Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 11

  • 75 342
  • 776
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Добре съм, орта будала, както се казва /така ли се пише  Thinking/ Laughing Hug
Чакам да мине прегледа ми следващата седмица, да чуем вече сърчице и тежък камък да ми падне от сърцето  Hug
Ти как си  Heart Eyes

# 151
  • Мнения: 120
Момичета, малко съм притеснена. Бременна съм и си слагам фраксипарин, защото нали в момента няма Клексан и иглите на Фраксито са по-тъпи. Та вчера се бодох 5 пъти докато успея да си сложа инжекцията и днес естествено имам буца, но това което ме притеснява е зачервяването и определено по-топлото място там, където си сложих инжекцията. Ще изчакам още ден два, дано ми размине. Но досега не ми се е случвало да бъде затоплено мястот, имала съм сърбеж и буци.. 

# 152
  • Мнения: 3 066
Момичета, малко съм притеснена. Бременна съм и си слагам фраксипарин, защото нали в момента няма Клексан и иглите на Фраксито са по-тъпи. Та вчера се бодох 5 пъти докато успея да си сложа инжекцията и днес естествено имам буца, но това което ме притеснява е зачервяването и определено по-топлото място там, където си сложих инжекцията. Ще изчакам още ден два, дано ми размине. Но досега не ми се е случвало да бъде затоплено мястот, имала съм сърбеж и буци.. 

Ако имаш сърбежи и зачервявания след фраксито си пусни ПКК + ДКК за да се види дали не си направила алергична реакция  Peace

# 153
  • Мнения: 120
Момичета, малко съм притеснена. Бременна съм и си слагам фраксипарин, защото нали в момента няма Клексан и иглите на Фраксито са по-тъпи. Та вчера се бодох 5 пъти докато успея да си сложа инжекцията и днес естествено имам буца, но това което ме притеснява е зачервяването и определено по-топлото място там, където си сложих инжекцията. Ще изчакам още ден два, дано ми размине. Но досега не ми се е случвало да бъде затоплено мястот, имала съм сърбеж и буци.. 

Ако имаш сърбежи и зачервявания след фраксито си пусни ПКК + ДКК за да се види дали не си направила алергична реакция  Peace
Мерси за съвета Simple Smile
Засега ми мина, дано да е било от мястото на биене, досега съм имала само сърбеж. Ако продължи ще трябва да кажа на лекарката, но съм приннея чак след 10 дни.. Simple Smile

# 154
  • Мнения: 118
Здравейте, момичета. Вече съм в почти 14г.с и съм на фраксипарин 0.6, но естествено вече много трудно го откривам, имам около 7 8 инжекции и незнам Sad ... Реших да мина на клексан , но и него ми казаха почти на всякъде, че го нямат. Дори не искам да го сменям с клексан, нооо...
Казаха ми в Румъния за фракси? Някой случайно вече да си е взимал от там? И ако сте го обсъждали това вече, съжалявам чее.. се повтарям. Hug Hug

# 155
  • София
  • Мнения: 300
Момичета имам излишни 7 опаковки Фраксипарин 0,3, които мога да продам ако някой има нужда. Четири опаковки са ми пратени от Русия, а три са си български, но няма никаква разлика между двата вида .
На мен са ми излишни понеже предния път когато изчезна Фраксито бях на доза 0,3 и се презапасих до края на бременността когато се появи, но веднага след това ми качиха дозата на 0,4 и така и си останаха всички опаковки 0,3. Ако някой има интерес може да ми пише тук или на лични.
Преди време съфорумки ми продадха Фракси когато имах много спешна нужда, ще се радвам ако и аз успея да помогна на някой.

# 156
  • Мнения: 377
Момичета здравейте и на Вас. Пиша и тук с молба за съвет. С хетерозиготна  мутация във фактор II протромбин съм и съм с терапия фраксипарин. Вече съм в 14 г.с. Но заради хематом, наблюдаващия АГ ми препоръчва да спра фраксипарина. Нямала съм кървене. Незнам как да постъпя.  Имам час за др Сигридов чак за 22, а наблюдаващия АГ не смея да твърдя, че разбира от тази ми терапия. Следя си хемостазата всеки месец и последено фибриногена, аptT-то и INR-a бяха в средата на референтните стойности, въпреки фраксипарина. Как бихте постъпили вие? Много ме е страх #Crazy newsm78

