Westworld

  • 70 262
  • 790
  •   1
Отговори
# 705
  • Вестерос
  • Мнения: 38 380
А за мен беше тест от страна на Уилям

# 706
  • Мнения: 36 905
Сега го гледам пак по тв-то. Той определено беше впечатлен от отговора й - дали защото беше тест, или защото самият той не помни нещата по същия начин?
Освен това, Уилям почти се разплака; може би има нещо повече, което нарочно не ни казват. 

# 707
  • Мнения: 25 351
А за мен беше тест от страна на Уилям
това пък изобщо не ми мина през ума, но сега като го каза.. а дали дъщеря му издържа теста или се оказа хост? Уилям определено реагира странно на отговора й.. разчувства се сякаш.

Дано Долорес е доволна от това, в което превърна Теди. Той обаче осъзнава промените, но не знам доколко се харесва в новия си вариант. Според мен не много ...

Интересно Мейв опита ли се изобщо да повлияе на индианците при спасяването на "дъщеря си"?

Това с изтръгването на сърцето на мъртвата Сакура някаква японска традиция ли е или за да стане по-драматично са го включили? Не разбрах дали Мейв обясни на японския си аналог какво се случва всъщност. Кои са те, сюжетите и т.н.

А по кое време беше онзи разговор на Долорес и Бърнард в началото на епизода? Ще излезе, че Долорес отдавна  е наясно, че той е хост.. или, пък се случва в настоящето.. много объркано, много.

Хубава беше серията, на мен ми хареса.. постави много нови въпроси, а не отговори май на нито един. Joy

# 708
  • Мнения: 36 905
Малко повече впечатления от епизода (нали вече го излъчиха за първи път):
Скрит текст:
Разговорът между Бърнард и Долорес, според мен или е точно преди събитията в първи епизод, когато намериха езерото с издавените хостове, или се развива във виртуалното пространство (Люлката) - нали казаха, че всеки има двойник там....Може и да е съвсем друга ситуация - според трейлъра за следващия епизод, съвсем скоро ще видим многото Бърнардовци на склад. Може Долорес да е активирала един от тях, за да си прави експерименти? Утре ще изгледам някое пояснително видео - хората, които ги правят са много наблюдателни и може да предложат по-добро обяснение Laughing

Струва ми се, че ако Акане не беше извадила сърцето на Сакура, можеше да я съживят, както стана с онези войници от началото на сезона Pensive Феликс трябваше да се сети за тази възможност...
Впрочем, изумява ме колко добра душа е Феликс, дано да не го убият.

Познах, че дъщерята на Мейв ще си има нова майка - чудя се какво ли ще стане сега? Дали тя ще отхвърли категорично Мейв, дали това ще я нарани психически?

Радвам се, че Анджела махна трънния венец - външният й вид ме потискаше. Все още не знам какво да мисля за Теди - не съм убедена, че е осъзнат, просто е пренастроен (като онзи стрелец, който беше пренастроен от Бърнард - в случая изглежда са правени по-дълбоки промени).

И най-важното - разбрахме как Форд влиза в умовете на различни хостове, за да стряска Уилям и да му дава инструкции. Бърнард го е вкарал в Люлката - той е второто човешко съзнание, за което говореха в пещерата на Делос, нали така? Тогава какво се крие в Абърнати?? ...Как само излъгаха зрителите, че Антъни Хопкинс няма да участва повече Stuck Out Tongue Winking Eye Smiling Imp

# 709
  • София
  • Мнения: 27 368
Не знам, честно казано последните два епизода не ми допаднаха нещо. Като цяло 1 сезон бе доста по-силен и въздействащ. Не ме изненадаха, че детето на Мейв си има нова майка, нито с лошата версия Теди 2.0, любопитно ми е само за предстоящия разговор в люлката между Бърнард и Форд. Дано Хопкинс участва, дори и само по този начин, за да вдигне малко нивото. Жалко, че май няма да видим повече Санада и гейшата. Раздялата на групичката на Мейв с тях бе много силен момент.
Когато Уилям каза на дъщеря си, че ще тръгнат на сутринта бе ясно, че ще я изостави. Според мен тя мина теста и той разбра, че тя не е хост. Но по дяволите не искам Уилям да е хост, не го вярвам това и не виждам логика, макар че могат да го извъртят както им увърта.
Отдавна искам да го кажа, но последните години прекалено много се феминизират американците. Това си е във всяко второ шоу и касов филм. Сега измислиха и Капитан Марвъл. Малко им е Супергърл и Жената чудо.
Реално в този наистина епичен и страхотен сериал, който вълнува милиони фенове по света ни показват три силни жени, които командват наред и всичко живо се съобразява с тях. Мейв, Долорес и Хейли. Добре, че е Уилям. Най-силния мъжки образ като контраст, остава да го опропастят и него ако се окаже, че е хост, което обаче ми се вижда абсурдно както вече писах.

