Лечение на псориазис 6

  • 140 407
  • 761
  •   1
Отговори
# 420
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Хайде спрете вече с тези реклами на добавки и кремчета де  Stop
На чужд гръб печалбари с болката и проблемите на хората ... Tired
Последните няколко поста на тази страница само подобни.
Докладвах на админа да разчисти и ще продължавам за всеки един такъв  Peace

 И какво точно сме рекламирали???
В тази тема от 10 години сме хора, които споделят какво са пробвали и на кой какво е подействало! Никой не е продал на други, нито има агенти като в туристическата част на форума!
Спокойна,не знам защо се припозна в моя коментар,който изобщо не беше насочен лично към теб  Rolling Eyes?!
Дали всички успяха да видят поредните постове от новорегистрирани потребители на деня не знам,но аз да.
Всичките бяха на преминали през това страдание и излекувани за седмица ...
О,чудо...от хранителна добавка  Tired
И вие ,както и аз знаете отлично,че този вид заболявание тъй да се каже не може да изчезне с магическа пръчица за няколко дни и то само от едно хапченце/било то и биологично лекарство дори./
Процеса на лечение  е дълъг и комбиниран от хранителен режим,въздух,наследственост,вътрешна настройка+некортикостероидни кремове и добавки за орален прием.

Съгласна съм,че някои от последните са допълнителен плюс,но не и основен фактор за изцеление.Разбира се ,всеки решава сам за себе си и свободен да избира,но да ме заливат на ЛС и да ми правят пропаганда за ЕДИНСТВЕН и най-добър топ  продукт ;да вмъкват линкове и връзки на страници за към Фейсбук за промоционални цени, да добавят телефони за връзка наединствено на  лични  и прочие,не...идва ми в повече  Stop

Имам дъщеря на която откриха чрез биопсия псориазис в скалпа.Минах през какво ли не докато овладея емоциите си,търся и продължавам да търся всевъзможни алтернативни решения с които да помогна на детето си,борим се и двете и не спираме да си помагаме взаимно.Наясно съм за какво иде реч и повярвайте ми като родител не ми е леко  Confused

Ще споделя и по-нататък след като видя  по продължителен резултат /за сега успешен/нейната схема за лечение на плаката.

Надявам се сега сте ме разбрали по ясно.


Не съм от 10 г.във тази тема,но съм от толкова сумарно в целия форум и винаги съм подхождала внимателно към всичко и всеки,без да изпадам в крайности.
Нека мислим първо спокойно и преценим какво и как да напишем за да не засегнем без да искаме с мнението си някой....
Бъдете здрави всички!

Последна редакция: ср, 11 юли 2018, 16:43 от ~Dev~

# 421
  • Мнения: X

Имам дъщеря на която откриха чрез биопсия псориазис в скалпа.Минах през какво ли не докато овладея емоциите си,търся и продължавам да търся всевъзможни алтернативни решения с които да помогна на детето си,борим се и двете и не спираме да си помагаме взаимно.Наясно съм за какво иде реч и повярвайте ми като родител не ми е леко  Confused

Ще споделя и по-нататък след като видя  по продължителен резултат /за сега успешен/нейната схема за лечение на плаката.

Дев,аз отлично те разбирам,когато става дума за детето ти ,човек приема нещата особено болезнено и емоционлно.
Аз прочетох поста,но понеже също съм изчела доста и често попадам на реклами от уж пациенти,този пост също ми прозвуча така.Но пък на един да помогне и да се окаже,че не е партенка,пак е от полза.
Просто подминавай и сама за себе си преценявай дали да се възползваш.
Ще се радвам да разкажеш по-нататък как постигате добри резултати,стига да са безопасни и алтернативни методи,ние също залагаме на такива.

