Девети клас 2016/17 - тема 76

  • 77 448
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 6 329
Тези дни ще отсъстваме с моя мъж за една вечер и девойката помоли да си събере приятелките с преспиване. Не иска баба да идва през нощта. Съгласни сме. Явно ѝ имаме доверие. Вие какво мислите по въпроса?

# 691
  • София
  • Мнения: 39 812
Мисля че са достатъчно големи вече за подобни купони Simple Smile Т.е. бих се съгласила.
Познаваш си детето. Познаваш предполагам и приятелките ѝ.
Не бих се навила за голям и шумен купон, на който щерката би била домакин.

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 9 724
Аз съм я оставяла сама и то преди доста време. На последния  й рожден ден бяха сами у нас. И у приятелка е била на рожден ден с приспиване. Но всичко зависи какви са децата. При едни мога да разреша да остане, при други - само ако има възрастен при тях.  Peace

# 693
  • София
  • Мнения: 39 812
Вчера класната на малкият каза "записах го и идва с мен на море. Ако искаш пусни ми и каката" (макар че не учат в едно училище) Simple Smile Бях категорична, че ще ни отсвири. Това ѝ стана. Не се усети, че може два пъти да ходи на море това лято.

Все още не е проявявала желание да ходи сама на море. С мама и тати е по-добре - хранят те, поят те,...

# 694
  • София
  • Мнения: 1 048
Моята вече няколко пъти е домакин на партита с преспиване. Първият път беше, когато съпругът ми отсъстваше с малката. Аз бях в жилището, но след като ми надуха главата с музика и не спах цяла нощ, вече ги оставяме сами  и се изнасяме в стария апартамент. Събират се с приятелки (4-5), поръчват си пица, слушат музика, пищят, гримират се и т.н. Познавам компанията им – свестни деца са и не очаквам изцепки. От сега обаче ме агитира да прави голям купон с целия клас есента за рождения си ден.

Ходила е до сега няколко пъти да спи в приятелки. На море без възрастен по-скоро още не бих я пуснала, но все пак зависи с каква компания ще бъде. Все още обаче такива идеи не са и минали през главата.

# 695
  • Русе
  • Мнения: 1 520
Ян@, а нямате ли съседи, които да се сърдят на силната музика?
Моят син също ходи на купони с преспиване от време на време. Казва ми, че има деца от компанията на неговата възраст, които правят секс.
Мисля си, че синът ми е кротък, казва че не пие и не пуши, вярвам му, но казва че почти всички и пият и пушат, и наркотици използват, и други бели правят, например качвали се по покрива на къщата, в която били. Да кажа, че са деца все от елитните училища в града. Естествено, че се притеснявам, но пък не мога и да го затворя все вкъщи да стои. Вече има и много нови приятели, така че и голяма част от приятелите му не познавам. Добре, че поне споделя и разказва.

# 696
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Аз не я пуснах на такова гости в апартамент без възрастен. Оказа се после, че и други родители са отказали.
Също не бих я оставила сама у дома за повече от 1 нощ. Не се е налагало досега така или иначе. За това лято изяви желание да не дойде с нас на почивката тук в Бг и да си стои сама у дома. Няма шанс да и се случи. Варианта е да я пратя при баба и, естествено отказа и ще дойде с нас. Интересно защо не отказва нито едно пътуване зад граница. Wink
В края на годината планират класа да наемат вила, там ще отиде ако иска.
На море специално не бих я пуснала преди да навърши 18г. Хипотетично... тя на морски плаж не е ходила от както аз я водех едно време като малка.

# 697
  • Мнения: 1 270
След 5 дни със стомашен вирус и свалени 2 кг, вчера реши, че е оздравял и си хапна сериозно, тази нощ до три и половина се свиваше от болки, сто пъти прерових шкафа с лекарствата търсейки спазмалгон, естествено нямаше нищо, нито спазмалгон, нито нош-па, това което му беше изписала личната изобщо не помагаше,  добре, че най-накрая реших да видя какво има в хладилника и попаднах на една бутилка Алмагел, която миналата седмица взех за баба му, но  забравих да я изпратя.
Отпусна го веднага, тази сутрин потегли с лекарството на училище, бутнах му в ръцете  една бутилка 1.5 л вода и му казах да не си и помисля за храна.
Баща му е в командировка и вече си представях как обикалям  сама за денонощна аптека посред нощ Simple Smile
Днес заредих с лекарства и проверих коя е най-близката денонощна аптека  Simple Smile, препекох му една филийка и му казах да си ляга Simple Smile

Загубила съм тренинг да будувам по цяла нощ, днес едвам изкарах Simple Smile

# 698
  • София
  • Мнения: 39 812
Познато ми е това. Как не съм се сетила за Алмагел-а. Майка ми преди го пиеше за язва.
С моята миналия месец стигнахме до спешното на окръжна - оказа се гастрит. Предполагам е свалила някое и друго килце.
Много се бях ошашкала в спешното. Лекарката разчиташе скенер на цяло тяло и чух друг лекар да отсича "карцином". Естествено реших, че става дума за моята кифла Sad

