Избор на училище след 4-ти клас в Пловдив

  • 86 712
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
ЧХ изобщо няма недостиг на ученици, че да се излагат по този начин.   

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Това "мнение" се споменава за всички училища, които имат класове след 4ти и след 7ми.

# 722
  • Мнения: 495
ЧХ изобщо няма недостиг на ученици, че да се излагат по този начин.   
Това важи ли и за паралелките след 7-ми клас?

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ами бройката винаги може да се компенсира при този наплив.

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
ЧХ изобщо няма недостиг на ученици, че да се излагат по този начин.   
Това важи ли и за паралелките след 7-ми клас?

След 7 ми клас имат две паралелки, в които се влиза с неособено висок бал.
през 2021 в графичен дизайн (дуално обучение), нова паралелка, се е влизало с минимилен бал 335 от 500
в другата - с 268 пак от 500 - софтуерни и хардуерни науки
Не бих казала, че са сред най-желаните паралелки. Това се отнася като цяло за гимназиите в Тракия.
Но пък и не липсват деца, все пак трябва да се учи някъде и след 7 клас.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Това явно е практика на тракийските училища, за да си задържат учениците в горен курс. При дъщерята на моя колежка го бяха направили това в Матевски и то точно по времето, когато въведоха делегираните бюджети. Чудя се дали го правят и в другите СУ-та този номер.

# 726
  • Мнения: 1 601
Това "мнение" се споменава за всички училища, които имат класове след 4ти и след 7ми.
съгласна
Чувах го от разни майки в патриарха
Реално личния ми опит показа точно обратното накрая. Не ощетиха децата, дори обратно и моят син беше ядосан, защо реално той и дете което е за по-ниска оценка са с 6ца. Така, че това малко си е според мен до частни случай. Масово такава тенденция, не мисля

# 727
  • Мнения: 318
Едно добро училище в Тракия е 60 класното или т.е. Софроний Врачански.

# 728
  • Мнения: 10 427
Хубаво де, как ги задържат тия ученици в гимазията с по-ниски оценки? Нали така още повече им пада нивото и сами се закопават в дългосрочен план. Не мога да го разбера, ама хич каква е логиката..

# 729
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Никой никого не може да задържи. Ако аз не искам детето ми да остане в гимназиален курс във въпросното училище, то няма да остане там. Не по-ниските оценки са начин да си "задържат" ученицитие. Опитват се по-скоро да ги убеждават. И то основно "атакуват" децата, на които не им се учи особено много.
Едно дете с висок бал, което се е готвило за НВО, полагайки труд и/или ходейки на уроци, няма да остане в училището.
Логиката се нарича делегиран бюджет. Всяко едно дете, което се разхожда по коридора на училището, е равно на определена сума, която влиза в този бюджет. Какво ниво? Важното е бройки да има, да си запълнтят паралелките. То нивото повсеместно се е сринало.   

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
Духи, според мен идеята е, че с тези 11 точки надолу, балът може да не достигне за ЕГ, МГ, Хуманитарната и Търговската гимназия. И вместо да ходят в друго СУ и да пътуват, да си останат в същото СУ. В този смисъл подкрепям Дунди, че ще направя същото като нея, ако се налага.

# 731
  • Мнения: 3
Здравейте!
Чисто нова на хоризонта😁
Интересува ме кои учители поемат профилираните паралелки в Княз Александър 1 и Патриарха по Мат и БЕ
Благодаря!

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Здравейте!
Чисто нова на хоризонта😁
Интересува ме кои учители поемат профилираните паралелки в Княз Александър 1 и Патриарха по Мат и БЕ
Благодаря!

Здравейте!
За СУ "Патриарх Евтимий" учителите по БЕЛ са г-жа Топузова и г-жа Димова, а по математика г-жа Пенева и г-жа Цветанска. Те преподават на всички паралелки, натоварването е голямо, особено по математика. Дават много домашна на децата и понякога не остава време да се подготвят по другите предмети. Моето мнение като родител на седмокласник е, че в това училище всеки учител си държи на предмета и изисква максимално от децата, в което няма нищо лошо, но зависи как ще се отрази на детето.

# 733
  • Мнения: 3
Благодаря  за отговора!
Вашето дете в каква паралелка беше?
И смятате ли ,че подготвиха добре детето Ви през годините?

# 734
  • Мнения: 495
Здравейте! Може ли отзиви за училище "Васил Левски"? Дали все още се записват много роми?

Общи условия

Активация на акаунт