Избор на училище след 4-ти клас в Пловдив

  • 86 631
  • 753
  •   1
Отговори
# 465
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Добре е, че първо ще излезе класирането в МГ, а после в Патриарха.
Сега остава да убедя дъщеря ми, че ако не успее в МГ, Патриарха е също хубаво училище, представи се добре и на двете състезания там и може да си избере паралелка. Но тя освен в МГ не иска да се мести никъде Sad и иска да си остане в кварталното.

# 466
  • Мнения: 10 384
Добре е, че първо ще излезе класирането в МГ, а после в Патриарха.
Сега остава да убедя дъщеря ми, че ако не успее в МГ, Патриарха е също хубаво училище, представи се добре и на двете състезания там и може да си избере паралелка. Но тя освен в МГ не иска да се мести никъде Sad и иска да си остане в кварталното.
Зависи кое е кварталното.
И дали ще я пращаш на уроци в 7клас.

# 467
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
В 7 клас без уроци, курс и/или здрава допълнителна работа вкъщи не става. Ако ще и в извънземно училище да е детето. Че и деца от МГ ходят на уроци, за да са сигурни родителите в достигане на достатъчно висок резултат на прословутото НВО.

# 468
  • Мнения: 4 127
Мисля че ако е в МГ ще мине и без уроци по математика за 7 клас

# 469
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Мисля че ако е в МГ ще мине и без уроци по математика за 7 клас

Какво мислим е едно, практиката показва друго.

# 470
  • Мнения: 10 384
В 7 клас без уроци, курс и/или здрава допълнителна работа вкъщи не става. Ако ще и в извънземно училище да е детето. Че и деца от МГ ходят на уроци, за да са сигурни родителите в достигане на достатъчно висок резултат на прословутото НВО.
Всичко става Simple Smile Само желание да има Simple Smile
И нали не всички ще се борят за МГто.. на някои нормални деца са им достатъчни и нормални точки Simple Smile Simple Smile

Така че ако е МГто или поне в паралекла с мат / БЕЛ в Патриарха или Княза има по-голям смисъл да не се изнасилва с уроци/курсове - а примерно само с допълнително контрол вкъщи.
Ако е в кварталното училище и има амбиции - да, по-вероятно е да ходи на допълни занимания... Това ми беше идеята, ама всеки си решава за детето.
Най-мразя това комерсиализиране на обучението. И какво като ходи на уроци или курс? Обяснят 1-2-3 задачи, дадат 50 за домашна и детето пак вкъщи решава. и пак се връщаме в спиралата - контрола вкъщи. Иначе смисълът е точно никакъв.
А не е като да няма супер много материали за подготовка...

# 471
  • Мнения: 1 601
И какво като ходи на уроци или курс? Обяснят 1-2-3 задачи, дадат 50 за домашна и детето пак вкъщи решава. и пак се връщаме в спиралата - контрола вкъщи. Иначе смисълът е точно никакъв.
Именно! Абсолютно подкрепям като мнение. И това важи не само за 7 клас... Вече тезите на родителите покрай мен са, че едва ли не от 1 клас трябват уроци ако желаеш да попадне детето в "елитно", разбирайте мг, Патриарх Евтимий, Княз Александър. За мен това е пълна смешка. Стига се до едно безумие заради болни родителски амбиции.

# 472
  • Пловдив
  • Мнения: 1 563
Мисля че ако е в МГ ще мине и без уроци по математика за 7 клас

Какво мислим е едно, практиката показва друго.
Става, става. Голямата ходеше само на български, защото знаехме, че нивото от училище е много зле. По математика беше много свястна и съвестна, и ги подготви децата. Пуснах я на частен учител последния месец, преди НВО, за да сверим как е. След проверка на знанията, учителката и беше казала, ти защо идваш тук? Е, при нужда, ние с баща и помагахме по математика, но на уроци не е ходила! Изкара хубави оценки и на двете, и влезна в МГ.
Забравих да поясня, че завърши 7-ми клас в ОУ "Елин Пелин".

# 473
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
За математическите гимназии си има график, утвърден със заповед на министъра на образованието. Резултатите от първо класиране се обявяват на 13. юни 2019 г.

Бих ли могла да Ви помоля за линк към документа на МОН, защото не го откривам. Предварително благодаря!

# 474
# 475
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Благодаря!

# 476
  • Мнения: 36
В 7 клас без уроци, курс и/или здрава допълнителна работа вкъщи не става. Ако ще и в извънземно училище да е детето. Че и деца от МГ ходят на уроци, за да са сигурни родителите в достигане на достатъчно висок резултат на прословутото НВО.

Може и без уроци, зависи от подготовката. Големият ми син беше в математическа паралелка в Княз Александър 1 и след 7-ми кл. кандидатства в математическата гимназия. Консултирахме се с преподавателката му по български език, дали е нужно да ходи на уроци. Каза: "Не". Не е ходил на нито един урок, резултат - 5.63. По математика - месец и половина преди изпита го пратих на уроци при преподавателката, която го подготви в четвърти клас, евентуално ако има някакви пропуски. Нямаше такива. Даваше му задачи, той ги решаваше. По-скоро за мое успокоение беше това, не защото има нужда. Резултат - 5.79. Приеха го по първо желание в математическата. Но учителите в Княза бяха много добри, съответно подготовката солидна.

# 477
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Пишете, че може без уроци, а после давате примери как децата ви са ходили на такива. От класа на дъщеря ми само едно дете не е ходило на уроци. И моето по Бел не е ходило, а по Мат десетина пъти при една роднина. Но и здрава допълнителна работа под мой контрол и стабилни учители в училище. Разчитай само на училището и се надявай на отлични резултати в 7 клас... Може, но това се отнася за единици. И от МГ, и от Патриарха, и от Душото ходят на уроци. Факт. Спорът е излишен и безсмислен.

# 478
  • Мнения: 36
Пишете, че може без уроци, а после давате примери как децата ви са ходили на такива. От класа на дъщеря ми само едно дете не е ходило на уроци. И моето по Бел не е ходило, а по Мат десетина пъти при една роднина. Но и здрава допълнителна работа под мой контрол и стабилни учители в училище. Разчитай само на училището и се надявай на отлични резултати в 7 клас... Може, но това се отнася за единици. И от МГ, и от Патриарха, и от Душото ходят на уроци. Факт. Спорът е излишен и безсмислен.

Контролът ми бе в 4-ти кл. В седми нищо не съм контролирала. И без уроците пак щеше да се представи добре, предвид факта, че не се е налагала намеса от страна на учителя. 6 посещения (не смятам, че бяха уроци) без намеса за вас ако е здрава подготовка... за мен не е.
Не споря, изказвам мнение.

# 479
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Аз също не разбирам тази истерия по ходене на уроци. Детето се обучава от ДГ. Здрава основа + навици за учене + мотивация.
7 години не е учил, учи яката 1 година, влиза в супер-мега елитното училище, което мама му избира, но се оказва, че не му се учи толкова наистина. И пропилява 5г, които може да инвестира в професия, например, в "пропадналите" техникуми. Аз сега търся мотивирани учители по БЕЛ и мат от 5ти до 7ми клас, тъй като не смятам да ходи на уроци.
Към shushamusha: Може ли да споделите кои са учителите в Княза, които са били на детето ви?

Общи условия

Активация на акаунт