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 01:29 от Diavolo

# 710
  • Мнения: 36 905
Факт е, че феминизацията на американските сериали изглежда леко насилствена и фалшива. В отделни случаи се получава, но в повечето е жалка история. За мен, в "Западен свят" има впечатляващи женски образи, но най-значимият герой (добър или лош), определено е Уилям. Всъщност, все още мисля, че има голяма вероятност в един момент да бъде заменен от хост, който ще изглежда като младия Уилям, така че не е чак толкова важно дали той в момента е хост, или не.
Скрит текст:
Феминистка корица на телевизионно списание (и Долорес е тук) - изглежда още минават за много оригинални))
Скрит текст:
Между другото, не съм съгласна с тая история за равното заплащане (сигурно сте чели за това). Актьорите трябва да получават заплащане, което да отговаря на значимостта на ролята им в сериала. Очевидно - Долорес е ключов персонаж и би било изненадващо, ако Евън Рейчъл Ууд не получава един от най-високите хонорари от каста. Същото се отнася и за Мейв, както и примерно за Денерис от ГоТ. Обаче е тъпичко да изискват всяка жена в относително значима роля да получава равно заплащане с колегите си мъже, само защото е жена, дори когато героинята й е със значително по-малко присъствие в епизодите. Ако става дума за любовен сериал, в който и двамата герои са с равни роли - хубаво, но ако става дума да кажем за криминален сериал, който носи името на персонажа (мъж), а ролята на основния женски персонаж е само поддържаща, ми изглежда нахално актрисата да очаква същото заплащане и да си въобразява, че са равни (защото не са).

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 41 010
Аз не схванах за Форд...Бърнард се върна в началото от където все започваха историите,нали така?Та това е хост,той е жив и е във времева линия или...?

# 712
  • Мнения: 36 905
Скрит текст:
Не, Бърнард влезе в Люлката - това е тяхната Матрица, както изглежда. Там се съхраняват програмите на всички хостове - той не очакваше буквално да ги види, но явно целият свят на парка е преповторен вътре. Преди да влезе, двамата с Елси установиха, че "нещо" мистериозно отблъсква опитите на програмистите да поправят системите на парка и хостовете - това нещо явно е Форд, чието съзнание е вътре. Вероятно Бърнард го е поставил там - той нали не помни добре какво е правил. Докато е вътре, Форд няма физическо тяло, но има достъп до всички системи на парка - така наблюдава Уилям и от време на време влиза в някой хост, за да разговарят.

# 713
  • Мнения: 8 335
Скрит текст:
Не, Бърнард влезе в Люлката - това е тяхната Матрица, както изглежда. Там се съхраняват програмите на всички хостове - той не очакваше буквално да ги види, но явно целият свят на парка е преповторен вътре. Преди да влезе, двамата с Елси установиха, че "нещо" мистериозно отблъсква опитите на програмистите да поправят системите на парка и хостовете - това нещо явно е Форд, чието съзнание е вътре. Вероятно Бърнард го е поставил там - той нали не помни добре какво е правил. Докато е вътре, Форд няма физическо тяло, но има достъп до всички системи на парка - така наблюдава Уилям и от време на време влиза в някой хост, за да разговарят.

Много хубаво обясняваш!  Hug

# 714
  • Мнения: 14 514
Да и аз благодаря за обясненията на Тифани, че снощи май нищо не разбрах.

Относно феминизацията, съм много съгласна, но за филмите за възрастни как да е. Ами в детските анимации ако видите какво е - направо им казват, че момичето сваля момчето, той е като спящия принц и тя пристига да го спасява Joy

Иначе тук пропускате един главен герой - Бърнард.

# 715
  • Мнения: 25 351
Скрит текст:
Не, Бърнард влезе в Люлката - това е тяхната Матрица, както изглежда. Там се съхраняват програмите на всички хостове - той не очакваше буквално да ги види, но явно целият свят на парка е преповторен вътре. Преди да влезе, двамата с Елси установиха, че "нещо" мистериозно отблъсква опитите на програмистите да поправят системите на парка и хостовете - това нещо явно е Форд, чието съзнание е вътре. Вероятно Бърнард го е поставил там - той нали не помни добре какво е правил. Докато е вътре, Форд няма физическо тяло, но има достъп до всички системи на парка - така наблюдава Уилям и от време на време влиза в някой хост, за да разговарят.