Менделеевка,от моя позната знам,че също са й прилагали за скалпа облъчване с такава лампа в клиника в Германия.Ти доволна ли си,намаляха или изчезнаха изобщо плаките в скалпа и колко време я ползва.Доколкото разбрах се държи на разстояние около главата,а не да се сресваш директно като с гребен.ти засичаш ли времетраене на процедурата?И има ли лампата консуматив,който трябва да се сменя след определен брой облъчвания?Цената й е сериозна,но пък ако има добър ефект ще е купя без колебание.

# 422
  • Мнения: 7 255
Бях днес на кожен лекар, оказа се, че не е псориазис, а някаква екзема. Изписа ми кортикостероиден крем MomeGalen.

Скрит текст:
Дано не прозвучи като реклама, но съм чувала, че при псориазис много добро действие оказва облъчването с лампа Биоптрон на Цептер. Доста е скъпа обаче.  Sad

Успешно лечение пожелавам на всички!

# 423
  • Стара Загора
  • Мнения: 942



Менделеевка,от моя позната знам,че също са й прилагали за скалпа облъчване с такава лампа в клиника в Германия.Ти доволна ли си,намаляха или изчезнаха изобщо плаките в скалпа и колко време я ползва.Доколкото разбрах се държи на разстояние около главата,а не да се сресваш директно като с гребен.ти засичаш ли времетраене на процедурата?И има ли лампата консуматив,който трябва да се сменя след определен брой облъчвания?Цената й е сериозна,но пък ако има добър ефект ще е купя без колебание.

Намаляха драстично, но след това се ползваше голяма лампа в дерматологичен цетър и сега не се ползва.
Ползваше се някъде 5-6 месеца май ( доколкото си спомням ).
Държи се на близко разстояние ( затова има оформена част като гребен, за да се определя разстоянието ).
Процедурите се засичат на всяко поле, защото понеже е малка и се мести, което отнема време за цялата глава.
Времената започват от малко време до 2 минути някъде на участък. Засичахме с хронометър на gsm-а.
Консуматив се води единствено самата лампа ( светещата част), но тя има май доколкото си спомням към 6000 часа живот, а една процедура за цялата глава отнема да кажем 20 минути максимум. Това поред мен определя дълъг живот на лампата.
Според ме има ефект, но иска търпение и постоянство.
От фирмата понякога, когато имат предлагат и втора употреба, но не знам с какъв оставащ живот са. Май са със сменена нова лампа, така че трябва да има нормален живот. Просто трябва да се пита.

# 424
  • Мнения: 1 640
Може ли някой да сподели кои точно храни трябва да се избягват,и изобщо за хранителния режим.какъв трябва да бъде.

# 425
  • Варна
  • Мнения: 4 110
Аз писах по-назад за билки, мм от тях видя полза. Три месеца не е пил чайовете и псориазиса са опитва да избие по ставите на пръстите на ръцете му.
Сега правим тридневно прочистване на черния дроб и почваме с чайовете (аз пия за друго, но имам и псориазис зад ушите), та реших да споделя текущото състояние при нас.
Успех на всеки от вас в борбата му, от сърце...

# 426
  • София
  • Мнения: 2 445
Може ли някой да сподели кои точно храни трябва да се избягват,и изобщо за хранителния режим.какъв трябва да бъде.

Това, което работи при мен:
- никакво месо, кинцентриран алкохол, чипсове, вафли, пакетирани храни и полу фабрикати
- много силно ограничено пържена храна и шоколад
- ограничено торти и сладкиши, ако не си ги правя сама с проверени съставки
- много сурови плодове и зеленчуци, печена и варена храна; често ям млечни, но най-вече кисело мляко, бяло сирене и наш си кашкавал; ям хляб, ни гледам да не е бял и да е направен в пекарната от мен си
- от време на време риба и разни други сирена; вино
Това е след доста години на периоди на строги тежими без подправки дори. Сега правя от време на време по няколко и често по един ден на чай и плодове по метода на Емилова/Ковачева
При мен работи, ограничен е до лактите и скалпа. Днес започнах една добавка на основата на колаген след дълго колебание и мислене
, от както знам за нея, защото де прави от животински продукти, а аз си знам, че не са за мен.
Успех

# 427
  • София
  • Мнения: 1 923
Лампата Биоптрон на Цептер я имаме вкъщи, но не помага дори и за обикновени настинки, какво остава за такова сериозно нещо като псориазиса /и за него не влияе на мъжа ми/. Според мен-ненужна инвестиция.

