Избор на училище след 4-ти клас в Пловдив

  • 86 640
  • 753
  •   1
Отговори
# 615
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
+1 за по-доброто училище. Моето дете от първи клас е по автобусите. В началото пътуваше с възрастен, но в трети клас се наложи на обяд да се придвижва сама. Справи се. Изобщо не е ставало и дума да я записвам в кварталното училище само заради близостта му. Няма какво да се лъжем, но средата е важна. Там, където има някакъв подбор на деца, разликата е голяма. Навсякъде има калпазани, важното е болшинството какви са. То същото важи и за приема след 7 клас. Уж навсякъде учат едно и също, но средата е различна.

# 616
  • Мнения: 376
Още един глас за по-добро училище, особено за ученолюбиво дете.
Дъщеря ми беше от 1-4 клас в Княз Александър.
От 5-7 клас беше в Патриарх Евтимии, в математическа паралелка (в нея се влиза с изпит). Огромна разлика от класа сформиран от случайни дечица в 1 клас. На тези 26 деца им се учеше, решаваха им се задачи, ходиха по състезания. Едното увлича другото... 7 клас ни беше много лесно с матурите. Частните уроци бяха по-скоро за наше спокойствие, че сме направили всичко детето да сбъдне мечтата си за гимназия.
Средата наистина е най-важна, особено след 4 клас, когато децата са по осъзнати.
Много деца пътуват сами, сутрин и на обяд. Единствено вечер пред училището е митинг... И зимата...

# 617
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Благодаря ви, майки! Heart Exl
Почти ме надъхахте за Патриарх Евтимий. Не е ясно колко ще му се учи нататък, идват тежките тийн години...
А чухте ли за новите иновативни паралелки там? Сега дилемата се усложни?

# 618
  • Мнения: 379
Здравейте, и аз се интересувам за тези иновативни паралелки в Патриарха. Ако някой има информация, моля да разкаже.

# 619
  • Пловдив
  • Мнения: 996
На сайта има официална информация:
https://www.patriarcha.com/%D0%B0%D0%BA%D1%82%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8/
Пише, че АКО бъдат одобрени от МОН, ще се сформират. Игнорирам "ако" и обмислям при вече одобрен учебен план. Чудя се какви деца ще се запишат там...На които им върви математиката или бел, или рисуване, или биология...

# 620
  • Мнения: 558
Моето мнение - не ви препоръчвам иновативните паралелки /засега/, ако за вас има значение подготовката по БЕЛ и математика. Учителите често са същите като на профилираните паралелки и са доста взискателни. Това означава, че децата в тази паралека са в неизгодна позиция с по-малко часове математика и бел, а критериите са по-високи. Допълнителните им часове са с друга насоченост.
Иначе за училището мога да кажа само добри неща - и за учителите, и за учениците, и за организацията, и за предприемчивостта и отдадеността, с която подхождат.
Разбира се, има и друга страна - темпераментът на детето -  ако е пасивен и им тежи да виждат, че има по-будни и можещи от тях - може би не е най-добрия избор. Няма да се чувства щастливо в такава конкурентна среда.

# 621
  • Мнения: 191
Здравейте.И моята по -голяма дъщеря завършва 4-ти клас и й предстои смяна на училище.На нея и харесва и й се отдава математиката,ходи и на школа,защото иска да се пробва в Математическата гимназия,а като втори вариант иска в Патриарх Евтимий-математическа паралелка.Току що видях,че Патриарх Евтимий са обявили начина на прием,но това което бе ми допадна много е,че са оставили изпита по математика за началото на септември.Мислех,че ще го направят сега,но уви.Иначе тя е пътувала сама с автобус няколко пъти,не й е проблем,като тръгне на есен ще се нагласяме😉

# 622
  • Мнения: 1 601
Ще се сформират иновативните.
Колектива поемащ випуска е чудесен. Еднакъв за всички паралелки.
Разликите с профил и иновативна няма да са големи според мен. Важно е класа да е спокоен и да няма агресия, но при нас това не се допуска. Всичко е с камери и не съм чула да има някакви проблеми. Базата е отлична. Единствено локацията е лоша, но...
Не бих избрала кварталното, особено ако децата се подиграват на учещи... Разбира се всеки има някакъв казус, пътуването е трудно. Натоварването много голямо. Домашните лятото колосални. Децата обаче са от семейства, на които им пука за образованието и това е голям плюс.
Имам 6-ник там и ще избера училището и за другите си две деца догодина. Правят се компромиси, но не и с обучението и средата според мен.
Пътуваме вече 6 години по 80км. всеки ден за да са в нормална среда. Перфектно никъде няма, но разликата със селското ни училище е многоооо голяма.

# 623
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Моля, препоръчайте ми школа за подготовка на четвъртокласник по БЕЛ.

# 624
  • Мнения: 4 127
Моля, препоръчайте ми школа за подготовка на четвъртокласник по БЕЛ.
За 4 клас не съм чувала да има школа по бел
А каква е целта на подготовката? Предполагам не са матурите

# 625
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Моля, препоръчайте ми школа за подготовка на четвъртокласник по БЕЛ.
За 4 клас не съм чувала да има школа по бел
А каква е целта на подготовката? Предполагам не са матурите

Не заради матурите, а за влизане в паралелка с БЕЛ в Княза

# 626
  • Мнения: 4 127
21 век имат курс по  български 4 клас
Не знам колко е добър

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 16:02 от The Invisible

# 627
  • Мнения: 1
Здравейте, може ли някой да ми изпрати тестове по БЕЛ и Математика от състезанията, с които се влиза в училище Патриарх Евтимий, Пловдив след 4 клас.
Предварително благодаря на отзовалите се!
al.aleksandrova@abv.bg

# 628
  • Мнения: 1 095
Здравейте! Ние догодина ще сме първи клас и сме се насочили към Кочо Честименски. Намесвам се в темата за да помоля за информация и мнения за учителите, които тази година водят 4-тите класове. Ще съм благодарна ако някой сподели!

# 629
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Има тема за началните училища и там се обсъждат началните учители:

https://www.bg-mamma.com/?topic=1109726

Общи условия

Активация на акаунт