Как разтваряте суспенсията с антибиотика?

  • 4 108
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 389
Ей спокойно,този АБ си остава на гранули и ние в момента пием същия дори педито изрично ме предупреди да не мачкам гранулите защото трябва да е такава консистенцията.Направила си всичко правилно не се шашкай,а на ликтовката пише че при поемане не трябва да се сдъвкват гранулите или да се задържат в устата защото са горчиви ,така че аз давам след приема на синчето водичка и всичко е о,к.
Точно така е.Не могат да се разтворят напълно гранулките в този АБ.Бързо оздравяване!

# 16
  • Мнения: 1 214
Благодаря ви!Последният път не и се догади даже , макар че рита като магаре и трябва да я държа за да дам антибиотика , но май посвикна  вече.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Принцеске - не е в теб грешката. Просто си е такъв трудноразтворим АБ-то. Уверих се снощи лично... Tired

# 18
  • Мнения: 1 214
Принцеске - не е в теб грешката. Просто си е такъв трудноразтворим АБ-то. Уверих се снощи лично... Tired

Бързо оздравяване!  bouquet

# 19
  • Мнения: 131
Този антибиотик си е такъв - трудно разтворим ,тои е като Клацид,моето момче скоро го пи и му се мръщеше и той,но проблема не е в теб а в самия антибиотк , колкото и да го разклащаш ще стой на гранулки,прост трябва да лъжете детето да го пие,аз успях и вече сме здрави.Успешно уздравяване.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерси и на 2-те  Hug

# 21
  • Мнения: 120
На мен ми се е случвало един път да не се разтваря напълно антибиотика, на му помня името. Лекарката ни беше предупредила, че остават малки гранули, може и вашият да е такъв.

# 22
  • Мнения: 1 602
Преди да сипете вода в антибиотика раклатете хубаво гранулите да се разбъркат. Така по-лесно се разтваря във водата след това. Казвам от опит в работата ми с деца.

Общи условия

Активация на акаунт