Избор на училище след 4-ти клас в Пловдив

  • 87 427
  • 753
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 9 742
Това сигурно е за НВО в 7 клас. С 26 подбрани деца е удоволствие да се работи.
Аз лично имам резерви по отношение на някои учители, но те водят 8-12 клас. Специално по БЕЛ.

# 271
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
една добра новина
https://trafficnews.bg/plovdiv/matematicheskata-gimnaziia-plovdi … -stranata-106263/
сигурно ще се променят нещата вече с две паралелки, но браво на децата и техните учители
Нали не са излезли резултатите на 12клас? Как тогава има статистика?
Това сигурно е за 7клас.

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 1 312
 Три пъти го прочетох с надеждата някъде да са споменати имената на двете учителки преподавали на тези умни деца. Директорът ли не ги е казал, медията ли си ги е спестила, но е факт че липсват. Голямо браво за г-жа Ичевска и г-жа Вълканова, едната имах удоволствието да подготвя и моята дъщеря.

# 273
  • Мнения: 4 151
Да-за матурите 7 клас става въпрос

Три пъти го прочетох с надеждата някъде да са споменати имената на двете учителки преподавали на тези умни деца. Директорът ли не ги е казал, медията ли си ги е спестила, но е факт че липсват. Голямо браво за г-жа Ичевска и г-жа Вълканова, едната имах удоволствието да подготвя и моята дъщеря.
Най-вероятно те ще поемат новите петокласници
за Ичевска съм чувала само хубави неща

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 9 742
Ичевска май от години води 5-7 клас. Математиците поемат децата от 5 клас и ги извеждат до 12. Поне учителят по МАТ на дъщеря ми е класен на децата, които е поел в 5 клас.

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 1 312
  За БЕЛ е възможно, но при математиката принципът е учителя водил 5-7 клас да вземе четири осми класа и да си изведе випуска до 12-ти клас. Обикновено един от учителите извеждащ сега 12-ти клас слиза при петокласниците. Естествено през годините е имало и изключения.

Dundi го е обяснила преди мен. Simple Smile

Последна редакция: ср, 06 юни 2018, 16:36 от The Game

# 276
  • Мнения: 336
Това сигурно е за НВО в 7 клас. С 26 подбрани деца е удоволствие да се работи.
Да, за НВО в 7 клас е. Всъщност децата в конкретната паралелка са 30, а работата с 30 деца не е чак толкова лесна, колкото и умни и амбициозни да са те. А те наистина са невероятен клас. Поздравления за децата и техните учителки - г-жа Вълканова, математик и класен ръководител, г-жа Ичевска, по български език и литература!

# 277
  • Мнения: 10
 
Това сигурно е за НВО в 7 клас. С 26 подбрани деца е удоволствие да се работи.
Аз лично имам резерви по отношение на някои учители, но те водят 8-12 клас. Специално по БЕЛ.
Напълно съм съгласна с теб. Добре, че децата са умни и талантливи и се оправят кой както може по БЕЛ след 7 клас. Цял клас абитуриенти  от МГ тази година беше на курсове и уроци извън училище, защото в часовете по БЕЛ господинът през тези 5 години ги занимаваше с  всичко друго, но не и с литература- например игра на тенис на маса при събрани чинове.

# 278
  • Мнения: 4 151
Княз Александър дори и за приема не извадиха имената на  приетите деца
Просто пише:след първо класиране остават 11свободни места за паралелката с математика, 9 за български и т.н.
Не съжалявам ,че пропуснах това училище

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 9 742
Княз Александър дори и за приема не извадиха имената на  приетите деца
Просто пише:след първо класиране остават 11свободни места за паралелката с математика, 9 за български и т.н.
Не съжалявам ,че пропуснах това училище

Никъде не трябва да вадят имена.

# 280
  • Мнения: 4 151
Никъде не трябва да вадят имена.
И поради каква причина
Или пак ще се оправдаваме със защита на личните данни

# 281
  • Пловдив
  • Мнения: 9 742
Никъде не трябва да вадят имена.
И поради каква причина
Или пак ще се оправдаваме със защита на личните данни


Да, и това не е от днес. Затова на всички състезания вече искат декларации.

# 282
  • Мнения: 4 151
И с декларации,и без декларации пак не публикуват имена
Патриарх Евтимий като извадиха класиране с имена,да не би да ги глобиха

# 283
  • Мнения: 157
Във връзка с критериите за кандидатстване в Патриарха - какво  означава "Среден успех, включващ оценките от предмети в Раздел А и Б на учебния план". Кои са тези раздели? Подобно разделение в Удостоверението или в бележника няма.

# 284
  • Мнения: 346
Във връзка с критериите за кандидатстване в Патриарха - какво  означава "Среден успех, включващ оценките от предмети в Раздел А и Б на учебния план". Кои са тези раздели? Подобно разделение в Удостоверението или в бележника няма.
Раздел А са задължителните учебни часове, а раздел Б - избираемите.

Общи условия

Активация на акаунт