Витамин B12 и витамин D през бременността

  • 98 977
  • 781
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 659
Аз и В6 пуснах, но още не е готов. От метилкоболамин ми дадоха по 1т.,а Вит Д по 10 капки на ден, което ми се струва много. Някой взимал ли е толкова много?

Не е. Преди време с 10к. всеки ден след 2-3 месеца го вдигам от 20 на 50.

# 436
  • Мнения: 4 999
Благодаря ви, ще си взимам спокойно тези дози значи:smile:

# 437
  • Мнения: 770
Здравейте!
Кои стойности на Б12 и желязото се приемат за ниски при бременни? При мен резултатът за B12   е 338.30 при референтни стойности: 197 - 866.
Албуминът в кръвта ми е 38.79, при реф. стойности: 35.00 - 55.00.
Общ белтък - 66.05, при реф. стойности: 64.0 - 83.0.
Желязо - 16.57, при реф. стойности: 6.60 - 26.0.

Докторът каза, че хемоглобинът ми е нисък (113) и най-вероятно ще трябва да пия B12 и някакво желязо и за това ми пусна горните изследвания. На вас при какви стойности ви изписваха желязо и B12?

При мен на 174.8 Витамин В12

# 438
  • Мнения: 776
И моите стойности бяха близки на тези на Yan. Започнах прием и на двата витамина.
Припомнете ми колко време се спираха преди да ги изследвам? Витамин Д не се спираше, нали?

# 439
  • Мнения: 16 871
Не се спират. Спират се само инжекциите в12.

# 440
  • Мнения: 268
Здравейте, момичета!
Приемам витамин б12 и б6 от вече една година. В момента съм бременна в 9ти месец. Още от самото начало започнаха да ми излизат пъпчици по тялото, отдадох го на витамините. През бремеенността се обостри доста, целият гръб и в момента имам дори и по корема, паласките и тук таме по краката. Много са ситни, някои от тях са с бели връхчета. Като стойности поддържам от б12- около 350-400, а от б6 -около 30. При вас случвало ли се е?

Според мен този въпрос трябва да бъде отнесен към лекар.

# 441
  • Мнения: 243
Според мен този въпрос трябва да бъде отнесен към лекар.
[/quote]

За съжаление, тази терапия ми е назначена още преди бременност от д-р Сигридов, който в момента не практикува, а в областта, в която живея няма компетентен лекар, които да изкаже реално и правилно мнение във връзка с приема на витамините.

# 442
  • Мнения: 1 659
Здравейте, да ви се похваля - за два месеца смучене на В12 по 2 табл. /по опаковка е 1 табл./ съм вдигнала от 195 на 401. Сега мисля да продължа с 1 впръскване в устата - купих го вчера течен В12, защото си мислех, че НЕ действат хапчетата. Спрея е доста ароматен и по-приятен на вкус.

# 443
  • Мнения: 280
Здравейте момичета, и аз като вас се включвам с ниски вит. Д и Б12.
Вит. Д го изследвах в 14 г.с., излезе 21.7, като <20 е вече краен дефицит. Не обърнах кой знае колко внимание - знам, глупаво, но и АГ не каза нищо 🤷🏻♀.
Б12 го пуснах тези дни, вече съм 20 г.с. - излезна 258 при референтни стойности 180-900.
Новият ми АГ каза да почвам Вигантол х 6 капки и Б12 х 1000 мг, но аз взимам и желязо заради хемоглобина, магнезий, биозин мама и аспирин. Чуденката ми е как да ги комбинирам, че да не си “пречат”. След доста четене се ориентирах така: желязо и магнезий, най-добре на празен стомах, но понеже дразнят стомаха и повечето хора имат проблеми, да се взимат поне между храненията. Вит. Д и Б12 с храна т.е. Д с храната, а Б12 след приключване тъй като се слага под езика.
Вие какво мислите? Моля, споделете 😊😊

# 444
  • Мнения: 972
Момичета, здравейте. Включвам се да споделите мнение по моят въпрос. Бременна съм в 4 месец. Пуснах си стандартни кръвни изследвания, както и за вит. Д и Б12 по съвет на гинеколога. Всичко е в норма  с изключение на В12, който е завишен. Четох, че не е ОК да е висок. Незнам тези стойности, които имам, повод ли са за притеснение или излишно си набивам филми в главата.
Пуснах в 2 различни лаборатории. В първата при максимални 599 - моят беше 649,а във втората при максимални 489 , моите бяха 746. Единственото което пиех беше Имунолактон ( + неофолик мета по 1 на ден) . Имунолактона спрях да го вземам. Ще съм благодарна на отзовалите се с мнение.

# 445
  • Мнения: 16 871
2 страници назад ако върнеш ще намериш отговор на въпорса ти.

# 446
  • Мнения: 268
В кой период от бременността трябва да се направят тези изследвания? Те са само по препоръка на гинеколога ли?

# 447
  • София
  • Мнения: 6 010
Витамините се следят през цялата бременност, не трябва бременната да изпада в дефицити.

# 448
  • Мнения: 280
В кой период от бременността трябва да се направят тези изследвания? Те са само по препоръка на гинеколога ли?

Ами доколкото съм запозната по всяко време, даже при дефицит и последващо лечение се проследяват периодично.
По препоръка на АГ са, но много от тях ги пренебрегват и момичетата пускат на своя глава, което е добре, но разчитането след това трябва да е от лекар, и то специалист, а не да си определяме сами. Четох по-назад за много случаи на дефицит, но местното АГ не разчита правилно, защото гледат само референтните стойности да са в норма. Но те и да са в норма, понякога са ниски за съответната седмица и пак трябват добавки/ лечение.

# 449
  • Мнения: 19
Здравейте.
Преди 2 години открих дефицити на Д и Б12, които от тогава третирам. Б12 влезе в норма, за разлика от Д, който е малко по долната граница.
Бременна съм в 3 месец и приемам добавки.
Когато не бях бременна ми бяха казали да направя пауза от 2 седмици след приема на витамините, преди да направя изследване, за да са реални стойностите.
Въпросът ми е сега, когато съм бременна и взимам такива добавки, трябва ли да правя такава пауза преди изследване, предполагам, че не ?
Това дали би повлияло много на резултатите ?

Общи условия

Активация на акаунт