Бяла козметика - лице и тяло! (#3)

  • 108 452
  • 725
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 893
Аз съм много доволна от Юсерин. Пробвала съм много, но само той не ми омазнява и тежи на лицето, а попива веднага.
https://remedium.bg/sun-protection/eucerin-sun-cream-gel-oily-sk … n-spf50-50ml.html

+1  Peace Heart Eyes
Моя е тониран и много ми допада....
lunna pateka ,
Може ли линк към тонирания крем, който ползваш?

# 646
  • Мнения: 2 851
Понеже и аз съм със сух контур да споделя какво правя напоследък  Flutter

Гримирам се в 06ч. сутринта, свалям грима към 20-21ч. Слагам крем, редувам два в момента - този с ему и един на Корес. Следва масло, разполагам с ему и черно ямайско, накрая запечатвам с маска без измиване. След около 5 мин. нанасям коректор и съм готова  Peace
Черното рициново ямайско  за под очите ли го ползваш?

# 647
  • Мнения: 4 743

lunna pateka ,
Може ли линк към тонирания крем, който ползваш?

Ето този е:


Пак ще си го взема за лятото, че ми е на привършване.... Между другото имам и този:

И него харесвам, нежен и приятен, но една идея по-мазен се усеща на кожата лятото....

# 648
  • Мнения: 1 893
lunna pateka, много благодаря bouquet
Аз смятам да си взема светлия цвят, тъй като възнамерявам да започна употребата му още сега. Кожата ми е склонна към пигментации и грешката ми е, че започвам със слънцезащитата едва в началото на лятото.
Ако ползваш тъмния цвят, би ли споделила много ли е тъмен? А като покривност как се държи?

# 649
  • Мнения: 3 300
И аз ползвам слънцезащитата на Eucerin  няколко години от пролетта до късна есен и съм много доволна. Не е мазен кремът и нямам поражения от слънцето, а ходя много навън.
Bioderma са ми по-мазни и с фактор 50 хващам повече тен, отколкото с Eucerin с фактор 30.

За околоочния контур и аз натрупвам вече продукти и ми е много добре така.

# 650
  • Мнения: 4 743
Lirena, ако питаш за Eucerin ползвам Medium, не смятам, че е тъмен, а и аз имам светла кожа и се слива добре... По-добре провери в аптеките дали нямат мостри и си избери така цвета... Peace Аз този слънцезащитен го ползвам през цялата година, слагам винаги сутрин когато ще излизам навън и през зимата даже.... Имам склонност към петна, ползвам понякога домашен плодов пилинг и затова винаги съм със слънцезащита... Grinning

marigold, какво ползваш около очите?

# 651
  • Мнения: 1 893
lunna pateka, да, за Eucerin Medium питам. За съжаление, живея в провинцията и тук в аптеките никога нямат мостри( или имат, но не раздават Wink ). Козметика пазарувам предимно, когато пътувам в столицата и най-вече онлаин.
Ще поръчам Medium, ако се окаже  тъмен за сега, ще го оставя за лятото.
Петната и мен ме тормозят, въпреки, че не са силно изразени, но правят тена ми неравен, затова  постоянно съм с ФДТ и пудра. Би ли споделила какъв домашен пилинг ползваш?
Благодаря ти още веднъж bouquet

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 22:14 от Lirena

# 652
  • Мнения: 156
Може ли да ми препоръчате хубав крем за лице с 50ти фактор?
ФИЛОРГА ДЕФЕНС UV SPF 50+

# 653
  • Мнения: 4 743
Lirena, след второто ми раждане кожата ми стана фоточувствителна и ми се появиха бледи петна на скулите... Мазах ги зимата с избелващи кремове, ефекта не беше много траен и реших да пробвам плодов пилинг... Миналата зима си взех този пилинг

