Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 11

  • 75 339
  • 776
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 105
Благодаря на всички за отговорите. Намериха ми Фраксипарин в Хасково, така че малко мога да си поема въздух. И ми обещаха Клексан от Турция - ще ви пиша, ако стане.

А в Марешки никога не съм намирала, даже и рецепта нямам. Явно търся в грешната аптека Sad
 

# 76
  • Мнения: 5 701
Проблема с хепариновите лекарства е внесен в Народното събрание и предоставен на Комисията на здравеопазването.Еми сега остава да вземат да поработят малко и да ни решат проблема.Ако някой ще действа с медия сега е момента, мога да препратя мейла от Парламента. Rolling Eyes

Браво. Мен още ме въртят за репортажа.

Жалкото е, че парламентът излезе във ваканция до изборите. А това си е месец  Tired

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 455
Ако чакаме парламента да се задейства,може да направим нещо за нашите деца,но за нас ще е късно .
На мен ми се обадиха от марешки и ме снабдиха с 2 кутии клексан Simple Smile Тук в Пловдив май не е чак толкова сложно. Намерих и в аптеки Дара. По някоя бройка си намирам и от 36,6.

# 78
  • Мнения: X
Тук в Пловдив май не е чак толкова сложно. Намерих и в аптеки Дара. По някоя бройка си намирам и от 36,6.
Аха, не е  Laughing, онзи ден обиколих половината град да търся Фраксипарин 0,4 и едва намерих две кутии, никъде няма.
В 36,6 обикновено се намират, но сега имаха само от 0,6.

# 79
  • От Луната
  • Мнения: 6 323
Момичета, какво друго можем да направим?
Този месец успяхме, а другия, а до март? Еми не е нормално да се тровим с такива емоции всеки месец!  #Cussing out

# 80
  • Мнения: 3 066
Аз писах и на Здравей България, та да видим ще обявят ли публично нещата и ония малко да се размърдат  #2gunfire

Имам мейл от днес, от президентството : препрати ли са мейла ми към Москов и настояват за бързи мерки- лъч светлина в тунела и поне една институция да бъде загрижена за нас  Whistling

# 81
  • Мнения: 481
Наистина в момента най-бързо могат да задвижат нещата само медиите, а онези в парламента няма какво да ги чакаме...поне тези от Нова да се отзоват,ако иска още някой да пише към тях, за да има повече.

# 82
  • От Луната
  • Мнения: 6 323
На "Тази сутрин" ли писахте?

# 83
  • Мнения: 405
Здравейте момичета след + тест вчера още днес бях на док. и съм на Клексан 0.4 Още докато бях в кабинета звъннаха на аптеката на болницата,оказа се че го няма и ме пратиха да чакам че щели да го търсят...и така след 2 часа чакане намериха само 2 кутии...все пак е нещо де но не знам какво ще правя занапред Sad

# 84
  • Мнения: 3 066
На "Тази сутрин" ли писахте?

На Здравей България по Нова , Рибочкова   Peace

# 85
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
И аз да се присъединя към темата за фраксипарин и клексан и мъката по намирането им. След като вече съм на фраксипарин 0,6, то имам останали 6 инжекции от 0,3. Ако някой се интересува, то нека да ми пише, а на всички пожелавам късмет в намирането на въпросните ампули.

# 86
  • София
  • Мнения: 877
Обадете се по телефона на нова и на бтв, само с писане до парламента, МЗ и други институции няма да стане. Друго си е да работят пред медиен скандал. Акцентите са 2-очевидно проблема не е във вносителя, а се изнасят за по-висока цена и са животозастрашаващи за плода. Ако се акцентира върху втората драма ще стане добър скандал, което медиите обичат Simple Smile Аз съм съвсем накрая и не мога да участвам.

На мен също ми беше голям стрес, никога не съм купувала повече от 2-3 кутии наведнъж, защотото можеше да ми се промени дозата и така цяла бременност се мъчих.

# 87
  • Мнения: 3 066
Както вече писахме, сме се обърнали и към Нова телевизия, но до сега никой не е изявил желание за контакт с нас .....

"Благодарим Ви за поставения въпрос.
 
Основна ценност на Sanofi е да се стреми да повишава качеството на живот на пациентите, като поставя техните потребности в центърa на дейностите си и им осигурява достъп до иновативни здравни терапии.
Ето защо по вашето запитване бе организирана специална проверка, която показва следните резултати:
 
Санофи България ЕООД e притежател на разрешение за употреба на лекарствения продукт Clexane (enoxaparine) в България.
Бихме искали да Ви уверим, че производството и доставките на лекарствения продукт са редовни, осъществяват се всяка седмица и не са възниквали забавяния или прекъсвания за последните 6 месеца.
Доставките се осъществяват до търговци на едро, като не се поставят ограничения за по нататъшното снабдяване на аптеки или болници. Приложението на лекарствения продукт Clexane (enoxaparine) би следвало да се извършва в болница или по време на домашно лечение или профилактика в зависимост от индикациите и само по лекарско предписание.
Бихме Ви посъветвали да проверите за наличност на продукта в аптека Санита, гр. Варна ул. „Ген. Колев“ 72." това ми отговори официалният вносител на клексан

# 88
  • Мнения: 481
Както вече писахме, сме се обърнали и към Нова телевизия, но до сега никой не е изявил желание за контакт с нас .....

"Благодарим Ви за поставения въпрос.
 
Основна ценност на Sanofi е да се стреми да повишава качеството на живот на пациентите, като поставя техните потребности в центърa на дейностите си и им осигурява достъп до иновативни здравни терапии.
Ето защо по вашето запитване бе организирана специална проверка, която показва следните резултати:
 
Санофи България ЕООД e притежател на разрешение за употреба на лекарствения продукт Clexane (enoxaparine) в България.
Бихме искали да Ви уверим, че производството и доставките на лекарствения продукт са редовни, осъществяват се всяка седмица и не са възниквали забавяния или прекъсвания за последните 6 месеца.
Доставките се осъществяват до търговци на едро, като не се поставят ограничения за по нататъшното снабдяване на аптеки или болници. Приложението на лекарствения продукт Clexane (enoxaparine) би следвало да се извършва в болница или по време на домашно лечение или профилактика в зависимост от индикациите и само по лекарско предписание.
Бихме Ви посъветвали да проверите за наличност на продукта в аптека Санита, гр. Варна ул. „Ген. Колев“ 72." това ми отговори официалният вносител на клексан
Copy и Paste на моя отговор,само дето беше придружено с обаждане и дълъг разговор от страна на мениджъра, за да ми обясни неща, които не може да напише в мейла Sad

# 89
  • От Луната
  • Мнения: 6 323
На мен още нищо не са ми изпратили, но предполагам, ще е същото.
Ще го използвам като отправна точка с имейлите до медии и институции. Не е лошо и от вносителя на ФРАКСИ да имаме такова, но те са много сопнати Sad

Общи условия

Активация на акаунт