Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 11

  • 75 342
  • 776
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 320
На мен  ми взеха преди нова година от Одрин клексан от една от аптеките до джамията в центъра,българка работи там.Бях дала копие и оригинала на рецептата,защото можеха да я искат на границата.
Значи ще пробвам с копие на рецептата...

# 661
  • Мнения: 2 999
До сега само веднъж са ми искали на границата рецепта за недикаментире които нося със себе си. Така че става. Купувала съм и без рецепта, така че си е до късмет. Можеш да пробваш.

# 662
  • Мнения: 325
В темата: "Инвитро в Истанбул" има много момичета, които са в процедура в Турция или тепърва ще тръгват.
Пишете им за Клексан-отзивчиви са винаги!

# 663
  • Мнения: 644
Moмичета, задравейте.
На кратко за мен, след два аборта в (5 и 6 седмица) направих изследване за тромбофилия, което се оказа + , последва преглед при проф. Паскалева, която ми изписа Фраксипарин 0,3 от момента на положителния тест. След първия аборт имах големи кръвоизливи,заради това тя  ми препоръча да не вземам аспирин, предварително. Мислех да се запася с поне една две дози, т.к. подновихме опитите, а на нас бързо ни се получават нещата, макар и не много успешно. Реших все пак да взема аспирин (през ден) за да увелича поне малко шансовете за успех. Но идва и големия проблем,  от къде да намеря фраксипарин, днес една аптекарка ми каза, че в София никъде няма да намеря. Наистина ли е така ? Имате ли някаква информация, или за някои град около София?

# 664
  • Мнения: 877
Alady,в София опитай в аптека Адонис в подлеза на метростанция Сердика,също в една малка аптека срещу Александровска болница-входа,който е по-близо до Света Екатерина.Миналата седмица там намерих фраксипарин от 0.6,като ми казаха,че имат и от другите разфасовки.Рецепта не са ми искали.

# 665
  • Мнения: 31
И аз тези дни обикалям за фракси и няма и няма. Не можем всички да си купуваме лекарствата от чужбина. Не е нормално. Подписах 2 петиции и ви съветвам и вие момичета да подпишете. Макар че  надеждите ми петициите да ни решат проблема са малки.
Достатъчно е обаче да се появи репортаж за липсата на Фраксипарин, а и на инсулин, както разбрах, в някоя гледана телевизия и ще видим резултати на мига. Така че да търсим познати репортери, така се решават всички проблеми в БГ, уви....

# 666
  • Мнения: 1 782
Днес си купих две кутии Клексан от аптека Фармастор в Овча купел, срещу Фантастико - в София.
Има и в тази до НКБ. Писах на самата верига във фейсбук, за съжаление не работят с куриер, но веднага ми казват в кои аптеки има. Позната на мой познат твърди, че Софарма изпълняват поръчки и зареждат Фармастор и още някаква верига беше ...

# 667
  • Мнения: X
Последните количества Фракси от аптечната мрежа на шефа си изкупих, но ми трябват още 7 дози 0,6. Предполагам и в малката аптека до Св. Екатерина няма да имат вече... Ако някой намери някъде в страната, моля да пише в темата.

# 668
  • Мнения: 481
Привет момичета направихме една група за тромбофилия и бременност и не само. Може да заповядате и във фейса, ако ви е удобно, да споделяте и там богатия сисиопит опит и да се насочваме къде има и няма лекарства.Заповядайте bouquet
https://www.facebook.com/groups/1789813021271415/

# 669
  • Мнения: 1 782
Привет момичета направихме една група за тромбофилия и бременност и не само. Може да заповядате и във фейса, ако ви е удобно, да споделяте и там богатия сисиопит опит и да се насочваме къде има и няма лекарства.Заповядайте bouquet
https://www.facebook.com/groups/1789813021271415/

Ооо, разбира се Simple Smile Присъединих се - кой одобрява ?

# 670
  • Мнения: 118
Благодаря и аз за приема!

# 671
  • Мнения: 4 285
И аз се присъединих. Благодаря за приема!

# 672
  • Мнения: X
Момичета, може ли от НМХ да се повишат  АСАТ и АЛАТ?
Нямам хепатити.

# 673
  • София
  • Мнения: 285
gerda, доколкото знам аз - не може. Аз имах дълги години проблеми с чернодробни ензими поради проблеми със жлъчка и щитовидна жлеза и много подробно ми ги следят и в момента - жлъчката вече е отстранена, а и съм на Л-Тирокисн и нещата са под контрол. Ако си бременна може бременността да провокира нещо друго - и оттам черният дроб да се чувства по-натоварен. Въпросът е с колко са повишени - ако отклоненията са малки, не е притеснително.

# 674
  • Мнения: X
Асат 82,Алат 141. Как разбираш, че злъчката товари черния дроб?

Общи условия

Активация на акаунт