Бяла козметика - лице и тяло! (#3)

  • 106 770
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • In transit
  • Мнения: 11 834
Момичета, имам нужда от препоръка за добър околоочен крем против торбички.

забелязала съм, че тъмни кръгове се появяват при редовно недоспиване, т.е се коригират донякъде с добър сън. Торбички се получават при задържане на течности или някакво вътрешно заболяване мисля също. Като ефект може да ти помогне мъничко този крем: http://eu.feelunique.com/p/La-Roche-Posay-Redermic-R-Eyes-15ml има кофеин в него и освежава погледа. Също действа добре при бръчки като ги заглажда.

# 691
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Момичета, коя комбинация предпочитате вие:
1. Крем за лице с висок слънцезащитен фактор и върху него нормален фдт
или
2. Крем за лице без фактор и фдт с висок фактор.

Много се колебая тази година на какво да заложа.  Thinking

Най-удачна според мен е комбинацията: крем за лице с висок фактор + фдт с висок фактор. Peace
Особено за лятото.

# 692
  • Мнения: 310
Момичета, коя комбинация предпочитате вие:
1. Крем за лице с висок слънцезащитен фактор и върху него нормален фдт
или
2. Крем за лице без фактор и фдт с висок фактор.

Много се колебая тази година на какво да заложа.  Thinking

Най-удачна според мен е комбинацията: крем за лице с висок фактор + фдт с висок фактор. Peace
подкрепям.
Фдт ще намали, ако не препокрие напълно всякаква ув защита на крем с фактор.

# 693
  • София
  • Мнения: 1 956
Оф! Ще откача! Току що си сложих новия ми слънцезащитен на svr  тониран , минерален , фактор 50... Да му се не види! Той не става за хора с по-тъмна кожа! Писна ми от тези слънцезащитни!

# 694
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 482
Оф! Ще откача! Току що си сложих новия ми слънцезащитен на svr  тониран , минерален , фактор 50... Да му се не види! Той не става за хора с по-тъмна кожа! Писна ми от тези слънцезащитни!
Белее ли много, хич ли не попива  Rolling Eyes

# 695
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Един от любимите ми слънцезащитни кремове е ето, този: Alba Botanica, Natural Very Emollient Sunscreen, Pure Lavender, SPF 45. Heart Eyes

С физични и химични филтри, попива бързо, много хидратиращ, не белее. Hug

# 696
  • Мнения: X
Аз за лятото смятам да си взема СС крема на Шанел,за който питаше Ани преди няколко страници.Наскоро го тествах в Сефора и си определих цвета,страхотно озари кожата,придаде й сияние и сочност .И понеже е с 50 фактор,мога да мина и без слънцезащитен отдолу,а само с дневен крем за основа.Покривността е средна,която  мен вече повече ме устройва на фона на много покривни ФДТ-ни,които ми правят лицето като маска и подчертават бръчките стократно.Аз не ползвам тониран продукт всеки ден,според зависи съм с дневен крем+слънцезащита или дневен крем+тонирана слънцезащита,на която до сега се налагше да помогна на цвета с добавка на фдт,за да ми се адаптира по-добре към тена.Но СС на Шанел ми пасна идеално.

# 697
  • София
  • Мнения: 20 093
Оф! Ще откача! Току що си сложих новия ми слънцезащитен на svr  тониран , минерален , фактор 50... Да му се не види! Той не става за хора с по-тъмна кожа! Писна ми от тези слънцезащитни!
Да, той е за много бяла кожа. Не го ли пробва от тестерче преди това?
На мен ми е любим - единственият, който е достатъчно светъл и неизсушаващ за моята кожа от тези, които се продават в аптечната мрежа.

подкрепям.
Фдт ще намали, ако не препокрие напълно всякаква ув защита на крем с фактор.

Тогава какъв е смисълът да се слага кремът с фактор, щом ще се разчита на слънцезащитата от ФДТ? Освен това, когато се слагат два продукта с фактор един върху друг, това не увеличава степента на защита /например ако кремът и ФДТ са с фактор 30 всеки, защитата не става двойно по-голяма, остава си същата/.

Последна редакция: вт, 28 фев 2017, 16:55 от Reinа

# 698
  • Мнения: 4 734
И според мен няма нужда и крема и слънцезащитата да са с висок фактор... Идеята е да имаш нанесено нещо с фактор 50+ например... Или крема да е такъв или слънцезащитен крем с този фактор... За тези, които слагат задължително ФДТ, СС-, ВВ-кремове важи същото правило - или крем с голям фактор и тонирани без фактор или обикновен крем + тонирани с фактор... Това натрупване е излишно, по-важно е според мен да се подновява фактора, защото той действа до няколко часа или до измиване на лицето... Peace

Между другото има много слънцезащитни кремове, които са ментета и фактора им не отговаря на написания и не пазят както трябва... След такива кремове може да се сдобиете с много слънчеви петна например... За това само изпробвани марки, да се гледа срока на годност и кога е отворен един крем...  Mr. Green

# 699
  • София
  • Мнения: 20 093
А, аз и от доказани и изпробвани марки съм си патила, та и това не е гаранция. Сякаш различните кремове пазят различно.

# 700
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Тогава какъв е смисълът да се слага кремът с фактор, щом ще се разчита на слънцезащитата от ФДТ? Освен това, когато се слагат два продукта с фактор един върху друг, това не увеличава степента на защита /например ако кремът и ФДТ са с фактор 30 всеки, защитата не става двойно по-голяма, остава си същата/.

Не разчитам на защитата само на фдт или пък само на крема. Разчитам и на двете. Дори и ако се окаже слънцезащита "менте", както казвате, все единия ще ме пази. Не съм казала, че защитата става двойна - аз се подсигурявам двойно: по-добре да се намажа с два продукта с висок фактор, отколкото само с един с висок фактор. Ако все пак съм решила да ползвам два продукта един след друг. Ако няма да се гримирам и само крем/лице с висок фактор ми е ок! Peace

# 701
  • София
  • Мнения: 20 093
Белл, коментарът ми е насочен изцяло към изказването на vasiris  Peace

# 702
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Белл, коментарът ми е насочен изцяло към изказването на vasiris  Peace


Няма нищо, аз да се включа (ни в клин, ни в ръкав)... Joy

# 703
  • Мнения: 310
Аз отговорих на въпроса на ani, като избрах втория вариант. Peace
не съм казвала, че разчитам на защита на фактора на фдт-на. В никакъв случай не се сумират защитите, остава само горната.

# 704
  • София
  • Мнения: 20 093
Няма нищо, аз да се включа (ни в клин, ни в ръкав)... Joy
Белл,  Hug В спора се ражда истината.  Grinning

vasiris, погледни си отново цитата - не изглежда като отговор на въпроса на ани.  Peace

Иначе смятам, че всеки има право да се пази както му харесва и по начина, който работи най-добре за него. Просто споделих личното си мнение /и не ангажирам никого с него, още повече, че борбата ми с пигментациите е с променлив успех/, че двойната защита е излишна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт