Моля, ако имате  информация за учителите, които ще поемат математическите паралелки в Патриарха и Александър 1, споделете.Записахме дъщеря ни в Александър 1 по настояване на съпруга ми.Аз клона по-скоро към Патриарха, а и детето предпочита там, тъй като най-близките и приятели избраха това училище.

# 297
  • Мнения: 157
Относно приема в МГ-то тази година имам следния въпрос. Тъй като всички състезания се приравняват на 315 точки, а те имат различен максимален резултат, означава ли, че точките в едно състезание имат по-голяма тежест от тези в друго. Интересува ме сравнението между ПМС и ОМТ? На практика 1 т от ОМТ не се ли отразява повече от 1 т. от ПМС?

# 298
  • Мнения: 4 145
Относно приема в МГ-то тази година имам следния въпрос. Тъй като всички състезания се приравняват на 315 точки, а те имат различен максимален резултат, означава ли, че точките в едно състезание имат по-голяма тежест от тези в друго. Интересува ме сравнението между ПМС и ОМТ? На практика 1 т от ОМТ не се ли отразява повече от 1 т. от ПМС?
И трите състезания са с еднаква тежест
което означава че ОМТ изобщо няма да е в играта, и това състезание няма да промени досегашните резултати
с малки изключения може би
в пловдив над 30 т може би ще имат не повече от 5-6 деца
а 30 т са 66%

# 299
  • Мнения: 157
Точно това ми е въпросът. Не говорим за проценти. 45 т да се приравнят към 315 се "надуват" по малко в сравнение 26 да станат 315.

Общи условия

Активация на акаунт