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 9 724
охлювче, да не си е докарал някой гастрит човекът? И да не е само стомашният вирус причина за болките.  newsm78
И моят дзвер имаше някакви болки, спряхме зелените салати, мина на варено и печено и нещата утихнаха.
Иначе нищо не попива за училище. Вятър я вее на бял кон. Не знам как ще я кара така.
Тази седмица трябва да правят класна по БЕЛ. Нашият господин не им дава ориентировъчни теми, а само произведения. И ние едно време пишехме някакви теми по старобългарска литература, ама пусто не помня нещо.  Tired

# 700
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Дано да е инцидентно, заради сериозното хапване без захранване след вируса.   Hug

Малкия ми син получава все още колики от време на време, като се претовари с храна. Аз правя чай от мента, джоджен или жълт кантарион. Имам под ръка ментови капки - десетина от тях, с половин чаена лъжичка захари малко вода към давала при кризите му. Чай от лайка, затопляне на стомаха .. всичко, което правех, като беше бебе, върши работа. Само с носенето на ръце вече не се получава  Laughing

# 701
  • Мнения: 4 209
http://ru.adeli-center.com/about-us/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0 … 0%B5%D1%82%D0%B5/
Мили майки, обръщам се към нас, в тази тема , защото сме заедно вече години и ви чувствам близки. Помогнете с гласуване на едно дете с тежка ДЦП. Става дума за рехабилитация в специализиран център. Обявили са конкурс с рекламна цел, получилият най-много гласове получава безплатна рехабилитация.
Не се иска регистрация, нищо, освен добро желание и активност. От всеки IP адрес може да се гласува х1 път на всеки 24 часа.
Детето е на моя колежка и приятелка, на 14 г е, плакали сме заедно години за всичко, което се случи тогава. Дълго чакано, желано дете.  Ранно пукнат околоплоден мехур, своевременно секцио, но пъпен сепсис при детето, антибиотично лечение, впоследствие 2 мозъчни абсцеса, операция на единия. Тежка остатъчна квадрипареза, екстрапирамидна симптоматика.
Единствено рехабилитацията дава малко подобрение, мравешки стъпки, на много висока цена. Те са ходили два пъти в този център и отчитат ефект от процедурите. Надяваме се да успеят да отидат и трети път, при максимално облекчени финансово условия, като  достигнали челната тройка по брой гласове.
Единственото българче от май 62 снимки. С българското знаме на коленете на Гошко, пред народния театър. В момента снимката е в челото като място на показване, но има снимки и с поне 3х повече гласове.
Смятам да впрегна и Иван и колкото се може повече от съучениците му, за да помогнем на това 14г дете и изтерзаното му семейство за още един курс рехабилитация.
Ако имате въпроси и знам отговорите, питайте.

# 702
  • Варна
  • Мнения: 6 329
Ядосвам се с девойката и участието в еразъм.
Цял сценарий написа, за айсбрейкър тема. Няколко човека участваха в сценария.Да де, ама беше болна една седмица. Учителката по английски(и тя е в кюпа), очаквала децата да си кажат, пробно репликите.
Понеже те не проявили инициатива да си кажат репликите(да прекъснат редовен час, за да си кажат), тя ги отписала от проекта. Провела е  редовен час, без да ги пита дали са подготвени и да ги препита. Просто нищо.
И днес учителката дошла и питала, дали са готови, веднага. Нашите така.  Shocked Нали са отписани от проекта.
Да де, ама тя била предала на две съученички да предадат на нашата група, че ще участват. Никой не е предал.
Ядосах се. Или участват или не. Все пак ако участват имат нужда от предварителна подготовка за игрите, които щяха да водят.  Утре ще ходят на кораб за мероприятие от еразъма.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 6 880
ra2, гласувах, довечера и от нас ще дам един глас, утре пак. Записах си в тефтера.

охлювчетоо , бързо оздравяване и да не се повтаря. Peace

Днес май моята има класно по НЕ. Това ми се счу снощи че измърмори. Това не и пречеше да пише чуждо домашно по английски нощес в 1. Какъв ми бил проблема се чудеше.
Иначе пак снощи беше на премиера/или предпремиера, то може ли да и разбере човек!/ на филма Бензин. Снимала се с Асен Балтечки, тениската и разписал а филма ' не беше зле ама сценария е слаб". Голяма кинокритичка се извъди. Laughing В 12 ходих да ги прибирам от центъра.

# 704
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
ra2, гласувах и споделих. Много мъка, но и надежда има във всяка една от снимките.

Стейси, дано имате и положителни емоции от участието по-нататък.

Общи условия

Активация на акаунт