Витамин B12 и витамин D през бременността

  • 99 108
  • 781
  •   2
Отговори
# 765
  • Мнения: 5 002
Не,направо са нищожни тези дози за бременност. Още повече,че вероятно В12 не е метил, тоест може и хич да не го усвояваш. Иначе ти е голям дефицит това,да. Трябва да ти е минимум 600. Трябва да пиеш метилкобаламин от 1000мг, може и по две на ден. Другия вариант е инжекции. Аз като бях с нива 320 ми казаха,че съм за инжекции,но както прецениш.

# 766
  • Мнения: 72
Не,направо са нищожни тези дози за бременност. Още повече,че вероятно В12 не е метил, тоест може и хич да не го усвояваш. Иначе ти е голям дефицит това,да. Трябва да ти е минимум 600. Трябва да пиеш метилкобаламин от 1000мг, може и по две на ден. Другия вариант е инжекции. Аз като бях с нива 320 ми казаха,че съм за инжекции,но както прецениш.

Много ти благодаря!!!
Аг ли те насочи или ендокринолог?
Аз имам тук б12 които пиех преди бременността, но малко се притеснявах да пия сега на своя глава без да се консултирам със специалист. Мислиш ли че има опасност от предозиране?

# 767
  • Мнения: 5 002
С тези стойности няма как да предозираш. А и е хубаво през месец да го изследваш. Ти си в дефицит, не просто е нисък, така че си трябват ударни дози и то мeтилирана форма, примерно на natural factors.
Моя АГ е много добър и се занимава в дълбочина с всякакви витамини и изследвания,но това е рядкост. Тъй че не знам какво да ти кажа, зависи при какъв АГ попаднеш.... Някои може да каже, че си си ок. За съжаление са малко тези, които са запознати. Вит Д също трябва да вдигнеш.

# 768
  • Anywhere
  • Мнения: 1 092
И вит. Д И В12 и фолиевата к-на са ти много ниски. Започвай ги веднага. Фолата, т. Е фолиевата киселина е важен за формирането нервната система на бебето!

Последна редакция: сб, 07 окт 2023, 22:09 от Drama dama

# 769
  • Мнения: 72
С тези стойности няма как да предозираш. А и е хубаво през месец да го изследваш. Ти си в дефицит, не просто е нисък, така че си трябват ударни дози и то мeтилирана форма, примерно на natural factors.
Моя АГ е много добър и се занимава в дълбочина с всякакви витамини и изследвания,но това е рядкост. Тъй че не знам какво да ти кажа, зависи при какъв АГ попаднеш.... Някои може да каже, че си си ок. За съжаление са малко тези, които са запознати. Вит Д също трябва да вдигнеш.

Толкова съм ти благодарна, че се отзова със знания!!! Оценявам това от ❤️
За съжаление моят Аг въобще не се вълнува от витамини, както и ЖК. Преди да забременея ходих на ендокринолог, той ми назначи Б12, след като забременях го спрях от страх. Сега мисля да запиша час при хематолог или отново при ендокринолог.
Междувременно ще започна да пия б12 с надеждата да наваксам дефицитите.
Имам това у дома, по 1 на ден ли да взимам според теб?


Благодаря ти много 💐

# 770
  • Мнения: 5 002
Ами моя лекар като бях с 320 ми каза по 2 такива на ден, или инжекции. Ти си с още по - ниско ниво, така че взимай по две спокойно,няма страшно. Фолата обаче е добре, при бременност трябва да се върти около 30, и да НЕ е над 43. А вит Д примерно Вигантол по 5-6-7 капки. И през месец изследване. Лошото е, че не знам хематолог, който със сигурност ще обърне внимание,би трябвало по- известните имена .... Може би тези в Токуда. Има и онлайн консултации,не е нужен преглед при тях. Може би някой ще се включи с конкретно име, защото и там е въпрос на късмет... Знаеш ли, изтегли си книгата Дали не е В12? Ще прочетеш много полезни неща, и ще можеш и сама да си преценяваш даже изследванията. Имаше я някъде на пдф..
Пс- намерих я

https://chitanka.info/text/49013-a-dali-ne-e-b12

Последна редакция: сб, 07 окт 2023, 22:26 от Yan25

# 771
  • Варна
  • Мнения: 428
Здравейте, по препоръка на следящия ме АГ включвам Д3 на спрей, тъй като съм с дефицит.
Пия магнезий, фолиева, биозин мама и витамини пренатал. За магнезия знам, че трябва да е с интервал поне 2 часа от другите витамини, а д3-то как е?

# 772
  • Мнения: 3 640
Здравейте, мами!
Приемам магнезий 2×1, но мисля да започна 3×1. Отделно спрей на Бетер ю Д3 3000 и Б12 Naturals Factors, но свършват ще взема на Бетер ю спрея.
Фолиева киселина спрях да пия от няколко седмици. В момента съм 23 г.с.

Въпросите са ми няколко и ще съм страшно благодарна, ако ми отговорите! Прочетох темата от някъде и пак не намерих отговор.
1. Може ли сега зимата да пръскам по 2-3 пъти от спрея, а не само по 1, както досега? Аз пръскам под езика, че някой път си целя зъбите 🤣 (baby brain ..)
2. Четох, че D3 най-добре се усвоява с прием на кисело мляко. Аз всяка сутрин закусвам такова, ама в такъв случай магнезия сутрин кога да го пия, защото нали пък той не се усвоява така добре ако се приема с калций?
3. Б12 има ли значение кога да пръскам, или в комбинация с какви храни трябва да се приема?

Благодаря!!

# 773
  • Мнения: 11
Здравейте дами Simple Smile бременна съм в 15 г.с изследваха ми б12 и е 407 pg/ml не мога да разбера това нормално ли е или е нисък …

# 774
  • Мнения: 144
Здравейте искам да попитам кога си иследвахте б12 и д в коя седмица.

# 775
  • Мнения: 3 640
Павлина, аз няколко дни след положителния тест, за да видя начална точка и след това през 2 месеца.

# 776
  • Мнения: 277
Здравейте искам да попитам кога си иследвахте б12 и д в коя седмица.

Аз изследвах за 1 път в 8 г.с, след това контроли на 2-3 месеца.

# 777
  • Мнения: 5 002
Здравейте дами Simple Smile бременна съм в 15 г.с изследваха ми б12 и е 407 pg/ml не мога да разбера това нормално ли е или е нисък …
Хубаво е да е над 550-600, при бременност може и към 900.

# 778
  • Мнения: 5
Здравейте имам дефицит на Б12 и на D.
Аг-то ми каза да взема капки по 5000ед, но не успявам да открия. Има някакви варианти, но на едните например пише не се подходящи за бременни.
Та въпроса ми е някой ако е ползвал да сподели кои точно са били.
Подчертавам капки от 5000ед

# 779
  • Мнения: 921
Pallomma, според мен най-добре се чуйте с вашия АГ и уточнете дозата. Да не е имал предвид да взимате 5000 единици на прием, на седмица или нещо друго?

Общи условия

Активация на акаунт