Девети клас 2016/17 - тема 76

  • 77 435
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 642
Dнес в нашето училище деветокласниците държат изпит по немски за разделяне по групи за подготовка за DSD.  Моят син е много ентусиазиран, но май не е подготвен достатъчно. Желание има, но го помръзва да учи. Свършил е изпитът. Включва рчетене с разбиране и съчинене от типа "За и против нещо си". Смята, че е писал доста. Ще чакаме резултати.

# 721
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Изпита е за оформяне на класовете по НЕ за следващите години или за подготовка за самия изпит... или аз не съм се събудила а е обяд вече. Crazy
В 1ЕГ изпита беше м.март, две части, устен и писмен. Писмения в три части. Проверява се в Германия и вече очакваме резултатите, казаха края на м.май или началото на юни. Резултатите ще са само с да и не. На устния това да и не им го казаха веднага след изпита.

При моята дъщеря продължават драмите по физическо. Много е разстроена и нещастна, че не успява да покрива пустите нормативи и и е трудно да се прости с мечтата си.

# 722
  • Мнения: 642
Изпитът е за оформяне на групи по НЕ за следващите години, през които се готвят за самия DSD изпит. Класовете си остават същите. От 3 класа оформят 4 групи в зависимост от успеха. Две групи подготвят за изпит, а другите две  просто учат езика по-лежерно без амбиции за повече. Това си е вътрешен изпит за  училището. Няма проверки в Германия и т.н.

# 723
  • Мнения: 642
При моята дъщеря продължават драмите по физическо. Много е разстроена и нещастна, че не успява да покрива пустите нормативи и и е трудно да се прости с мечтата си.
Това ми напомня на моята учитека по математика в 5 клас. Сподели ни, че най-трудните часове в училище за нея са били тези по физическо. Предишния ден не можела да спи от пртеснение. А каква и е межатата на щерка ти, та това пусто физическо да я направи невъзможна?  Ако не е тайна разбира се...

Последна редакция: вт, 30 май 2017, 12:51 от Trol4eto

# 724
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Да завърши гимназията с пълно 6. Не знам защо и е притрябвало това, някакви нейни си амбиции и критерии храни.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
Добре че моята няма такива терзания и амбиции. Живее си спокойно и хич не ѝ дреме какви щели да бъдат оценките в дипломата.
От днес са с нов учител по БЕЛ. Голямо щастие настана, но защо в края на учебната година. Трябваше отдавна да го сменят.

# 726
  • София
  • Мнения: 39 771
Моята имаше амбиции за годишните оценки Simple Smile Нали направихме неизгодна за мен сделка Simple Smile
Както се казва в хубавият бг филм "Тате ще ми купи колело, ама друг път" (в нашия случай - куче).

Моята ходеше само на някакви изпити по АЕ (1ви език). Така и не разбрах какви  Laughing
По НЕ не са им правили изпити до момента.

Кара го лежерно и се чуди как ще устиска още месец.

# 727
  • столицата
  • Мнения: 3 797
Мами, като майка на седмокласничка, която току-що приключи борбата  с външното оценяване и на която предстои да подреди желанията си, бих искала да ви помоля да споделите впечатления от софийските училища, в които децата ви учат. Знам, че има теми по училища, но там сякаш  няма такава активност, каквато е тук. Най-вече ни вълнуват  езиковите гимназии и училищата с интензивно изучаване на езици, но и от друго училище ако сте доволни, ще се радвам да го споделите. Благодаря предварлително!

Гласувах и аз и от утре ще го правя всеки ден. Разпратих и до колеги и приятели. Дано успеем да помогнем на детенцето! Май е трето към момента. Много силна е подкрепата  детенцето от Чехия.

Последна редакция: вт, 30 май 2017, 16:30 от galimar

# 728
  • София
  • Мнения: 3 610
Да завърши гимназията с пълно 6. Не знам защо и е притрябвало това, някакви нейни си амбиции и критерии храни.
И моят има такива амбиции, но освен за чист идеализъм се блазни и за стипендията Grinning При нас тревогите засега са по рисуване Joy

# 729
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Здравейте,
Аз при всяка нова тема се загубвам за по 2-3-4 месеца  Blush Сега нещо рових в раздела, та нА, пак съм тук.
МоЙта щерка мрънка, за сефте ще е до 30.06, миналата година й се размина. А сега юни ще им е и тегав. То всъщност от втората половина на май са се отпочнали - практика 10 дена (резултатът не е уау, но за 6 готови рисунки при искани 20, толкоз), 2 реферата по география имаше да пише, сега пак по нещо, в края на юни им е годишния изпит по рисуване. Няма туй-онуй, само следващите два петъка ще намажат да не учат (държавен изпит на завършващите и приемен изпит).
Вече няколко пъти ходи на гости с преспиване. Няколко пъти при съученик (знам го от старото училище, по няколко човека ходят). Единия път даже, като я видях в петък сутринта, та чаааак в неделя вечерта се завърна - спане в съученичка, последвано от рд на съученик. Имам й доверие, а и да я спирам, знам, че ако трябва ще излъже и пак ще иде.

Гласувах и аз.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 9 711
Моята и тази година имаше право на стипендия. Никакъв стимул не е.
Тези две седмици са втора смяна, но в петък няма да учат заради държавните изпити на двете професионални паралелки.
Като свършат малките от другото училище, с което са в една сграда, сигурно ще минат първа смяна, че не виждам как ще издържат на жегата, която е в Пловдив след обяд.
Електронният дневник леко се размърда с 5 ненанесени оценки по БЕЛ. Другите учители не считат за нужно да си правят труд с тази процедура, бележникът е празен. В пълно информационно затъмнение съм относно оценките ѝ. Явно ще трябва да изчакам края на учебната година.
Разрешавам да остава с преспиване на определени места. В петък ще се събират на купон, но ще си я прибера. Не познавам нито детето, нито родителите. 

# 731
  • Мнения: 1 264
В петък имал класно по ФЕ, сетил се да отиде на урок, за първи път този срок.
Днес преживя първото си интервю за работа, сам си намери фирмата и кандидатства, сега чака да му кажат дали са го харесали. Аз малко взех да давам назаден, защото ако го вземат ще работи 2 месеца по 8 часа на ден.За ваканция време няма да остане.

# 732
  • столицата
  • Мнения: 3 797
В петък имал класно по ФЕ, сетил се да отиде на урок, за първи път този срок.
Днес преживя първото си интервю за работа, сам си намери фирмата и кандидатства, сега чака да му кажат дали са го харесали. Аз малко взех да давам назаден, защото ако го вземат ще работи 2 месеца по 8 часа на ден.За ваканция време няма да остане.

С разрешение на Инспекцията ли ще работи? И какво ако не е тайна?

# 733
  • Мнения: 1 264
Да, с разрешение от инспекцията и от нас двамата с баща му Simple Smile Агенцията за персонал,ще се занимават с инспекцията.
Договора ще бъде с агенция, която набира персонал за склад на голяма компания за безалкохолни напитки.
Днес са му показали работата и склада, мисли, че ще се справи.

Говорихме с него, казахме му добре да си помисли, защото при 8 часов работен ден ваканция няма да има.

# 734
  • София
  • Мнения: 6 094
охлювчетоо, има навършени 16, нали?

Общи условия

Активация на акаунт