Westworld

  • 70 213
  • 790
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 8 295
Акане беше "майката" гейша... Simple Smile Но и аз си помислих,че ще възкреси момичето.
А това с индианците кво беше...?Ще и помагат или...?

Вероятно в следващите серии ще разберем. Но определено не искат да се конфронтират с нея.

# 721
  • Мнения: 25 350
Клип с Нолан от официалния акаунт в Туитър.

# 722
  • Мнения: 6 411
Клип с Нолан от официалния акаунт в Туитър.

Не ми тръгва клипът.

# 723
  • Мнения: 25 350
Не знам защо така. При мен си върви нормално.
Свалих го и го качих във vimeo

# 724
  • Мнения: 6 411
Благодаря, изгледах го.

# 725
  • Мнения: 36 666
Днешният епизод отговори на много въпроси и се усещаше почти като финален - имам чувството, че до края на сезона биха могли (стига да искат) да поставят окончателен финал. Направо се чудя какво ще измислят за следващия сезон! Flushed Прекарахме повече време с по-малко любимите персонажи, но поне мистерията се разплита - за мен епизодът и сезонът са достатъчно силни и не знам защо някои се оплакват.
Обичам "Изгубени", но там 90% от въпросите свързани с Острова, останаха без отговор. Докато тук изглежда ще има ясен отговор на всичко, рано или късно.

# 726
  • Вестерос
  • Мнения: 38 347
дай спойлер!

# 727
  • Мнения: 25 350
И аз четох отзиви из руските форуми, че епизода бил страхотен.
Ще го гледам довечера вероятно, но нямам нищо против някой спойлер.

# 728
  • Мнения: 36 666
Направо резюме на по-съществените неща Wink
Скрит текст:
Форд излезе от Люлката - вече е в главата на Бърнард и от време на време го контролира. Каза, че ще помогне за революцията и че хостовете (поне водачите - като Долорес и Мейв) наистина са свободни, но нямат достатъчно силни инстинкти и са обречени да бъдат унищожени от хората, затова той ще се намеси. Джеймс Делос наистина е искал да превръща хора в хостове, с цел постигане на безсмъртие - не само себе си, искал е да прави бизнес от това. Каквото и да е в главата на Абърнати, е свързано с този въпрос. Форд функционира идеално в Люлката (и в главата на Бърнард), но ако се опита да бъде самостоятелен, ще се повреди като Делос - той самият го каза. Според него, хостовете са оригинални творения и са по-съвършени от хората, а опитите на компанията са грозни и порочни.
Дъртия Уилям едва не умря, но явно иска да продължи "играта" - предполагам, че Форд го използва и не става дума за игра предназначена специално за него - просто той е разиграваният.
Долорес взе пластмасовото нещо от главата на баща си. Чудя се дали Абърнати е мъртъв завинаги или ще го съживят, когато нещата утихнат?
Мейв е на косъм от смъртта и за пореден път изгуби дъщеря си Sob Сайзмор я спаси, уж че му била нужна, а после май съжали, че е викнал помощ - предполагам, че ще й помогне отново. Спасителният отряд от Хектор, Армистис(?) и нейната двойница-японка (и Феликс) ги няма - може би ще вземат момиченцето от индианците и ще го съберат отново с Мейв - поне се надявам да стане така..
Стана ясно, че Мейв не може да контролира осъзнатите хостове.
Изгубихме Лорънс ("партньорът" на дъртия Уилям) и Анджела - ще ми липсват, дано да ги върнат...

Гледах и трейлъра за следващия - ще бъде за индианците; искат да плачем, когато Долорес им види сметката...

# 729
  • Мнения: 25 350
И аз изгледах серията.
Скрит текст:
Да, изясниха се много неща, но аз се обърках относно Бърнард. Направо си помислих, че има задействани няколко хоста Бърнард. Или да не са няколко, но поне два.
Докато бяха с Елси и той "се срещна с Форд" се чуваха гласовете на специалния отряд. Т.е. беше в една времева линия с тях. После се оказа, че Бърнард седи срещу Хейл и им казва къде се намира ключът от главата на Абърнати.
Моля, някой да го обясни, че тотално се обърках.

Все си мислех, че Долорес ще помогне на Мейв. Да, ама не. Определено сценаристите искат да я направят чудовище. От една страна тя се бори за всички, не преследва само собствените си цели като Мейв. Нейната пък единствена идея е да спаси момиченцето, което смята за своя дъщеря. Аз все си мисля, че Форд и е заложил тази идея нарочно.. има нещо зад това.
Мейв много хубаво й го каза за Теди. Превърна го в масов убиец...