# 428
  • Мнения: 132
Лампата Биоптрон на Цептер я имаме вкъщи, но не помага дори и за обикновени настинки, какво остава за такова сериозно нещо като псориазиса /и за него не влияе на мъжа ми/. Според мен-ненужна инвестиция.

Биоптрона не е с UV (слънчеви) лъчи, иначе си много права за безполезността му.
За псориазиса трябва да е UVB, на който му се чете може да си преведе с гугъл, тук са описани всички светлинни уреди повлияващи благоприятно https://www.psoriasis.org/about-psoriasis/treatments/phototherapy

# 429
  • Мнения: 1 640
А дали има някакъв крем с алое вера, уреа,салицилова киселина,цинк...Преди време имах себорея и ходих при една дерматоложка казва се Лиляна Маркова, златна наистина оправи майка ми от розацея а мен от себорея. Пишеше реценпти за кремове които се приготвят в аптеките, сег като гледам рецептите вътре има Вит А,Вит Е,Алое,Уреа,Цинк и още някакви неща...Ако практикуваше сега със сигурност щеше просто да добави някои важни съставки за псориазиса и не казвам че 100 процента щях да се оправя но със сигурност щеше да има ефект. Аз знам какво да накарам да ми забъркат в аптеката като съставки защото доста попрочетох кое влияе добре на псориазиса но няма да знам какви количества....И още един въпрос, салициловата киселина вредна ли е, не мога да разбера?

# 430
  • Мнения: 132
Салициловата киселина и катрана са само официално одобрени, че имат лечебно действие при псориазис, но в годините е доказано, че алое вера, жожоба, цинк и капсацин омекотяват, овлажняват, премахват мъртва кожа и подтискат сърбежа.
Няма рецепти, джуркай ги сама, освен леко да загори кожата, друго фатално няма да се случи, ако запари значи си прекалила, махаш и намаляваш дозата.

# 431
  • София
  • Мнения: 2 445
От Италия ми донесоха един гел от чусто Алое вера в зелена туба за след коремната операция - действа ми много добре и на лактите, потвърждавам.

# 432
  • София
  • Мнения: 4 578
От Италия ми донесоха един гел от чусто Алое вера в зелена туба за след коремната операция - действа ми много добре и на лактите, потвърждавам.


Може ли да го снимате и да го постнете?

# 433
  • София
  • Мнения: 2 445
Да, в понеделник или вторник като се върна в къщи (в командировка съм)

# 434
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 843
Относно какви храни,които  да се избягват при псориазис, почти всички - кафе,домати,патладжани,червено месо,бял хляб, бобови и т.н....не съм запомнила всички. Имаше едно интервю след един лекарски конгрес, специално за обсъждане на проблемите за псориазис и там се изброяваха храните,които не бива да се ядат. Май щеше да е по-лесно да се изброят тези,които може да се консумират.
 Аз не пия,не ям сладко, изобщо бял хляб,или производни,по-често приготвям зърнени под формата на кълнове,или варени. Ям много ядки. Не обичам шоколад. Сладолед два три пъти в годината. Не ям месо. Бях веган за почти 6 години. Сега не ям глутенови храни. Ефект нулев. Според моят опит заболяването е на генна основа и не се влияе от нищо. Имам периоди на затишие,след употреба на нов препарат и после избухва с нова сила. И морето и слънцето не дават резултати. Пих пресен сок от алое,аз си го бера и правя,имам много алое на двора на повече от пет години.Пих и готово. Тц! Нищо!

Общи условия

Активация на акаунт