Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 11

  • 75 342
  • 776
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 455
Днес ММ като отиде в Марешки за клексан му отговорили,че ще преминат рецептата и ако я одобрят ще ми се обадят.Направо не доумявам какво е това нещо...тц тц

# 61
  • Мнения: X
Да, за фраксипарина практиката им е същата - снимат рецептата и ако я одобрят, се обаждат.
Ама какво да я снимат и одобряват като го нямат в склада, не знам. Confused

# 62
  • Мнения: 3 066
На мен в Марешки само ми я снимат, ако имат и после ми я връщат  Peace за такова одобрени не съм чувала  Shocked

Момичета,
Скрит текст:
вземете си рецепти на името на мъжете ви или майки, сестри, приятелки за да може да се запасявате с повече инжекции  Peace

# 63
  • Мнения: 481
„Одобряването” е чиста формалност, само я пращат на склада и доставят бройките...ако го има в склада, аз пак писах оплаквания към Агенцията по лекарствата, към парламента, към Министерството на здравеопазването...само, ако някой има на Москов да ми предостави, че нещо не мога да изнамеря къде да му пиша newsm78

# 64
  • Мнения: 3 066
„Одобряването” е чиста формалност, само я пращат на склада и доставят бройките...ако го има в склада, аз пак писах оплаквания към Агенцията по лекарствата, към парламента, към Министерството на здравеопазването...само, ако някой има на Москов да ми предостави, че нещо не мога да изнамеря къде да му пиша newsm78

Оффф тоя льльо не го понасям от както му писахме за фонда, баси нещастието дето е ..... как ме е яд, че не мога да добарам Бойко на къс пас .....

# 65
  • София
  • Мнения: 877
Здравейте, вече съвсем не откривам Фраксипарин и както се досещате, съм много разтревожена Cry.

Моля, споделете някакъв действащ вариант за снабдяване, ако сте открили.
и също, ако знаете ли как може да се открие кой е вносителят - не го пише на листовката им, а на сайта на Изпълнителна агенция по лекарствата не откривам информация.

Благодаря

Последните сприцовки, които ми купиха към 20 септември, не е много актулно, са от Аптека Марешки и аптеката към поликниката (тя е една) в гр. Пазарджик. В Марешки е можело със заявка и рецепта, а в другата ги е имало или са ги поръчали от скалд за следващия ден. Това е за 0.4 фраксипарин. Търси в по-малки населени места, тел. на аптеките ги има в интернет.

Знам, че по-рано се обсъждаше, но кажете ми колко време сте били след раждане фраксипарин? На мен ми казаха само 4 дни и съм готова да се съглася Simple Smile

Ще ми го спрат 7 дни преди термин, за секцио напр. искат 48 часа. Идеята е, че последните дни не се знае кога точно ще родя.  Сега съм 15 дни преди термин.

Дали мога да ползвам по време на кърмене мултивитамини, съдържащи вит. К? Купих едни, но на тях пише че не са съвместими с орални хепарини в надписа на английски.

# 66
  • Мнения: 660
Нямам тромбофилия и в от месец и половина не бия Фраксипарин но доц.Русев ми каза след раждане да бия 10-15 дни,а съдовия хирург каза до пълно раздвижване.

# 67
  • Мнения: 36
Здравейте  мами,
Присъединявам се към вас отново след  две години и три месеца със следния въпрос - по време на цялата бременност слагах фраксипарин 0,4 и ми излизаха (както на повечето от вас) едни големи пъпки като ухапано от комар. Появяваха се по ръцете и корема (където биех инжекциите) и сърбяха доста,изчезваха след време сами. Тогава ходих и на алерголог и на кожен, но нямаше нищо тревожно. Сега обаче,толкова години по-късно продължават от време на време да се появяват и се чудя нормално ли е. На някоя от вас, родилите вече мами, дали й се е случвало и знае ли причината това да продължава. А по-време на бременността слагах инжекциите профилактично заради един задържан аборт. Благодаря предварително Simple Smile

# 68
  • Мнения: 3 066
alv, пуска ли си Пълна кръвна картина + диференциална кръвна картина  Thinking  Ако не си, пусни сега и ще покаже дали в организма ти протича алергична реакция  Peace

На мен ми казаха поне 2 седмици след секциото пускам изследвания и ще ми кажат дали да спра  Peace

# 69
  • Мнения: 36
Пълна кръвна съм пускала три пъти през тези две години, но обривите се появяват само понякога и не съм се изследвала в момента,в който са налице. А какво имате впредвид да спра-аз два дни след раждането спрях фраксипарина

# 70
  • Мнения: 3 066
Пълна кръвна съм пускала три пъти през тези две години, но обривите се появяват само понякога и не съм се изследвала в момента,в който са налице. А какво имате впредвид да спра-аз два дни след раждането спрях фраксипарина

Важно е освен ПКК да има и диференциална кръвна картина, която показва наличие на алергени. Пусни я когато се появят обривите и когато ги няма за да се види какво е положението  Peace

За спирането аз говорех за себе си , какво са ми казали докторите и беше в отговор на поста на  etaa

# 71
  • Мнения: 36
Благодаря, г-ца Магнетична!

# 72
  • Мнения: 493
Пиша ти на ЛС!

# 73
  • Мнения: 105
Здравейте, вече съвсем не откривам Фраксипарин и както се досещате, съм много разтревожена Cry.

Моля, споделете някакъв действащ вариант за снабдяване, ако сте открили.
и също, ако знаете ли как може да се открие кой е вносителят - не го пише на листовката им, а на сайта на Изпълнителна агенция по лекарствата не откривам информация.

Благодаря

Последните сприцовки, които ми купиха към 20 септември, не е много актулно, са от Аптека Марешки и аптеката към поликниката (тя е една) в гр. Пазарджик. В Марешки е можело със заявка и рецепта, а в другата ги е имало или са ги поръчали от скалд за следващия ден. Това е за 0.4 фраксипарин. Търси в по-малки населени места, тел. на аптеките ги има в интернет.

Знам, че по-рано се обсъждаше, но кажете ми колко време сте били след раждане фраксипарин? На мен ми казаха само 4 дни и съм готова да се съглася Simple Smile
 

Благодаря много за отговора.
Аз предния път родих 37ма седмица и всъщност бях на   Фраксипарин до тогава и още 5 дни след това. Успех  bouquet

# 74
  • Мнения: 481
Проблема с хепариновите лекарства е внесен в Народното събрание и предоставен на Комисията на здравеопазването.Еми сега остава да вземат да поработят малко и да ни решат проблема.Ако някой ще действа с медия сега е момента, мога да препратя мейла от Парламента. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт