С брак или без?

  • 34 946
  • 663
  •   1
Отговори
# 45
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
И в двата случая могат да се измислят добри решения в дадени казуси, но и могат да се забъркат големи каши. За мен  наследяването не е причина да се ожениш, не , за половинката. bouquet

# 46
  • Мнения: 272
Ние вече живеем 6 години заедно,но без брак.Сега планираме дете.Просто се замислям кое би било по добре за всички.От както сме заедно винаги сме събирали парите на едно място.Не е имало за мен или за теб.Нямаме имоти на свое име, живеем в жилището на родителите ми,но без тях(в чужбина са).Обичаме се много.До сега все отлагахме брака по редица обстоятелства,но сега покрай опитите за дете се замислих повече.

# 47
  • Мнения: 14 654
Зависи много от гледната точка. Ако говорим за силна любов между двама млади, изобщо не виждам причина да не се оженят и да градят семейство и дом заедно. Уж подписът не е важен, ама явно е, шом някои толкова се пазят да не го положат. Лично аз никога не бих родила деца от мъж, който не ми е предложил да се оженим, такива са ми убежденията - щом не може да се реши на първата стъпка, къде е тръгнал деца да прави.
Но ако говорим за улегнали вече хора, натрупали имоти и придобивки, с деца от предишни бракове, може да е по-разумно да не се женят. Ако съм в такава ситуация няма да се оженя, защото това ще ощети децата ми. А да подписвам предбрачни споразумения, за мен обезсмисля въобще идеята за брак. Ако всичко ще се дели на мое и твое, по-добре изобщо да не се обвързваме.

# 48
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
За да не ощетиш децата си им прехвърляш всичко преди брака с втория Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 24 839
За да не ощетиш децата си им прехвърляш всичко преди брака с втория Wink
И като ги пипне някой манипулатор, оставаш заедно с тях на улицата.

# 50
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Защо трябва да ги пипне? И защо трябва да са лесно манипулируеми?

# 51
  • София
  • Мнения: 24 839
Защо трябва да ги пипне? И защо трябва да са лесно манипулируеми?
Защото младите, налетели на дъртаци с по 10- 20 години по- големи, са лесна плячка.

# 52
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Кому е нужно такова обобщение?  Rolling Eyes Има млади хора, които не залитат по дъртаци.

# 53
  • София
  • Мнения: 24 839
Кому е нужно такова обобщение?  Rolling Eyes Има млади хора, които не залитат по дъртаци.
Добре, не е задължително да е дъртак.
Достатъчно е да бъде убедителен, че ако продадат жилището и вложат парите в едикакъв си бизнес, или каквото там се сетиш, за нула време ще си стъпят на краката и ще потекат реки от мед и масло.
Не обобщавам, а споделям опит от близки приятели и познати през годините.

# 54
  • София
  • Мнения: 16 169
За да не ощетиш децата си им прехвърляш всичко преди брака с втория Wink
И като ги пипне някой манипулатор, оставаш заедно с тях на улицата.


или ако детето реши да развива някоя безумна бизнес-идея с гаджето и заложи имотите....

По темата - за себе си след 2 брака със хубави, културни сватби изпъдих бившите.
Със Скъпия се разбираме и без брак. И дете исках без да подписваме, но той не пожела. Неговото дете щяло да ощети дъщеря ми като единствен наследник. Ние двете не се бяхме замисляли за това.
Няма как да се обобщава - всеки случай е различен.

# 55
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Такива приказки за ощетяване са ми непонятни. братя и сестри , които се обичат и уважават няма как да се ощетят.

# 56
  • Мнения: 14 654
Абсолютно права е Абсурт - на млади и зелени жилища не прехвърлям,, защото знам уж разумни млади хора какви глупости са способни да извършат. Пък и на стара възраст подпис не ми трябва, защото семейството за мен е смислено, когато ще отглеждаш поколение. Ако само ще си другаруваме, може и без подпис.

# 57
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Е ок тогава с клауза издръжка и гледане поне могат да се развалят  Grinning

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 878
Аз имам един брак 5 годишен зад гърба си и едно дете от него, и при развод подписа нищо не означава, започват едни разправии, едни делби, спорове за издръжка. Към ден днешен живея без брак вече 7-8 години с човек, който е много повече от съпруг за мен, детето ми си има най-накрая истински баща и изобщо нямам намерение да развалям идилията с подпис.

# 59
  • Мнения: 41 730
Аз имам един брак 5 годишен зад гърба си и едно дете от него, и при развод подписа нищо не означава, започват едни разправии, едни делби, спорове за издръжка. Към ден днешен живея без брак вече 7-8 години с човек, който е много повече от съпруг за мен, детето ми си има най-накрая истински баща и изобщо нямам намерение да развалям идилията с подпис.

Как точно подписът ще ти развали идилията? Като подпишете и ще ви пресъхне любовта, мъжът до теб ще се пропие или какво? Дали сега си щастлива, понеже си избирала умно и си имала късмет, или специално, защото не сте подписали? А дали предният ти брак се е провалил заради подписа, а не заради лош избор?

Много ми е странна тази аргументация, че подписът щял бил нещо да развали newsm78

Общи условия

Активация на акаунт