# 157
  • Мнения: 222
Момичета здравейте и на Вас. Пиша и тук с молба за съвет. С хетерозиготна  мутация във фактор II протромбин съм и съм с терапия фраксипарин. Вече съм в 14 г.с. Но заради хематом, наблюдаващия АГ ми препоръчва да спра фраксипарина. Нямала съм кървене. Незнам как да постъпя.  Имам час за др Сигридов чак за 22, а наблюдаващия АГ не смея да твърдя, че разбира от тази ми терапия. Следя си хемостазата всеки месец и последено фибриногена, аptT-то и INR-a бяха в средата на референтните стойности, въпреки фраксипарина. Как бихте постъпили вие? Много ме е страх #Crazy newsm78

Не спирай фраксипарина преди да си говорила с Д-р Сигридов или Доц. Русев.Това е лично мое мнение разбира се,но аз имам доверие само на тях двамата.

# 158
  • Мнения: 4 285
Подкрепям мнението по-горе - преди да минеш през Сигридов, не спирай нищо.

# 159
  • Мнения: 36
Здравейте момичета пиша по повод липса на фраксипарин. Трябва да приемам през ден по 0,4 до края а съм във втори месец, Помагайте от къде да се снабдя или към кого да се обърна. По принцип съм от Варна

# 160
  • Мнения: 3 066
Здравейте момичета пиша по повод липса на фраксипарин. Трябва да приемам през ден по 0,4 до края а съм във втори месец, Помагайте от къде да се снабдя или към кого да се обърна. По принцип съм от Варна

Във Марешки и Санита трябва да го има  Peace ако няма фракси си вземи клексан и без това е по-добър  Wink 

Както вече многократно сме писали в темата, писали сме към всички институции и общо взето на никой не му пука и си прехвърлят топката. Онзи ден получих писмо от МЗ след месец чакане, че ще следят стриктно да не се изнасят клексан и фракси, ама кога ше приемат промяната не се знае с изборите и ако вземе и правителството падне .......  ooooh!

# 161
  • Мнения: 118
В Марешки изобщо няма фраксипарин, поне аз съм търсела на всякъде Варна,Добрич...Звънели са по почти всички складове, или поне моята доза 0,6.
Защо клексана да е по-добър? В какъв смисъл? Дори и за него ми казаха,май че трудно го намират.... #2gunfire

# 162
  • Мнения: X
По отношение на хематома  ще споделя собствен опит - аз съм с хетерозигот на фактор 5, получих кръвоизлив и огромен хематом, фраксипаринът ми беше спрян до два чисти дни и пак беше включен, като
едновременно водих консултация с аг-то и с проф. Паскалева. А фактор 5 е по-малко проблемен  от фактор 2.

 Не е коректно да се дава съвет да се прави консултация за дозите на нмх с Русев, той няма специалност по хематология.

 Ако бременното момиче има нужда да ми пише на лични ще му дам координати и мейл на проф. Паскалева, тя отговаря на имейли през работно време.

Ако ходите на консултация носете си с вас ако имате генетични изследвания за тромбофилии, и стари кръвни картини ПКК, ДКК.

Последна редакция: нд, 13 ное 2016, 17:10 от Анонимен

# 163
  • Варна
  • Мнения: 125
Клексан има в аптека Марешки на ул. Селиоу,  гр. Варна.  Аз цяла бременост от там си купувах. Може да имат и Факсито,  трябва да се провери.
Иначе аз имам останала 1 кутия Фраксипарин 0.3 и 1 кутия клексан 0.4. Ако някой иска да ми пише

# 164
  • Мнения: 74
Здравейте, момичета!
Да се включа и аз. В началото на месец юни родих мъртво бебето си поради тромбоза на плацентарни капиляри. Проведох генетични и имунологични изследвания. Няма нищо тревожно. Единствено неусвояване на фолиева киселина и 4G/5G, което не е толкова тревожно. Поне така ми е обяснено. Правих констултация с професор Кременски от Майчин дом. Назначена ми е терапия преди /само аспирин протект/ и по време на нова бременност - фраксипарин 0,4 мл и аспирин протект. Но ми казаха фраксито да го започна при + тест, а не както съм чела при установяване на пулс на бебето. Това доста ме обърква. А и честно казано се страхувам.
Правя чест на всички вас за смелостта и затова как сами си го поставяте.
Желая ви всичко най-добро!

Общи условия

Активация на акаунт