Избор на училище след 4-ти клас в Пловдив

  • 85 948
  • 753
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 36
Някой има ли впечатления от г-жа Галина Славкова от Княз Александър 1? Сега е на математическата паралелка в 7-ми клас и предполагам, че на есен ще поеме 5-ти кл.
Все още търся изпитните теми за 2016 и 2018г. пак от там.

# 451
  • Мнения: 10 194
Някой има ли впечатления от г-жа Галина Славкова от Княз Александър 1? Сега е на математическата паралелка в 7-ми клас и предполагам, че на есен ще поеме 5-ти кл.
Все още търся изпитните теми за 2016 и 2018г. пак от там.
Класна е на сина ми.
Аз съм доволна от нея, и от Вяра Христова (по м-ка).

# 452
  • Мнения: 36
Някой има ли впечатления от г-жа Галина Славкова от Княз Александър 1? Сега е на математическата паралелка в 7-ми клас и предполагам, че на есен ще поеме 5-ти кл.
Все още търся изпитните теми за 2016 и 2018г. пак от там.
Класна е на сина ми.
Аз съм доволна от нея, и от Вяра Христова (по м-ка).

Вярно ли е, че често отсъства? Добра ли е подготовката при нея? Аз имам впечатления от учителите на големия ми син: Геша Пеева (вече пенсионерка), Мария Костова и Антоанета Тодорова. И трите са страхотни, много стабилна подготовка.

# 453
  • Мнения: 10 194
Някой има ли впечатления от г-жа Галина Славкова от Княз Александър 1? Сега е на математическата паралелка в 7-ми клас и предполагам, че на есен ще поеме 5-ти кл.
Все още търся изпитните теми за 2016 и 2018г. пак от там.
Класна е на сина ми.
Аз съм доволна от нея, и от Вяра Христова (по м-ка).

Вярно ли е, че често отсъства? Добра ли е подготовката при нея? Аз имам впечатления от учителите на големия ми син: Геша Пеева (вече пенсионерка), Мария Костова и Антоанета Тодорова. И трите са страхотни, много стабилна подготовка.
Не съм забелязала да отсъства. 1-2 пъти в годината.
Ако е критерий - допълнително на уроци не ходи нито по БГ, нито по МАТ. НО предполагам си зависи и от детето...

# 454
  • Пловдив
  • Мнения: 987
Като заговорихте за това училище, аз проучвам учителите по БЕЛ и математика. За догодина, в момента трябва да са на 6ти клас. Наясно съм, че не мога да избера всички учители, среда и т .н. едновременно, затова се спрях на изискването да подбера добри и отдадени учители по БЕЛ и мат. Ако не друго, поне грамотни да ги направят децата. Благодаря за всяко мнение Simple Smile

# 455
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Здравейте!  Имате ли представа как се провежда състезанието по БЕЛ в ОУ "Княз Александър" и по специално тази част с преразказа? Дават ли текста на децата или само им го четат?

# 456
  • Пловдив
  • Мнения: 221
Здравейте,
Незанм дали въпросът ми е за тук, но ако има родители, които се интересуват от прием след четвърти клас в математическа гимназия Пловдив, може би ще са запознати и биха помогнали. Та въпросът ми е за балообразуването и по-специално не ми става ясно как се взимат предвид състезанията?

# 457
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
  Влезте в сайта на гимназията, в менюто търсите "Прием"-"След 4-ти клас", регламентът и класирането са описани подробно.

# 458
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
Кое не е ясно? Всичко е написано съвсем ясно. Взимат се двата по-добри резултата от три състезания.

# 459
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
След като последното балообразуващо състезание за МГ е на 18 май, дали до 10 юни (примерно) ще излезе класиране? Дано в "Патриарх Евтимий"  съобразят тяхното класиране с приема в МГ, да не се налага да записваме, да отписваме и т.н.

# 460
  • Мнения: 4 122
Здравейте,
Незанм дали въпросът ми е за тук, но ако има родители, които се интересуват от прием след четвърти клас в математическа гимназия Пловдив, може би ще са запознати и биха помогнали. Та въпросът ми е за балообразуването и по-специално не ми става ясно как се взимат предвид състезанията?
Трите състезания са равностойни,но от опит мога да Ви кажа, че последното е доста трудно/тъй като е за прием в СМГ/ и резултатите и процентите са доста ниски,и всъщност изобщо не се взима под внимание.
Очаквах тази година да му променят  тежестта,но уви.
Така че гледайте да се представите добре на първите две.
Ханна,вече две години Патриарх Евтимий и МГ са с еднакви дати за записване.

# 461
  • Мнения: 36
Дали ще публикуват задачите по математика от състезанието в Княз Александър 1?

# 462
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Дали ще публикуват задачите по математика от състезанието в Княз Александър 1?

Публикуват ги. Поне миналата година бяха публикували тестовете от всички състезания.

# 463
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
След като последното балообразуващо състезание за МГ е на 18 май, дали до 10 юни (примерно) ще излезе класиране? Дано в "Патриарх Евтимий"  съобразят тяхното класиране с приема в МГ, да не се налага да записваме, да отписваме и т.н.


На сайта на Патриарха има съобщение, че документи ще се приемат след 19.06.2019. На сайта на МГ още не е обявена дата за прием на документи. Та, не бих се наела да прогнозирам кога какво класиране би могло да излезе...

# 464
  • Мнения: 21 436
За математическите гимназии си има график, утвърден със заповед на министъра на образованието. Резултатите от първо класиране се обявяват на 13. юни 2019 г.

Общи условия

Активация на акаунт