Благодаря за разясненията. Да, Елси го попита къде е и веднага показаха сцената с Форд, но аз се зачудих  дали пак не показват друга времева линия, отпреди настоящето, както и преди се е случвало.
Люлката вероятно ненапразно е кръстена така, явно началото на всичко е там.
Аз мисля, че ще има хост на младия Уилям, но и старият ще си го има. Ще е интересно да се срещнат двамата.

Абсолютно съм съгласна, че феминистките малко преиграват вече. Както и цялата политкоректност в Холивуд ми идва много на мен. Наградите, заплащането и всичко останало трябва да е според заслугите и работата, която си свършил, а не според пол, религия, етнос, раса и т.н. Те едва ли не искат квоти да има, което е безумие в изкуството.
И в троновете и в прислужницата и тук има много, много силни женски образи, което е хубаво. Но май нещата се задълбочават и промиват мозъците на децата вече... отиват в крайности, което никога не води до нещо хубаво.

# 716
  • Мнения: 36 905
Сега гледах обяснително видео за кучето, което Бърнард видя във виртуалния свят - бях забравила за това, но се е споменавало в първия сезон(не знам дали е спойлер - по-скоро е метафора, на която се базират разни теории). Форд разказваше на един от хостовете, как като бил малък, баща му довел състезателна хрътка за домашен любимец. Работата на тези кучета е цял живот да преследват изкуствен заек и животът им преминава в безкрайно повторение (използва думата примка - т.е. loop като при хостовете). След като била освободена, хрътката веднъж видяла котка, която много й заприличала на заека-примамка - подгонила я и след като я заловила, я разкъсала. Най-тъжното било, че кучето не знаело какво да прави след това - просто си стояло на едно място и не знаело как да реагира.

Според авторът на видеото, историята с хрътката е метафора за ролята на Форд в цялата история - уж искал да подскаже, че за разлика от хрътката, той има план и знае какво ще прави, след като постигне целта си. Според мен е метафора най-вече за Долорес и Мейв (едната иска да завладее света, другата искаше да открие дъщеря си, но после какво ще стане?), но и за всички други осъзнати хостове. Дали ще могат да използват свободата си и дали ще бъдат по-щастливи, след като веднъж достигнат целите си?

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 41 010
Ееее,как добре ги казвате нещата  Grinning

# 718
  • Мнения: 6 432
...
Мейв и нейната телепатия - защо не я ползва по-рано? Защото това не беше нейната битка? Тогава изобщо не трябваше да я ползва и впоследствие. Единствено Сайзмор беше забавен в тази серия. И им помогна, е да, защото и на него му се живее. Grinning
Мейв се учи в движение. Не знаеше, че може да говори японски и Феликс й каза, че може и тя така "се сети" все едно. От там тръгна "мисловният" й процес, че може да се обучи и на друго- да комуникира на телепатично (уайър лес най-вероятно) ниво с другите хостове. Все едно Феликс и даде подсказката в началото и тя почна да се надгражда.
Мейв вече беше я ползвала телепатията. Имах предвид да я ползва пак преди да убият Акане (дано не бъркам името).  Както и да е.

Скрит текст:
Уилям също я помисли за хост. Според мен не е, но кой знае...
Скрит текст:
Да, помисли я, но след недоразумението дали тя или майка й са се бояли от слоновете, не знам защо сметнах, че Уилям е хост. Той осъзна, че има нещо нередно.
Хм, интересно предположение.

На мен и този епизод засега не ми хареса. Отвориха се още повече въпроси (ами то, оттук дадат малко, оттам - малко). Хубаво, че сте разяснили за Люлката, че ми беше много мътно какво е това. Съзнанието на Форд е там, ми то тогава какво от това, че е умрял физически, на него това не му е важно така да се каже (не му трябва тяло). Grinning
За Мейв се очакваше да е така - тя не знам какво си представяше. А индианците - те не закачаха хора, но хостове - ?
Долорес може и да не е много доволна от новия Теди, но каквото сам си направиш, нали ...
Времевите линии при Бърнард са ми все загадка. Ако може да ги изясните ... ще е ок. Joy
А аз пак ще изгледам епизода, може пък повече да разбера и повече да ми хареса. Wink

Последна редакция: вт, 29 май 2018, 15:35 от ina.ina

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 41 010
Акане беше "майката" гейша... Simple Smile Но и аз си помислих,че ще възкреси момичето.
А това с индианците кво беше...?Ще и помагат или...?

Общи условия

Активация на акаунт