Съжалявам за Лоурънс, беше ми симпатичен. И за Анджела също.

Радвам се на завръщането на Форд. Уникален актьор е Хопкинс, уникален.

Още нещо щях да пиша, но забравих. Joy

# 730
  • Мнения: 36 666
Скрит текст:
Забравих да спомена Клементайн Cry
Значи, с Бернард нещата стоят така - разговорът от предишния епизод (когато Долорес го разпитваше), се е случил преди десетилетия, когато Форд го е създал. Той е искал Бърнард да е копие на Арнолд, а Долорес е познавала Арнолд най-добре. Което доказва, че дори в миналото тя е била поне малко осъзната.
За сегашния епизод - в началото го питат къде е Абърнати. Той започва да си спомня (т.е. от този момент, до връщането му в стаята с Шарлот, всичко с него е спомен). Бил е в Люлката с Елси, след това Форд се самоинсталира в него. След това му нареди да поизбие охраната (може би и Елси?), обаче Бърнард е добър по природа и не може да го направи. Затова Форд временно поема контрола над него и той не може да си спомни ясно какво е станало от този момент нататък. Не сме сигурни от къде знае къде точно се намира чипът на Абърнати - тези моменти (какво е правил, докато е бил под контрола на Форд) още не са давани. Може и да пропускам нещо.
В момента "Западен свят" прилича изключително много на "Бойна звезда Галактика", само че Бог е заменен от много по-разбираем персонаж - Форд, а и целият тон на сериала е по-драматичен. Simple Smile

# 731
  • Мнения: 25 350
Да, това е възможно обяснение, но за мен продължава да е доста объркващо.
"Бойна звезда Галактика" съм го гледала няколко пъти + съпътстващите го филми. Joy Любим ми е. И там си имаше драма и съспенс и всичко, каквото трябва да има в един качествен сериал, но някак нещата бяха доста по-логични, поне за мен. Сценаристите се справиха по-добре. Но може и аз да не съм на вълна да го разбера Западния свят.

 

# 732
  • Мнения: 36 666
"Западен свят" нарочно е конструиран по този начин - за да бъде нещо като сериал - загадка. По това прилича по-скоро на "Изгубени".
Но приликите с Бойната звезда са прекалено много -
Скрит текст:
1. Осъзнати роботи, които искат да отмъстят на човечеството.
2. Любовта на Уилям към Долорес (все още не е сигурно дали ще има някакъв изход или просто пътищата им ще се разделят окончателно).
3. Фигурата на Бог/Форд, който дърпа конците.
4.Приказките за бъдещето на човечеството.
А имаше и визуални препратки (от тези, на които американците викат "великденски яйца") - когато Армистис изглеждаше точно като Каприка 6 в гръб (на партито на Уилям); Бърнард общува с Форд по същия начин, по който Балтар разговаряше с "ангелката" Каприка - и по същия начин е длъжен да изпълнява командите му; копията на Бърнард напомнят за сайлоните.

# 733
  • Мнения: 25 350
Да, приликите са доста. Самата идея за роботите, които се обръщат срещу създателите си е 1:1. Но, има едно голямо но и то е, че в БЗГ силоните бяха осъзнати и доразвили се сами. Имаха някаква философия, религия или както и да го наречем. Докато тук са някак хаотични, общо взето не знаят какво да правят и къде се намират.. с малки изключения - Долорес и Мейв. Бърнард е супер объркан, а сега с Форд "в главата си" още повече. Да не говорим за Теди (много ме е яд като гледам в какво го превърнаха).
Иначе сред хората има силни персонажи, и в БЗГ беше така. Е, някои се оказаха силони, ама карай Joy Много съжалявам, че "Каприка" не потръгна и не го продължиха, както и "Кръв и хром" (може и да бъркам името на онлайн сериала, който направиха за младия Адама).
Отплеснах се, съжалявам.

# 734
  • Мнения: 36 666
И аз харесвах "Каприка" Simple Smile
Една от основните критики към БЗГ беше за включването на религиозна тематика - Бог, пророци, ангели, видения - някои фенове на хард кор фантастиката мразят този род неща. В "Западен свят" те отсъстват - поне в буквалния смисъл. Никой не може да го критикува, че не е чиста фантастика. Сигурно към това са се стремили създателите му.

Общи условия

Активация на акаунт