и крема към него и мога да кажа, че доста ми оправи и изравни тена.... Задължително фактор 50+... Тази зима нямам много поражения от лятото и реших да не вземам пак пилинг, а да се справям с избелващ крем. Взех този на Талго, мезо-маската на Филорга и един био-ретинолов крем, който също уж избелва... Сега съм само на тях и фактор 50+... Зимата почти мина и няма време да почвам пилинг, защото не е добре при склонност към петна да се ползва когато има слънце....  Но и нямам такава нужда, поне за сега...  От някои масла също виждам изсветляващ ефект, често ексфолирам и правя маски за лице... Не слагам ФДТ, само CC-то на Eucerin и отгоре пудра... Ако си свикнала на добро покритие от ФДТ, имай в предвид, че СС-то не дава такова покритие като ФДТ...Аз имам и ВВ-кремове и също не покриват както ФДТ... Ако държиш на покритие, по-добре май за теб ще е да вземеш нормален слънцезащитен крем (не тониран) и да смесваш с твоя си ФДТ... Peace

# 654
  • Canada
  • Мнения: 3 481
Скрит текст:
Понеже и аз съм със сух контур да споделя какво правя напоследък  Flutter

Гримирам се в 06ч. сутринта, свалям грима към 20-21ч. Слагам крем, редувам два в момента - този с ему и един на Корес. Следва масло, разполагам с ему и черно ямайско, накрая запечатвам с маска без измиване. След около 5 мин. нанасям коректор и съм готова  Peace
Черното рициново ямайско  за под очите ли го ползваш?

Да, цялата комбинация прилагам в зоната под очите  Peace

Две лета поред карам със слънцезащитнията на Апивита, тази година поръчах Korres Sunscreen Spf50 Tinted Face Cream with Yogurt for Sensitive Skin. Имам две основни изисквания към този вид кремове - да са с физични филтри и водоустойчиви.

Април ще съм на място с много силно слънце, разчитам на Корес и минералната защита на Uriage  Peace

# 655
  • Мнения: 1 893
lunna pateka,
Да, почти винаги съм с ФДТ. И грешката ми е, че съм разчитала на фактора, който има ФДТ, а той е със SPF 15, който изобщо не е достатъчен.  Ще последвам съвета ти и ще взема неоцветения крем на Eucerin, или светлия вариант на СС -то. Него мога също да смесвам с фондьотените си. Аз често смесвам ФДТ, тъй като все не мога да си улуча точния цвят - или ми е тъмен, или светъл.
Благодаря още веднъж bouquet

# 656
  • Мнения: 3 300
lunna pateka, от може би 8-9 години ползвам околоочен крем Shiseido Bio Performance. Въпреки неправилното слагане на коректор и грубо търкане, когато го размазвам, кожата ми под очите ок.

От седмица-две съм с Талго Silicium под очите. След него - или когато е попил напълно, или ако нямам време, без да попива, слагам Avon Avon Anew Reversalist.
И двата крема заглаждат фините линии и ми харесва така да ги слагам един след друг.
вечер преди лягане слагам само крема на Avon, защото от него със сигурност не подпухвам.

Shiseido пак си го имам, има ефект върху бръчици много добър.
Тъмни кръгове не опитвам изобщо да залича с крем, ползвам коректор. Подпухналост гледам да не си докарвам с продукти - от някой отичам. Ако ям солено преди лягане, се събуждам отекла.

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 16:37 от marigold_

# 657
  • Canada
  • Мнения: 3 481
marigold, какъв коректор ползваш? Приключвам опаковка от този и се колебая пак него ли да взема или да потърся нов.

Важно ми е да не се врязва в линиите, този се справя чудесно в това отношение. Сякаш ми се иска обаче една идея по покривен да е. Проблеми с подпухване нямам, дори напротив, след отслабване, хронична умора и недостатъчен сън имам леко хлътване и тъмни кръгове под очите. Не е драстично положението, но аз си ги виждам  Flutter

# 658
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Ще взема и аз да пробвам Шисейдо...Проблемът при мен е отпускането на горния клепач, което мноооого ме дразни Crossing Arms Ползвам сега околоочния на Лиерак от серията Лифтисим и който го дават за този проблем, но засега разлика не виждам, пък била тя и минимална..

# 659
  • Мнения: 3 300
Foncé, коректорът ми е True Match на Лореал. Доволна съм, покривен е, намерила съм си цвят.

Паднал клепач съм имала винаги и не виждам да ме загрозява. Сега не обръщам внимание колко още е паднал. Аз и не слагам няколко цвята сенки, за да ме дразни и пречи на сенките.
Честно казано много дефекти си намерих, като чета тук, иначе и през ум не би ми минало да си откривам някои от тях.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт